עולים כמו גדולים

הרצאות, סדנאות ומפגשי הכנה להורי ילדים במעבר בין גני הילדים לבתי הספר היסודיים ובין בתי הספר היסודיים לחטיבות הביניים.

הפעילות מתקיימת ביוזמת מינהלת ההורים ואגף החינוך בשיתוף תכנית מלידה לבגרות והשירות הפסיכולוגי-חינוכי בעיריית חיפה.

מדובר בנדבך משמעותי נוסף למכלול שרותי ההדרכה ההורית, שמעניק להורים כלים ומיומנויות שבעזרתם יוכלו לסייע ולהקל על ילדיהם במעבר מגני החובה לכיתות א' ומבתי הספר היסודיים לחטיבות הביניים.

התכנית, גובשה על בסיס מיפוי צרכים ושיחות עם אנשי מקצוע והיא הותאמה לצרכי כל הקהילות בעיר  ותועבר בשלוש שפות: עברית, ערבית ורוסית.

מפגש הורים בשלוחת כרמל של מנהלת ההורים. צילום: מור בר-און לחייני

בהרצאות המועברות על ידי פסיכולוגים של השרות הפסיכולוגי העירוני ומנחי הורים מקצועיים של מינהלת הורים, מושם דגש על חיזוק חוסנו של הילד ושימוש במעבר כהזדמנות לצמיחה והתפתחות. בתוך כך, ניתנים להורים כלים להתמודדות יעילה בתחום הלימודי, הארגוני, החברתי והרגשי.

הסדנאות מתקיימות בשלוחות מינהלת ההורים בחיפה במטרה להוסיף לקיים ולהרחיב את מאגר הכלים, התרגול והיישום.

במקביל, מקיימים פסיכולוגים של השירות הפסיכולוגי, הרצאות להורים בגני הילדים, וכן בדיקות פסיכולוגיות, טיפולים רגשיים והדרכות פרטניות להורים ולגננות במידת הצורך. בשבוע הבא יקיימו פסיכולוגים של השירות מפגש נוסף שיתקיים בזום עם הורי התלמידים שעולים בשנה הבאה לחטיבות הביניים.

*סיגל ציוני, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך בעיריית חיפה:* "המעבר לבית הספר היסודי הוא מעבר מרגש אשר מעלה גם חששות ותהיות. מינהל החינוך נערך בעזרת מנהלת ההורים והשירות הפסיכולוגי לתת מענה להורים וילדיהם, כאשר פסיכולוגים של השירות עומדים לרשות ההורים גם באופן פרטני ומלווים את תהליך המעבר וההסתגלות למסגרות החדשות".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחיפה