"אני מאוכזבת מהגוף שלי שמצליח לרוץ ריצות ארוכות ולא מצליח להיכנס להריון"

הרחם שלך זועקת לשינוי הרגלים באמצעות חוסר איזון הורמונאלי ,בתקווה שתקשיבי לה ,"תורידי הילוך" ותשני גישה . מזמינה אותך להכיר את שיטת אביבה והיוגה הנשית
מאת: אדוה נפתלי- מרחב רחם קרית טבעון, מטפלת הוליסטית, מלווה מאותגרות ומטופלות פוריות.

נעמה ובן זוגה מנסים להיכנס להריון במשך שנה ,ללא הצלחה .להריון ראשון נקלטה באופן ספונטני ומהיר .היא מתוסכלת ומאוכזבת מהגוף שלה שמצליח לרוץ ריצות ארוכות ולא מצליח להיכנס להריון.

אני זוכרת את שיחת הטלפון אי שם בתחילת הסגר הראשון ….

"שלום קוראים לי נעמה ,אנחנו מנסים להרות כבר שנה ,ללא הצלחה , רופא פוריות  קבע שאני בטרום גיל מעבר …איך זה יכול להיות ? אני רק בת 34  אנחנו רוצים ילד שני …. מנסים שנה ,ללא הצלחה   "

מבחינת הרופא קיימת  רק אופציה אחת –טיפולי פוריות

משיטוט באינטרנט הגעתי אלייך ,אהבתי את הרעיון שבעזרת ספורט אני יכולה לעזור לגוף שלי להתאזן הורמונאלית  ולהגדיל את הסיכוי שלי להרות "

הבדיקות האחרונות של הפרופיל ההורמונאלי הראו על  מדדי ה f/S/H גבוהים בין 20-30 .

תוצאות בדיקת הרזרבה השחלתית (a/m/h (  מצביעים על מדדים נמוכים מאוד (מעט ביציות בשחלה ביחס לגיל, בת 34 ).

מצילום הרחם ניראה שהרחם נקיה ועובי רירית טובה מאוד ,בדיקת הזרע מעולה …

הארה חשובה :נעמה לא יכולה להתחיל טיפולי פוריות כי מדד ה   f/S/H עולה על 19 .כדי לזכות ב "כרטיס כניסה" לטיפולים /להעלות את הסיכוי להריון ספונטני היא נדרשת קודם כל לאזן עצמה הורמונאלית (להגביר את התגובה השחלתית ולחזק ביוץ ) ולהוריד את מדד הורמון f/S/H באופן משמעותי .

ביצית.

בת 34 ,נשואה , אמא לילד בן שנתיים וחצי ,עובדת במשרה מלאה .

עד להריון הראשון מחזורים סדירים ,הווסתות תמיד כאבו,ביום הראשון לא מסוגלת לתפקד … אחרי הלידה הכאבים פסקו ..בחודשים האחרונים הם חזרו ובגדול .המחזור החודשי התקצר ,בחצי שנה האחרונה באופן משמעותי מ 28 יום ל 23 יום . מרגישה כמו על רכבת הרים ,הצפות רגשיות וחוסר שקט בגוף .

מה סדר היום שלך ?

כל הזמן בריצות ..להספיק דברים …אין  זמן לכלום….בסוף היום מתרסקת ורואה סידרה …מכורה לנטפליקס …3-4  פעמים בשבוע מתאמנת בערבים.

באיזה ספורט את עוסקת ?

"תמיד עסקתי בספורט .בשנות ילדותי ובגיל ההתבגרות רקדתי והתעמלתי במסגרות מקצועיות .אני אוהבת לאתגר את הגוף , להגיע לקצה גבול היכולת …להרגיש שאני יכולה …מכורה לתחושת הסיפוק והשחרור בגוף אחרי אימון  .

נעמה רצה ריצות ארוכות(התחרתה במספר חצאי מרתון ) ,משלבת אימוני כוח ומשקולות  …מכורה לחדר כושר ,משלבת גם פילטיס מכשירים בקבוצת מתקדמות פעמיים בשבוע . לאחרונה וויתרה על רכיבת שטח שכל כך אהבה ….הגוף  חזר לעצמו והתייצב על המשקל שפני ההריון הראשון .

ריצת חצי מרתון.

למה הגוף של נעמה יוצא מאיזון הורמונאלי ?

נעמה חיה חיים אינטנסיביים מידי לגוף שלה, הגוף שלה קורס מהעומס הפיזי והרגשי . המתח  והספורט ההישגי גרמו למערכת ההורמונאלית לצאת מאיזון .

עכשיו ,כשהיא מנסה שוב להיכנס להריון הרחם זועקת לשינוי בדפוסים באמצעות כאבי מחזור ויציאה מאיזון הורמונאלי ,בתיקווה שתקשיב לה ,"תוריד הילוך" ותשנה גישה .

את כמות הביציות אי אפשר להגדיל ,היא יכולה להשפיע על איכות הביציות, לחזק ביוץ ולהעלות את הסיכוי להריון בריא .

נעמה  לא תופסת עצמה "אחרת " להפך ,הכושר שלה עלה והיא מתחרה בחצאי מרתון .ולכן היא מצפה להיכנס להריון בקלות כפי שקרה בהריון הראשון .היא לא מודעת שהגוף שלה במאבק תמידי ל"שמר" את הקיים, הגוף עייף ומותש .בנוסף חיה עם תחושת תסכול ואכזבה מהגוף ש"בוגד" בה ,למרות המשאבים הרבים שהיא משקיעה בו .

אדוה נפתלי מרחב רחם. תמונה להמחשה בלבד

ביקשתי מנעמה לתת הזדמנות לגוף שלה במשך 3 חודשים בהם היא :

  1. ישנה 8 שעות שינה בלילה ומפחיתה שעות מחשב/סלולר .

2.משנה את ההרגלים הספורטיביים מספורט השגי ואתגרי לתרגול נשי שתואם את התקופות השונות של המחזור החודשי :יוגה נשית ושיטת אביבה .

מיקרה כמו של נעמה מצריך בחירה אמיצה ושינוי בהרגלי החיים כי הספורט עבורה הוא סם שהיא מכורה אליו

למה את צריכה את זה ?

האינטנסיביות של האימונים יוצרים מתח תמידי בגוף ,עומס בגב התחתון ונוקשות במפרקי הירך .השרירים נוטים להתכווץ  …האגן מאוד מוחזק ,זרימת הדם תקועה ,הטלטלות של הריצה יוצרות עומס  על האגן .

אפשר להגיע לתחושת השחרור והסיפוק שאת מרגישה אחרי אימון עצים בדרך אחרת , באמצעות תרגול קשוב שלא מעמיס על האגן  .

תרגול שיטת אביבה.

נעמה מחליטה לשנות הרגלים

נעמה קיבלה החלטה "להוריד הילוך" היא רתמה את כוחות הרצון והנחישות שמאפיינים אותה ליצירת שינוי עמוק בסדר היום שלה  והתמסרה לתרגול פיזי ותודעתי מעולם היוגה הנשית ושיטת אביבה

התרגול הפיזי הייחודי שבניתי עבורה , מיתוך שיטת אביבה והיוגה הנשית , החליף את הספורט האינטנסיבי .התרגול מגביר את זרימת הדם באזור האגן ,מחמם ומעסה את אברי הרבייה ובכך מאפשר להשיב איזון הורמונאלי ,.היוגה הנשית סייעה להפחית מתח ולהעלות את הקשב פנימה  . נעמה הפסיקה לרוץ ,עברה להליכות מתונות .הורידה אימוני כח והתנגדות עם משקולות .וויתרה על הפילטיס ,שילבה נשימות ,תרגילי הארכה .

באמצעות התרגול התודעתי החלפנו אמונות מגבילות באמונות תומכות .לימדתי אותה איך ליצור קשר יומיומי עם הרחם בדרך אוהבת ,לדבר אליה מילים טובות ולהחליף שיפוטיות ונוקשות ברכות פנימית וקבלה .

הריון.

ההתמדה והנחישות של נעמה הניבו פרות :

לאחר 3 חודשים המחזור החודשי התארך ל 28 יום ,הביוץ התחזק.

נעמה גילתה שהיא רגועה יותר ,נמנעה ממקלוני ביוץ ותיזמון של יחסים, החליטה שהיא סומכת על הרחם שלה שתיכנס להריון כשתהייה מוכנה .שילבה מפגשים עם חברות ויציאה לטבע …הזמן שלה עם הבן הפך להיות מקור תמיכה .

התרגול היה עבורה לעוגן .. היא נהנתה מהחופש שלקחה לעצמה מריצות ואימוני כושר והצליחה להרפות מהיחס הנוקשה שלה לגוף ו"שיחררה" בעוד תחומים בחיים.

כעבור חצי שנה נעמה הרתה את בנה השני באופן ספונטני …ההריון הסתיים בלידה משמחת

התהליך שנעמה עברה איפשר לה לקבל את העובדה שהגוף הנשי שלה משתנה כל הזמן ולהעלות את הקשב פנימה . כדי שהריון בריא יתממש יש לשנות הרגלים ולתמוך את השינויים שמתחוללים בגוף בזמן המחזור החודשי ,הריון ,לידה וגיל המעבר בתירגול שמותאם לשינויים ההורמונאליים

כל מה שאת צריכה ,כדי להיכנס להריון בריא זו ביצית אחת באיכות מעולה ,שתתפתח בשחלה בתנאים אופטימליים ותיקלט ברחם חמימה ואוהבת

אדוה נפתלי. אלבום פרטי

אדוה נפתלי -בת 53 , אמא ל3 ילדים נשואה באושר ,גרה בטבעון , מלמדת ומלווה נשים בכל שלבי החיים לאיזון הורמונאלי ,חיזוק פוריות ,ריפוי רחם ונשיות .  

מאפשרת (מטפלת ) רב תחומית , בעלת נסיון רב בליווי מאותגרות ומטופלות פוריות שבוחרות לחיות במלא העצמה בדרך להריון בריא. מורה בכירה ליוגה נשית ולשיטת אביבה ,משלבת במפגשים תדרים מרפאים וסאונת אדים לאגן ולרחם .

המפגשים מתקיימים בקרית טבעון , בקליניקה "מרחב רחם " ומתאפשרים גם בזום .

טלפון  0502614004

קישור לאתר לשיחת ייעוץ חינם ותאום מפגשים אישיים
https://www.adva-merhav.co.il/

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות