בקרוב: ראשוני הדיירים ייכנסו אל ה"בית החם" החדש שנבנה עבור ניצולי השואה בחיפה

מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג: "כולי התרגשות עצומה, כבר בימים הקרובים ייכנסו ראשוני הדיירים אל ה'בית החם החדש' שנבנה בחיפה"
 

בימים אלה הולכות ונשלמות ההכנות האחרונות במתחם קריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר" בשכונת הדר בחיפה בבנייתו ברוב פאר והדר של "בית חם לניצולי שואה" חדש נוסף.

"הבית חם של ניצולי השואה" שהוא גם יחידי מסוגו בארץ.

הבית החם החדש של ניצולי השואה נמצא בקרן הרחובות עמק זיתים ובן שמן וישרת ניצולי שואה קשישים הנושקים לגיל 80, 90 וגם יותר.

 

מייסד ומנכ"ל יד עזר לחבר, שמעון סבג, בבית החם החדש בחיפה. צילום: ג'ו לוציאנו

 

בבניין החדש הותקנו כל האביזרים הנדרשים לטובת רווחתם של ניצולי השואה, בין היתר תיבנה בביניין זה גם מעלית מיוחדת, מרפאה שתאויש 24 שעות ובכלל מסביב לשעון ברופאים ואחיות מהארץ ומחו"ל בסיועה של ה"שגרירות הנוצרית הבינלאומית" שיועמדו לרשות ניצולי השואה.

מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר", מר שמעון סבג, אמר:

"כולי התרגשות עצומה ואני שמח לבשר כי כבר בימים הקרובים יכנסו ראשוני הדיירים אל ה"בית החם של ניצולי השואה" החדש.

אני חושב ובטוחני שהקמת ה"בית החם של ניצולי השואה" החדש היא עליית מדרגה בכל פעילותה הנתינה החברתית והמבורכת שלנו קרוב לשלוש עשורים.

 

הבית החם החדש בחיפה. צילום: ג'ו לוציאנו

 

סבג:

"המקום החדש ייתן מענה לניצולי השואה שירות וי.איי.פי. (VIP) ויחד עם זאת יהפך גם לפנינה שתסייע לניצולי השואה, שלצערי הרב לא נעשים יותר צעירים וגם לא יותר בריאים, אני רואה בכך חובה מוסרית ללוות את ניצולי השואה כל עוד ניתן לעשות זאת ובתנאים המקסימליים ולצערנו הזמן אוזל.

חרטתי על דיגלה של העמותה לפני יותר מ-3 עשורים ונדרתי נדר שלא אשקוט ולא אחדל, אלווה את ניצולי השואה היקרים לליבי עד סוף הדרך.

בואו לא נשכח את האנשים היקרים האלה שהגיעו למדינת ישראל לאחר תלאות וייסורים קשים ואף על פי כן, הקימו מדינה לתפארת, אנו חייבים להם זאת.

ניצולי השואה הם הגיבורים האמיתיים שלנו ובזכותם אנו כאן היום, ניצולי השואה הם האור המאיר את האנושות כשהעולם חשוך".

 

צילום: ג׳ו לוציאנו

 

צילום: ג'ו לוציאנו

 

לאחרונה, עמלה וטרחה לילות כימים עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה על הקמתו של המבנה החדש והמפואר שיהיה ייחודי בארץ לניצולי שואה בלב שכונת הדר בקרן הרחובות עמק זיתים ובן שמן, בסמיכות לקריית החסד של העמותה הפרוסה על רחובות קסל, בן שמן ובן יהודה בשכונת הדר בחיפה.

ה'בית החם' החדש נועד לתת טיפול תומך ופרטני ומענה לניצולי השואה הקשישים.

הקמת המבנה החדש הושלמה והוקמה מכספי תרומות בלבד, במבנה יוכלו להיות משוכנים 15 ניצולי שואה כשבכל חדר מסך טלויזיה גדול, מיקורגל, מקרר ובקיצור כל דבר לא זקוקים ניצולי השואה בגילם המופלג.

 

צילום: ג'ו לוצאינו

 

סבג:

"לצערנו, המצב הכלכלי קשה מנשוא וגורם רק לכך שכל יום ויום שעובר הזמן שלנו אוזל. דיירי ה'בית החם' החדש והמאובזר ישוכנו בחדרים נעימים, מרווחים ונינוחים המאובזרים לצורכיהם ויהיו תחת השגחה רפואית מתמדת.

כיום, ניצולי שואה רבים הם עריריים ועצם ידיעתם כי הם תחת השגחה רפואית צמודה, מקלה מאוד על חייהם".

 

אודות עמותת "יד עזר לחבר" , להלן: https://yadezer.org.il/

לתרומות לעמותת "יד עזר לחבר", בטלפון 8602* ואמצעות הקישור להלן: https://yadezer.org.il/%d7%aa%d7%a8%d7%95%d7%9e%d7%94-%d7%91%d7%9b%d7%a8%d7%98%d7%99%d7%a1-%d7%90%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%99/

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לאור הגבלות הקורונה החדשות תימנעו מבילוי במקומות המוניים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות