X

טקס סיום נבחרת האקדמיה של נשר

נבחרת האקדמיה של נשר ציינה סיום שנה שביעית ופותחת הרשמה לסטודנטים בני העיר נשר לשנת הלימודים הבאה  

 

מפגש סיום של תכנית "גשר לאקדמיה" של קרן אייסף ועיריית נשר נערך השבוע בהשתתפות סטודנטים ותלמידי תושבי העיר נשר ;


כחלק מהפעילות שמתקיימת זו הפעם השביעית בעיר, סטודנטים ממוסדות אקדמיה שונים חונכים תלמידים ומעודדים אותם לרכוש השכלה גבוהה ;


במפגש נכחו בין היתר ראש העיר נשר, רועי לוי, המשנה לראש העיר, אדווה קאופמן ומנכ"ל קרן אייסף, תומר סמרקנדי.

 

ראש העיר ומנכ"ל קרן אייסף בטקס סיום נבחרת האקדמיה. צילום: אביגדור אושרי

 

השבוע נערך טקס לסיכום שנת הפעילות השביעית של תכנית "גשר לאקדמיה" ע"ש סלים ז"ל ולונה בנדטה המשותפת לעירית נשר ולקרן אייסף.

במהלך האירוע סוכמה שנת הפעילות האחרונה יחד עם הסטודנטים והתלמידים, הוענקו מחשבים ניידים כפרסי הצטיינות והתקיימה פעילות חווייתית.

בין היתר נכחו באירוע ראש העיר נשר – רועי לוי, מנכ"ל אייסף ישראל – תומר סמרקנדי, המשנה לראש העיר, אדווה קאופמן, מנהל המחלקה לשירותים חברתיים –אופיר אבוחצירה ועו"ס מור קיסר המלווה את הפרויקט מיומו הראשון.

"גם השנה שמחנו לחבור לקרן אייסף בפרויקט 'גשר לאקדמיה' ואנחנו שמחים לומר שכבכל שנה הפרויקט מוצלח ביותר. הפרויקט מתכתב עם הערכים שאנו מקדמים בעיריית נשר- מצוינות, לימודים וקהילתיות", אמר רועי לוי ראש העיר נשר.

 

טקס הסיום של הנבחרת. צילום: אביגדור אושרי

 

"כל סטודנט זכאי לקבלת מלגה שנתית (בגובה משתנה, לפי מעורבותו החברתית) ללימודים דבר ייחודי ביותר בישראל. נשר היא העיר השנייה בצמרת ההשקעה פר תלמיד במדינת ישראל! החינוך אצלנו תמיד היה וימשיך להיות לב העשייה.

זו גם הסיבה שאנו מוצאים את שיתוף הפעולה הזה מתאים כמו כפפה לידיהם של תלמידי התיכון בעיר. ברצוני להודות לחברי קרן אייסף לתורמים ולכל העוסקים במלאכה״

במסגרת פרויקט “גשר לאקדמיה”, נפגשים הסטודנטים של קרן אייסף בקביעות עם התלמידים ועובדים איתם במסגרות של חונכות אישית-לימודית – עזרה בשיעורים, הקניית שיטות  למידה, הכנה לבגרות בכל המקצועות וכיוב’ כמו גם פעילות חברתית שמייצרת העצמה, סיור באוניברסיטה, דיונים בנושאים חברתיים הנוגעים לחיי הנוער ואף שילוב בני הנוער בעשייה חברתית ובהתנדבות.

הסטודנטים הופכים עבור בני הנוער למודל של להצלחה דרך קרבה תרבותית הקיימת בין הצדדים, קרבת הגיל, הבנת הקשיים שחווים תלמידי התיכון והיכרות עם עולמם.

חלק מהסטודנטים גדלו בעצמם בנשר והיו חלק ממערכת החינוך בעיר. בימים אלו נפתחה ההרשמה למלגות לשנת הלימודים הבאה וסטודנטים בני העיר נשר מוזמנים לפנות באמצעות אתר הקרן.

“פרויקט גשר לאקדמיה ממחיש את תפיסת מעגלי ההעצמה של קרן אייסף" אומר תומר סמרקנדי מנכ"ל קרן אייסף לחינוך, "הסטודנטים עוברים תוכנית פיתוח מנהיגות ומעבירים אותה לחניכים בפרויקט אשר הופכים לקבוצת מנהיגות צעירה בישוב.

אנו מאחלים המון הצלחה לסטודנטים ולשמיניסטים המסיימים בשנה זאת את הפרויקט ומוקירים את שיתוף הפעולה עם הנהגת העיר והצוות המקצועי במחלקה לשירותים חברתיים ובבית הספר אשר בזכותם הפרויקט מגיע לתוצאות כה יפות"

אייסף היא קרן בינלאומית לחינוך שהוקמה בשנת 1977 ע”י המנוח אדמונד ספרא, רעייתו לילי ספרא ונינה ווינר – יו"ר הכבוד של הקרן. מטרת הקרן היא קידום צעירים מבטיחים מהפריפריה – הגיאוגרפית, הכלכלית והחברתית – באקדמיה וצמצום פערים בחינוך בישראל.

אייסף היא הגוף היחיד בארץ שמקדם צעירים באקדמיה מתואר ראשון ועד לפוסט דוקטורט.

את זה היא עושה, דרך הענקת מאות מלגות במיליוני שקלים בשנה ודרך יצירת שכבת מנהיגות חברתית ממנה צמחו אנשים כמו : ח”כ פרופ’ יוסי יונה, ח”כ מירב בן ארי, פרופ’ רוני גמזו מנהל ביה”ח איכילוב, ד”ר ורד פדלר קרוואני, אשת סגל באוניברסיטת ת”א ויו”ר אייסף, רופאים, ראשי ערים, שופטים, מהנדסים, אישי ציבור, מנהלים בכירים, מנהיגים מקומיים ועוד.

הסטודנטים של אייסף לומדים ועובדים עם הקהילה המקומית במקום בו הם לומדים, תוך ליווי אישי צמוד של אנשי הקרן. מאז הקמתה, מבטאת אייסף את החזון לצמצום פערים בין פריפריה למרכז בישראל, דרך מצוינות אקדמית, חינוך והשכלה גבוהה.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנשר