פרופ' יצחק הרפז קורא להקים את האוניברסיטה החדשה באקדמית עמק יזרעאל

פרופ' הרפז: "האוניברסיטה בגליל צריכה להיווסד באקדמית עמק יזרעאל על שם מקס שטרן, שבה קיימים שיתופי פעולה אזוריים, פעילויות מחקר ענפות, הוראה איכותית, ותשתיות טכנולוגיות מתקדמות"
 

בהמשך לעיגון הקמת אוניברסיטה בגליל בהסכם הקואליציוני, נשיא האקדמית עמק יזרעאל על שם מקס שטרן, פרופ' יצחק הרפז קורא להקים את האוניברסיטה החדשה באקדמית עמק יזרעאל שבה קיימים שיתופי פעולה אזוריים, פעילויות מחקר ענפות, הוראה איכותית ותשתיות טכנולוגיות מתקדמות.

באקדמית עמק יזרעאל על שם מקס שטרן פועלת רשות מחקר רב תחומית ובינלאומית, המציגה תוצאות מחקרים והמלצות למשרדי הממשלה בנושאי אנרגיה, בריאות הציבור, חינוך ועוד.

פרופ' שוש שהרבני, המכהנת כיו"ר רשות המחקר וגם חברה בוועדה המייעצת לקידום נשים באקדמיה במשרד המדע, מסבירה כי באקדמית עמק יזרעאל פועלים מרכזי מחקר בהם עוסקים בנושאים רלוונטיים ברמה העולמית, הישראלית והאזורית.

בין מרכזי המחקר הקיימים במכללה נמנים למשל המרכז הבינלאומי לגריאטריה ולגרונטולוגיה, המרכז להוראה ומחקר פסיכוביולוגי הכולל מעבדות רבות ומגוונות כגון מעבדת שינה, מעבדת אי.אי.ג'י ואי.אר.פי, מעבדה פסיכו-נוירואנדוקרינולוגית, המרכז למחקר פעולה ולצדק חברתי, מרכז לחקר מגוון חברתי ולקונפליקטים בין קבוצתיים, מכון הגליל למחקר יהדות ונצרות ועוד.

מחקרי הסגל האקדמי זוכים למענקי מחקר יוקרתיים וגבוהים ותוצאות מחקריהם מתפרסמים בכתבי עת מדעיים בינלאומיים נחשבים.

 

"להקים את האוניברסיטה החדשה באקדמית עמק יזרעאל". פרופ' הרפז, נשיא האקדמית עמק יזרעאל. צילום: האקדמית עמק יזרעאל

 

האקדמית עמק יזרעאל על שם מקס שטרן היתה הראשונה בישראל לפתוח התמחות פורצת דרך בתחום הקנאביס הרפואי, כחלק מהיותה מכללה ששמה דגש על חדשנות ויזמות עם דגש על הוראת תארים בתחום הבריאות. בין תארים אלו נמנים תואר ראשון המכשיר סטודנטים וסטודנטיות למקצוע שיש בו צורך לאומי – אחים ואחיות אקדמאיים, החוג לסיעוד באקדמית עמק יזרעאל הנו מהמובילים בארץ, הכשרה למנהיגות רפואית בתואר שני בסיעוד, הוראת תחום מנהל מערכות בריאות לתואר ראשון ושני, הכשרת עובדים סוציאליים ועוד.

לצד הדגש על הוראת תארים במקצועות הבריאות קיים באקדמית עמק יזרעאל מגוון רחב של תארים בשלל מקצועות נוספים המבוקשים בעולם התעסוקה כגון מקצועות הביג דאטה הנלמדים בתואר בכלכלה וניהול, פסיכולוגיה לתואר ראשון ושני, תארים שניים במנהל ומדיניות ציבורית, ייעוץ ארגוני, ייעוץ חינוכי ועוד.

 

שלט המכללה מכיוון נצרת בניין 5. צילום: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

 

באקדמית עמק יזרעאל לומדים סטודנטים מכל רחבי הארץ, המהווים פסיפס מייצג של החברה הישראלית. עם זאת, למכללה יש שליחות חשובה: לאפשר הנגשה גאוגרפית של למידה לתארים ראשונים ושניים לתושבי הצפון.

לא אחת, הקירבה הגאוגרפית של הקמפוס למקום המגורים, מהווה את ההבדל הדרמטי המאפשר לתושבי הצפון להשיג את הדרכון לעתיד טוב יותר באמצעות השכלה גבוהה, ובעקבות זאת לקבל איכות חיים כלכלית גבוהה יותר, הגשמה עצמית, הגדלת הפריון לחברה ומוביליות חברתית חשובה.

המכללה שמה דגש על הוראת המקצועות באופן מותאם לדרישות עולם התעסוקה וכבר במהלך הלימודים עוברים הסטודנטים התנסות מעשית בשוק העבודה כשהם מלווים במיטב המרצים מתחומי המחקר והתעשייה. התנסות זו מקנה לסטודנטים כלים ייחודיים מהשטח, שדרוג קורות חיים ונט-וורקינג שלעיתים תכופות מאפשרים להם השתלבות מהירה במיוחד בעולם התעסוקה.

מנכ"לית האקדמית עמק יזרעאל שרי לוי מציינת כי למכללה מתקיימות איתנות ויציבות כלכלית לאורך שנים, לצד שיתופי פעולה מחקריים ויישומיים עם בתי חולים, קופות חולים, שלטון מקומי, חברות עסקיות, ומגזר שלישי ברחבי הצפון.

מציינת כי למכללה מתקיימות איתנות ויציבות כלכלית לאורך שנים לוי מנכ"לית המכללה צילום: מורן מעיין 

פרופ' הרפז, נשיא האקדמית עמק יזרעאל מסביר כי למכללה יש תפקיד משמעותי בעיצוב דמות האזרחים בישראל ולכן במקביל להקניית ידע ומחקר אקדמי המכללה דוגלת בקידום ערכים חשובים, ערך מרכזי באקדמית עמק יזרעאל הוא שילוב רב תרבותיות בחיי הקמפוס וחיזוק ההוויה היומיומית של מארג אנושי שבו אנשי ונשות כל הדתות חוקרים, לומדים ועובדים בסובלנות יחדיו.

ערך נוסף ששזור בחזון האקדמית עמק יזרעאל הנו הנתינה, לכן האקדמית עמק יזרעאל איננה מסתפקת בהענקת תארים אלא מהווה גם גורם משמעותי ומעצים לקהילות האזור הסובבות אותה. דבר זה בא לידי ביטוי בפעילות התנדבותית רציפה ומעצימה של היחידה למעורבות חברתית מול מגוון רחב של אוכלוסיות שהחיים אתגרו אותן במיוחד.

אין ספק כי האקדמית עמק יזרעאל על סגליה המנהליים והאקדמיים המצוינים, היא המתאימה ביותר למיסוד אוניברסיטת הגליל. הקמת האוניברסיטה תהווה תרומה חינוכית, חברתית וכלכלית חשובה מאין כמוה לפיתוח הצפון כולו.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך