תערוכת יחיד חדשה: אבני דרך/ מיכל איתיאל סנדלר

תערוכת היחיד החדשה של האמנית מיכל איתיאל סנדלר מציגה עבודת רצפה  של כ 100 אובייקטים דמויי חלוקי נחל, מצוירים ביד ועשויים חומר קרמי. האינסטליישן הריצפתי  מאזכר גן זן יפני, אבני דרך , נקודות ייחוס של מסע.

גלריית קריית האמנים מציגה תערוכת יחיד חדשה: אבני דרך/ מיכל איתיאל סנדלר

אוצר : אילן בק

פתיחה חגיגית : יום שישי, 11.6.2021 בשעה 11:00


נעילה : 24.7.2021

תערוכת היחיד החדשה של האמנית מיכל איתיאל סנדלר מציגה עבודת רצפה  של כ 100 אובייקטים דמויי חלוקי נחל, מצוירים ביד ועשויים חומר קרמי. האינסטליישן הריצפתי  מאזכר גן זן יפני, אבני דרך , נקודות ייחוס של מסע. על קירות הגלריה מוצגים רישומים על לוחות פורמייקה ואובייקטים המפגישים בין טכנולוגיות ייצור עם חומרים אמנותיים כחלק מהעיסוק בלמידה, גילוי וזהות.

תערוכת יחיד חדשה: אבני דרך/ מיכל איתיאל סנדלר  קרדיט צילום אייל תגר

אבני דרך, אבני מיל (בלטינית (Milliarium , הן אבנים לסימון מרחקים אשר הונחו לאורך הדרכים  של האימפריה הרומית, המסמנים את המרחק בין המרכז לפריפריה. עיסוקה של התערוכה הוא במסע, יציאה מהבית וההליכה בדרכים, כשמסע בניגוד לטיול, מלווה בתהליכים של למידה וגילוי, גיבוש זהות, בלחוות את העולם, מאלץ לצאת מאזורי הנוחות. במסע יש עליות ומורדות, הוא מלווה בהישרדות, התמודדויות עם קשיים, חיפושים שלפעמים מביאים לידי בלבול ואובדן הכיוון.

תערוכת יחיד חדשה: אבני דרך/ מיכל איתיאל סנדלר  קרדיט צילום אייל תגר

האינסטליישן המונח ברצפת החלל  מאזכר את גני הזן היפנים, גני סלעים יבשים, שבדומה להם צורת חלוקי הנחל שומרים על זיכרון של מים זורמים ששחקו אותם ועיצבו את צורתם העגולה, את זהותם. אמנם זהו גן אישי  , אך הוא מזמין את הצופה להיכנס ולשהות בתוכו, להתבונן ולהרהר במסעו הוא.

האמנית משתמשת בדימויים שלקוחים מהטבע המקיף את ביתה. הציפורים הנודדות הנמצאות במסע מתמיד אך חוזרות כל שנה הביתה, כוח ההישרדות והדבקות של האשל הנאחז בשורשיו בקצה הצוק המתפורר, כשהקרקע נשמטת מתחת לשורשיו. החבצלת כסמל למציאת הכיוון, להתגברות על הקושי, שהצליחה לפתח מנגנון הישרדותי שמאפשר לה לפרוח בסוף הקיץ בתנאים הקשים והמליחים של חוף הים.

תערוכת יחיד חדשה: אבני דרך/ מיכל איתיאל סנדלר  קרדיט צילום אייל תגר

התערוכה עוסקת במתח שבין הרצון או הצורך לצאת למסע, לנדוד, לחוות נופים לעומת הרצון להיות בסביבה המוגנת של הגן, הבית. קונפליקט שהטיב לתארו טולקין בסיפוריו, הרצון לצאת למסע הרפתקאות, לצוד דרקונים לבין הישיבה מול האח החם בבית ולשתות את התה של חמש אחה"צ. אלו כוחות שמפעילים אותנו ואת הטבע כול הזמן.

יצירת מרחב הגן שבחלל הגלריה עושה שימוש בטכניקת ה"נוף המושאל", ששימש גנים האוריינטאליים והיה מהאלמנטים החשובים ביותר בגן. מוטיב שניצל נופים מחוץ לגן, כדוגמת מבט על הרים רחוקים או עצים בגן סמוך, על מנת לייצר אשליה שהגן גדול ממידותיו. כאן השימוש בנוף בתערוכה בא לידי ביטוי בעבודות הקיר המהדהדות את המסע ויוצרות את המתח לנוכח עבודת הרצפה של גן האבנים, המקום, הבית.

גלריית קריית האמנים / הדגניות 12 קריית טבעון

שעות פתיחה: א-ה 8:00-13:00 א-ד 16:00-18:00 שבת: 11:00-13:00  

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מדיניות הממשלה בטיפול בגל הקורונה הנוכחי?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי