מכלבנות ועד מסע עסקים בסין

אנסמבל רוק, פיתוח פורמטים טלוויזיוניים, הורות, הפקת אירועי ספורט וכלבנות טיפולית – תכירו את כל הקורסים יוצאי הדופן לפתיחת שנת הלימודים האקדמית הקרובה
בית הספר לתקשורת: מתחקיר עיתונאי ועד ריאליטי

מרצה חדש הגיע למכללה ואיתו קורס חדש: מתחקיר עיתונאי ועד ריאליטי – עושים טלוויזיה בעידן הרשתות החברתיות של נדב בורנשטיין ("חי בלילה" ערוץ 2).
מטרת הקורס היא להכיר ולנתח שילוב של רשתות חברתיות, אתרים ומנועי חיפוש בתוכניות הטלוויזיה: ממהדורות חדשות ותוכניות תחקיר ודוקו דרך ריאליטי, דרמה ומשדרים מיוחדים בשידור חי. הסטודנטים יתוודעו למדיות הרלוונטיות, לאופי השימוש בהן, הפוטנציאל והסכנות ויתנסו בעבודה בכל השלבים – מהתחקיר המקדים ועד השידור חי – וכך ייחשפו לשלל התפקידים והדרישות מעיתונאי בעידן הדיגיטלי.

 

קורס חדשני בבית הספר לתקשורת במכללה האקדמית נתניה יציע לסטודנטים כלים לפיתוח מוצלח במגוון ז'אנרים טלוויזיוניים והזדמנות לפגוש את בכירי תעשיית הטלוויזיה. צילום: האקדמית נתניה

קורס חדשני בבית הספר לתקשורת במכללה האקדמית נתניה יציע לסטודנטים כלים לפיתוח מוצלח במגוון ז'אנרים טלוויזיוניים והזדמנות לפגוש את בכירי תעשיית הטלוויזיה. צילום: האקדמית נתניה

 

בית ספר לתקשורת: קורס לפיתוח פורמטים טלוויזיוניים

קורס חדשני בבית הספר לתקשורת במכללה האקדמית נתניה יציע לסטודנטים כלים לפיתוח מוצלח במגוון ז'אנרים טלוויזיוניים והזדמנות לפגוש את בכירי תעשיית הטלוויזיה.
יחודו של הקורס שהוא בנוי מצוות מרצים-יוצרים מובילים, כל אחד מומחה בתחומו, כך שהסטודנטים זוכים לרצף מפגשים מובנים העוסקים במגוון רחב של פורמטים טלוויזיוניים. בין המרצים בקורס אפשר למצוא את יוסי אליאס (העורך הראשי של האקס-פאקטור, ערך בעבר את "הישרדות" ו"היפה והחנון") שיעבוד עם הסטודנטים על פיתוח "ריאליטי גדול"; עמית סטרטינר (יוצר ומפתח "לעוף על המיליון" ועורך "אחד נגד מאה" ו"אל תפיל את המיליון") שילמד את רזי השעשועונים; אורי סלעי (היוצר, המפתח והעורך של "איל גולן קורא לך" והעורך ראשי של ערוץ 24) ממנו ילמדו הסטודנטים על פיתוח תוכניות אולפן; ציפי רוזנבלום (היוצרת והמפתחת של "משפחה חורגת" ו"סיפורי ספות", עורכת "הישרדות" ואשת פיתוח ב"קשת") שתתן כלים מעשיים לפיתוח דוקו-ריאליטי ולכתיבת ליין-אפ להצעה.
בסוף הקורס ייערך אירוע פיצ'ינג בו יציגו הסטודנטים את התוצרים שלהם בפני בכירי התעשייה.

תואר שני בבית הספר למנהל עסקים: משלחת המכללה האקדמית נתניה לסין, באפריל 2016.

המזרח הרחוק מעולם לא נראה קרוב יותר, במסגרת לימודי תואר שני במנהל עסקים במכללה האקדמית נתניה תוציא משלחת לסין.
מטרת סיור הלימודים לסין היא לאפשר למשתתפים למידה ייעודית של עולם העסקים הסיני ושל דרכי השתלבותו ב"כפר הגלובלי" ממקור ראשון וזאת תוך חשיפה לחלק מקהיליית העסקים בסין, לארגונים עסקיים ותעשייתיים ולאנשי עסקים ומנהלים מקומיים.
סטודנטים ייחשפו להרצאות אקדמיות ולמצגות מפי אנשי עסקים ומנהלים מקומיים בכירים, והם ישתתפו בסיורים בארגונים עסקיים ובמפעלים תעשייתיים. כמו כן יתוודעו הסטודנטים לידע אקדמי על אודות תרבות סין ושפתה.
המשלחת בשנת הלימודים הקרובה תצא בחודש אפריל 2016 לסיור בן שבועיים בסין.

קורסים במכללת ספיר – קורס תיאטרון, שירה במקהלה והשתתפות בלהקת רוק.

במכללה האקדמית ספיר לקחו את הציטוט המפורסם של המחזאי ויליאם שייקספיר "כל העולם במה" צעד אחד קדימה. בשנת הלימודים הקרובה תצטרף סדנת תיאטרון שנתית בהנחייתו של יואב מיכאלי לרשימת הקורסים המעניקים נקודות זכות אקדמיות. סדנת התיאטרון מצטרפת לקורסים שרצים כבר: מקהלת ספיר ואנסמבל "רוק ספיר" בניצוחם של שלומי מתיאס וד"ר ארי קטורזה. קורסים אלה הם חלק מתוכנית "שאר רוח" ומזכים את הסטודנטים בנקודות אקדמיות.
תכנית ״שאר רוח״ היא תכנית העשרה אקדמית, יחידה בסוגה בארץ, המחייבת את כל הסטודנטים של ספיר להרחיב את הדעת ולהיחשף במהלך לימודיהם לתחומי ידע במדעי הרוח. תחומי הלימוד של התכנית כוללים: היסטוריה כללית, אמנות, ספרות, פילוסופיה, קולנוע, תיאטרון, מוזיקה, פילוסופיה של המדעים וסוציולוגיה. את הקורסים מלמדים מרצים מקרב הסגל האקדמי הבכיר של המכללה.בבסיס ״שאר רוח״ ההשקפה לפיה באחריות המכללה למקסם את מצע הזדמנויות העומדת בפני הסטודנט ולהוציא בוגרים בעלי השכלה רחבה, אינטלקטואלים ורחבי אופקים . סטודנטים בעלי כישורי משחק, מוסיקה ושירה יוכלו לבטא עצמם ולזכות בארבע נקודות זכות שנתיות.
הסטודנטים שיתקבלו לסדנת התיאטרון ילמדו לאורך השנה את יסודות המשחק, יתנסו בעבודה על מונולוגים, דיאלוגים ואילתור. לאלו שיתקבלו למקהלה ואנסמבל "רוק ספיר" הנגינה והשירה יהוו לימוד מעשי של יסודות המוזיקה. בסופם של הקורסים יעלו מופעים פתוחים לקהל הרחב.
סטודנטים המעוניינים בסדנת התאטרון יעברו אודישן במסגרתו יתבקשו להכין מונולוג של 2-5 דקות, שיכול להיות ממחזה או סרט. סטודנטים המעוניינים במקהלת ספיר יעברו ריאיון קבלה במסגרתו יתבקשו לשיר שיר אחד, כאשר גם
סטודנטים המעוניינים באנסמבל "רוק ספיר" יזומנו לאודישן.
מסלול בהפקת אירוע ספורט

המחלקה לתרבות יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר תציע החל משנת הלימודים הקרובה תכנית אקדמית בתחום העיוני של "לימודי תרבות", עם התמחות מעשית בהיבטים השונים של ניהול מוסדות ואירועי ספורט ותרבות. התכנית המעשית מקנה כלים מקצועיים להפקה, יצירת מיזמים, ניהול צוות, שיווק והיבטים נוספים הדרושים למנהלים בני זמננו בתחום הספורט, בהקשר מקומי וארצי כאחד. התכנית תאפשר התקדמות והתמקצעות בכל התחומים הללו, תוך ליווי אישי וקבוצתי של פיתוח פרויקט אישי.
התכנית מיועדת למנהלים, פעילים ויזמים בתחומים רבים של עשייה בתחום הספורט בגופים ציבוריים ופרטיים, רשויות, עיריות, בתי ספר, מתנ"סים, גופי הפקה, איגודים מקצועיים, מנהלי אתרים, יזמים קהילתיים ועוד.
תנאי הקבלה הם ניסיון מעשי בתחום, בגרות מלאה וריאיון אישי.

מסלול ערב ללימודי משפטים

המסלול מותאם לאנשים עובדים ולבעלי תארים אקדמיים קודמים. הלימודים יתקיימו במשך 4 שנים כולל סמסטר קיץ במתכונת של ערב אחד בשבוע וימי שישי. ביה"ס למשפטים במכללת ספיר, בראשות פרופ' ניר קידר, נחשב למוביל ואיכותי. בשנתיים האחרונות עומדים בוגריו במקום ראשון במבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין. בבית הספר פועלת יחידה העוסקת בהשמת בוגרים לפרקטיקה וסטאג'. שכר הלימוד אוניברסיטאי.

קורסים במכללת כנרת

חטיבה ללימודי חינוך ומשפחה במסגרת התואר הראשון בלימודים רב תחומיים, גם בראשה עומד פרופ' עמוס רולידר. – חטיבה שתעסוק בנושאים שרלוונטיים לקשר בין מערכת החינוך והמשפחה. המשפחה והבית ספר סובלים בשנים האחרונות ממערכות יחסים די רעועות ובעיתיות כתוצאה מתחושה שאלו שני ענקים "שירדו מנכסיהם". ההורים מרגישים שבית הספר לא מסייע להם למצות את הפוטנציאל שטמון בילדים שלהם והמורים מנגד מרגישים שהילדים שמגיעים היום לגנים ולבית הספר לא מצוידים כמו בעבר בערכי התנהגות, משמעת וכבוד שיאפשרו להם ליצור סביבה נעימה ולימודית בבית ספר, אלא עוסקים חלק גדול מהזמן בפתרון בעיות התנהגות של הילדים וכן ההורים תומכים אוטומטית בילדים ולא במורה. חוסר אמון הדדי שיוצר מעגל שהסובל העיקרי ממנו הוא הילד.החטיבה בנויה מקורסים שמחד יתנו לסטודנטים כלים בתחום ההתנהגות וההורות ומצד שני, הבנה יותר עמוקה של מערכת החינוך, איך ניתן ליצור ברית חיובית והכרחית בין הורים ומורים. המטרה היא שהסטודנטים עצמם ידעו להיות החוליה המקשרת והמגשרת בין המשפחות לבתי הספר
קורסים נוספים (שמקנים גם תעודה מקצועית):

א. ניתוח התנהגות יישומית – בהובלת פרופ' עמוס רולידר – מקצוע טיפולי חדש ומאתגר בתחום הטיפול בילדים עם הפרעות התנהגות מורכבות וייעוץ למשפחות ולהורים עם ילדים עם קשיי התנהגות ותפקוד והטיפול בקשיי התנהגות ולימוד של ילדים במערכת החינוך.
ב. כלבנות טיפולית – שיתוף של המכללה עם הכלבייה באפיקים – תכנית ייחודית, חוויתית ומקצועית הנותנת הכשרה לעבודה במסגרות חינוכיות וטיפוליות בסיוע של כלבים – מאפשר הסרת חסמים רגשיים, חיזוק הדימוי העצמי, התמודדות עם קשיים ופחדים ושיפור היכולת ליצור קשרים חברתיים

טכנאי סלולר וטאבלט– ידע עיוני ומעשי אשר מקנה כלים מתקדמים ומיומנויות לתיקון מכשירי סלולאר וטאבלט, בדגש על המכשירים המובילים – תהליך אבחון וטיפול בתקלות שהוא מהיר, יעיל וחסכוני.

גרפולוגיה – הכשרה מקצועית לאבחון אישיות לפי עקרונות הגרפולוגיה, תורת הכתב, התואמת את דרישות האגודה לגרפולוגיה מדעית בישראל. בעזרת הגרפולוגיה ניתן לאבחן תכונות אופי, כישורי חשיבה, דימוי עצמי, יכולות ביצוע, אופן התנהגות ועוד. המסיימים זכאים לגשת לבחינות ההסמכה של האגודה לגרפולוגיה.

הפקת סרטוני תדמית – הכשרה בבימוי, הפקה צילום ועריכה של סרטים מסחריים ויצירתיים. הקורס מקנה יסודות טכניים, תיאורטיים ופרקטיים בתהליך יצירת הסרטונים וכלים מעשיים ויכולת לפתח רעיון ולהוציא אותו אל הפועל בשילוב היכרות מעמיקה עם שפת הקולנוע על מרכיביה השונים.

הום סטיילינג- קורס המקנה כלים בסיסיים לתכנון ועיצוב חלל, הכרה מעמיקה עם תחום העיצוב והלבשת הבית, כלים לעיצוב החלל ליצירת אווירה יחודית, מסחרית או פרטית וזאת באמצעות שימוש בריהוט, צבע וטקסטיל. מלבד רקע תיאורטי ילווה הקורס במשימות מעשיות ובסיורים לימודיים להכרת התחום.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך