לראשונה בבית ההסתדרות בחיפה קורס בנושא: "יחסי עבודה ודיני עבודה"

ביוזמתו של משה מזרחי יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, קורס בנושא: "יחסי עבודה ודיני עבודה" עבור יושבי ראש וחברי ועדי עובדים במרחב חיפה, בשיתוף המכון הבינלאומי למנהיגות של בית ברל

עשרות יושבי ראש וחברי ועדי עובדים במרחב חיפה, ממגוון רחב ביותר של מקומות עבודה במרחב חיפה, הגיעו  לבית ההסתדרות בחיפה, לפתיחת הקורס  בנושא: "יחסי עבודה ודיני עבודה" עבור יושבי ראש וחברי ועדי העובדים במרחב חיפה, בשיתוף המכון הבינלאומי למנהיגות של בית ברל, בו יהיו הרצאות מקצועיות להעשרת הידע המקצועי.

מימין: עמית מרדכי מנהלת השיווק לוועדים במכון הבינלאומי למנהיגות בבית ברל. עו"ד מרים פרקש יו"ר האגף לתרבות והשכלה וההשתלמויות לוועדי עובדים והילה קניסטר בר דוד מנכ"לית שחר און.קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

מקומות העבודה מהם הגיעו לקורס חברי ועדי העובדים ( לפי סדר א"ב): אוניברסיטת חיפה, בית חולים בני ציון, בית חולים כרמל, בית משפט השלום, בתי זיקוק, חברה כלכלית קריית אתא, ויצו, טחנות קמח מפרץ, כיבוי אש, מגן דוד אדום, מועצה דתית חיפה, מועצה דתית נשר, מספנות ישראל, משרד העלייה והקליטה, עיריית חיפה, עיריית ק. מוצקין, עובדי צה"ל, תנובה.


משה מזרחי יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה: "חברות וחברים יקרים שלי, יושבי ראש וחברי וועדי עובדים במרחב חיפה, אני מבקש לחבק ולברך כל אחת ואחד מכם, לחזק את ידיכם ולאחל לכם הצלחה בתפקידכם הציבורי החשוב. אני מאמין, כי בעידן הנוכחי, לכהן כנציג וועד עובדים איננו עוד רק אידיאולוגיה אלא גם עניין מקצועי לכל דבר ועניין. בכל הקשור לשמירה על זכויות עובדים, חלה על כולנו החובה להיות בעלי ידע ומקצועיות מקסימאלית. לצורך כך עלינו להכשיר עצמנו כדי שנוכל לתת מענה הולם וראוי לעובדים שלנו. כמי שזכה באמון ציבור העובדים  בעיריית חיפה להנהיגם כיו"ר הועד במשך שנים רבות, אני יודע איזה שליחות ציבורית גדולה אתם עושים למען ציבור העובדים בכל יום ובכל שעה, ואני גם מודע לגודל האחריות והמחויבות המונחת על כתפיכם.  אנו נדאג להעניק לכל אחת ואחד מכם את מכלול הכלים הנדרשים לעבודתכם החשובה בהגנה על זכויות ציבור העובדים והגברת כוחה של העבודה המאורגנת, תוך בניית מסלולי לימוד ייחודים מהשורה הראשונה, אשר יספקו ידע רב ויכולת ליישמם באופן מעשי".

בפתיחת הקורס בנושא יחסי עבודה ודיני עבודה . יושבי ראש וחברי ועדי העובדים המשתתפים.
קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

משה מזרחי איחל לכל יושבי ראש וחברי ועדי העובדים שתהיה להם הנאה ותועלת וידע רב מכל ההרצאות שהם ישמעו בקורס ומכל הפעילויות  המכובדות שיהיו  עבורם בהמשך. מזרחי הוסיף ואמר "אני רוצה להודות לעו"ד מרים פרקש, יו"ר האגף לתרבות והשכלה  וההשתלמויות לוועדי העובדים, בהסתדרות חיפה. העושה את עבודתה במסירות רבה ובנאמנות. פרקש  מארגנת עבור חברי ועדי העובדים את הקורסים לגמול השתלמות, והעשרת הידע, ואת  ההשתלמויות ואת "מועדון השולחן העגול" של ההרצאות- בנושאים מקצועיים ובנושאיי אקטואליה.

עו"ד מרים פרקש יו"ר האגף לתרבות והשכלה וההשתלמויות לוועדי העובדים בהסתדרות בחיפה, שתנהל את הקורס "יחסי עבודה ודיני עבודה" עבור יושבי ראש וחברי ועדי העובדים במרחב חיפה, ציינה בתחילת דבריה כי ברצונה להודות מקרב לב למשה מזרחי, אשר  יזם את כל הפעילויות המבורכות עבור ועדי העובדים במרחב, ונתן את כל הגיבוי והתמיכה לפתיחת הקורס "יחסי עבודה ודיני עבודה", שייתן ליושבי ראש וחברי ועדי העובדים במרחב חיפה ידע חשוב שיסייע  להם רבות בפעילות שלהם למען העובדות והעובדים, לאורך כל ימות השנה, ואמרה – אני בטוחה שכל יו"רי הוועדים וחברי הוועדים  שמשתתפים בקורס הזה ייצאו עם ידע רב ומועיל. כמו כן הודתה פרקש,  לעמית מרדכי מנהלת תחום הועדים במכון הבינלאומי למנהיגות בבית ברל, ליעקב גבאי סגן יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה ויו"ר האגף למנהל וכח אדם,  להילה קניסטר בר דוד – מנכ"לית "שחר און" שהגיעה  לפתיחת הקורס לברך את  חברי הוועדים, לדוד לוי יו"ר האגף לאיגוד המקצועי, לאילן ברנשטיין יו"ר ועד העובדים של עובדי ההסתדרות בחיפה, ליפה לאור מנהלת לשכת יו"ר ההסתדרות, ולאודי דהן מנהל התחזוקה המרחבי וכל הצוות שלו.

עו"ד מרים פרקש מברכת את יושבי ראש וחברי ועדי העובדים. מימין יעקב גבאי סגן יו"ר ההסתדרות בחיפה, עמית מרדכי מנהלת השיווק במכון הבינלאומי למנהיגות, משה מזרחי יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, עוד יוסי גטניו המרצה . קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

פרקש ברכה את כל החברות והחברים היקרים-יושבי ראש וחברי ועדי העובדים שהגיעו לקורס, המוכר לגמול השתלמות, ואמרה: תחום דיני העבודה עוסק במערכת החובות והזכויות של העובדים והמעסיקים  מכוח החוק, הסכמים קיבוציים והסכמים אישיים, וכן נשען רבות על פסיקות בתי הדין לעבודה. מדובר בתחום דינאמי ומורכב, עתיר פסיקה וחקיקה המתעדכנת חדשות לבקרים. הבנה ובקיאות בתחום זה הינן אבני היסוד של פעילותו התקינה של כל חברי ועדי העובדים. לוועדי העובדים תפקיד מרכזי בייצוג העובדים מול ההנהלות ובשמירה על זכויות העובדים. קורס זה נועד לסייע לוועדי העובדים למלא את תפקידם באופן הנכון ביותר. נושאי הקורס יהיו: מבוא למשפט  העבודה, חוק הסכמים קיבוציים, חוק שכר מינימום, יחסי עובד-מעביד, חופש ההתארגנות, חוק שעות עבודה ומנוחה, חוק חופשה שנתית, חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, חוק פיצויי פיטורים, עבודת נשים, סכסוכי עבודה, ומימוש זכויות עובדים מול הביטוח הלאומי.

במפגש ה-1 של הקורס, הרצה עו"ד יוסי גטניו בנושא: מבנה מערכת יחסי עבודה, מקורות משפט העבודה, יחסי עובד מעביד ביסוס קיומם של יחסי עובד מעביד עפ"י המשפט בישראל. בסיום המפגש הראשון, עו"ד מרים פרקש – יו"ר האגף לתרבות והשכלה וההשתלמויות לוועדי העובדים, בהסתדרות בחיפה, הודתה לעו"ד יוסי גטניו  על הרצאתו המרתקת, וכל  יו"רי וחברי וועדי העובדים שמשתתפים בקורס הביעו את שביעות רצונם מההרצאה המעניינת. בהמשך ייפתחו עוד מבחר של קורסים  והשלמויות במגוון נושאים, שיעשירו  את הידע  של חברי הוועדים  במרחב חיפה ויתנו להם את המידע להצלחה בתפקידם כנציגי העובדים.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במספרים ש...