סדרת חינוך

ראש העירייה פתח את סדרת הסדנאות החדשה של מינהלת ההורים בקרית חיים * בתכנית: סדנאות על הורות לילדים מתבגרים, הצבת גבולות והורות לילדים עם קשיי קשב וריכוז

 

בערב פתיחת הסדנאות להורים בקרית חיים. "להורות במאה ה-21 תפקיד מורכב ומאתגר, אותו אין לומדים בשום בית ספר". צילום: עיריית חיפה

בערב פתיחת הסדנאות להורים בקרית חיים. "להורות במאה ה-21 תפקיד מורכב ומאתגר, אותו אין לומדים בשום בית ספר". צילום: עיריית חיפה

עשרות הורים השתתפו בפתיחת סדרת הסדנאות הרביעית של שלוחת מינהלת ההורים בקרית חיים. בערב הפתיחה שהתקיים בבית נגלר השתתפו גם ראש העירייה יונה יהב וחברת מועצת העיר ויו"ר מינהלת ההורים של עיריית חיפה סיגל ציוני.
שלוחת מנהלת ההורים הוקמה בקרית חיים לפני כשנה ומאז התקיימו בה 20 סדנאות להורים, שורה של הרצאות וערבי שיא בהם סוכמו נושאים שנלמדו על ידי ההורים. כיום משתתפים בפעילויות השלוחה כ-800 הורים תושבי קרית חיים, ביניהם זוגות בגילאים שונים – החל מהורים צעירים טרום לידה ועד לסבים וסבתות.
הפעילויות כוללות ייעוץ, אימון והעשרה שנועדו לחזק את הנוכחות ההורית בחיי הילדים, לשפר את התקשורת בין הורים וילדיהם ולחזק את התא המשפחתי כתומך בהצלחה של הילדים. בין הסדנאות המועברות במרכז: הורות לילדים מתבגרים, הורות לילדים עם קשיי קשב וריכוז, הורים גרושים, והצבת גבולות.
בדבריו להורים אמר יהב: "להורות במאה ה-21 תפקיד מורכב ומאתגר, אותו אין לומדים בשום בית ספר. עיריית חיפה נטלה על עצמה תפקיד למען ההורים בכל שלבי החיים ולא פחות מכך למען הדור הבא. נכונות ההורים בקרית חיים לקחת חלק פעיל בפעילות המתקיימת במנהלת מעוררת הערצה ובזכותה הפכה שלוחת מינהלת ההורים בקרית חיים למובילה בעיר הן בהיקף הפעילות והן במספר ההורים המשתתפים בה".
יו"ר מינהלת ההורים סיגל ציוני: "הובלנו מהפכה ושינוי תפיסתי. רתמנו את כל השותפים ויצרנו מציאות הורית אחרת. אנו מאמינים כי פיתוח סל שירותי ייעוץ, אימון, למידה והעשרה להורים יביאו לכך שאנשי מקצוע והורים שהם המבוגרים המשמעותיים בחיי הילדים ייקחו אחריות משותפת על ההצלחה של ילדים כתלמידים בהווה וכבוגרים אחראיים בקהילה בעתיד".
אנאבלה שקד, פסיכותרפיסטית מוסמכת מנהלת ומרצה בכירה במכון אדלר, הרצתה על הגורמים המשפיעים על עיצוב אישיותו של הילד – הרצאה משעשעת ועניינית המסייעת להורים להשפיע על אישיותו של ילדם באופן חיובי. ההרצאה משלבת כלים מעשיים, דוגמאות מהחיים וידע תיאורטי נרחב.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה