X

ח"כית חדשה לחיפה: "מאמינה שנצליח להתגבר על המחלוקות, אבל בפוליטיקה הכל יכול לקרות"

מההפגנות נגד נפתלי בנט ועד החלום לעבודה משותפת בממשלתו; נעמה לזימי המוכרת באיזור כחברת מועצת העיר חיפה, תושבע היום (שלישי) כחברת כנסת. בראיון ל"ניוז חיפה קריות" היא מספרת על החלומות והשאיפות ועל מה בשום פנים ואופן לא תהיה מוכנה לוותר

 

נעמה לזימי, חברת מועצת העיר חיפה תושבע היום (שלישי) לממשלת ישראל ה-36 מטעם מפלגת העבודה, זאת לאחר שעמר בר לב, השר לביטחון פנים ומספר 2 במפלגת העבודה, התפטר במסגרת החוק הנורווגי.


לזימי, בת 35, נשואה פלוס שניים, גדלה במגדל העמק ומתגוררת בשנים האחרונות בחיפה.


היא בעלת תואר שני בהיסטוריה של עם ישראל ובוגרת התוכנית "מנהיגות בעולם היהודי" באוניברסיטת חיפה.

בנוסף, שימשה במסגרת תפקידה בעיריית חיפה, כחברת דירקטוריון שקמונה לדיור ציבורי, יו"ר הוועדה לשוויון מגדרי בחיפה ויו"ר דירקטוריון מוזאוני חיפה.

על התוכניות לשיפור הדיור הציבורי ושיפור תנאי העסקת העובדים – היא לא מתכוונת לוותר.

לזימי: "אני בעד רווחה אני בעד סוציאל דמוקרט, זאת התפיסה החברתית שלי. אני חושבת שאנחנו כחברה, כמדינה, צריכים לאפשר לאנשים לחיות בכבוד".

 

בעוד מספר שעות תושבע כחברת כנסת. נעמה לזימי. צילום אלעד מלכה

 

–  את פועלת הרבה למען הדיור הציבורי, שר השיכון הוא זאב אלקין, תפיסות עולמו קצת יותר ימניות משלך, את חושבת שתצליחי להשפיע?

"אני מאמינה שיש הרבה מה לעשות, ומאמינה ששר השיכון יהיה פתוח וקשוב, כי מיעוט היצע בדיור הציבורי משפיע על כולנו ולא רק על הדיירים בדיור הציבורי.

צריך להבין שאנחנו נמצאים בפער עצום מול מדינות ה-oecd, גם הקשחת הקריטריונים המעניקים זכאות לדיור ציבורי נובעת הרי ממיעוט היצע בדיור הציבורי, מה שגורם לאנשים לחכות שנים ולהגיע למצבים בלתי נסבלים כדי לעמוד בזכאות.

מעבר לזה, העבודה רבה גם ברגולציה, גם בפיקוח על תחזוקת הדירות עצמן, יש הרבה מאוד עבודה בתחום הזה ואני מאמינה בצעד צעד, זה לא הכל או כלום, אני מאמינה שיש הרבה לעשות שהממשלה הזאת דווקא בשל מורכבותה, תחפש את המשותף ולא את המפריד ויש הרבה מן המשותף".

 

לזימי תקים לשכה פרלמנטרית עבור תושבי אזור חיפה. תצלום: אלבום פרטי

מתכוונת להקים לשכה פרלמנטרית עבור תושבי אזור חיפה. צילום: אלבום פרטי

 

נעמה לזימי והשרה מיכאלי בסוף השבוע בחיפה, עם ח"כ שפע. צילום מתוך פייסבוק נעמה לזימי

 

לזימי, שמסיימת את תפקידה כחברת מועצת העיר חיפה עם רקורד של עשייה חברתית, מתכוונת לפתוח לשכה פרלמנטרית בחיפה שתרכז את פניות הציבור מכל מטרופולין חיפה ותהווה גשר לכנסת.

"אני מאמינה בעבודת הכנסת ומאמינה שלנו כנבחרי ציבור יש יכולת להשפיע ולסייע לציבור, הרי לשם כך אנחנו שם.

נקים לשכה פרלמנטרית בחיפה בה ארכז גם את המאבק החיפאי והאזורי בנושא הזיהום במפרץ חיפה, עם שיתוף פעולה של כל העוסקים בדבר, כולל ארגוני הסביבה השונים, כולל חברי מועצה ופעילים חברתיים, את כולם.

אני מאמינה גדולה בשיתופי פעולה ויודעת שלכל מי שעוסק בנושא הזה חשוב לשפר ולשנות לטובת כולנו.

אני חושבת שבאזור כזה גדול, שמרכז בתוכו כל כך הרבה תחומים, צריך שתהיה לשכה פרלמנטרית למען הציבור.

יכול לבוא אדם מחיפה, מהקריות, מטבעון, מכל האזור – ואני אנסה לעזור ולקדם דברים, לפעול באמת למען הציבור, בלי הבדל, לא משנה למי הצביעו".

 

לזימי. בעוד זמן קצר תושבע כחברת כנסת. צילום מתוך פייסבוק נעמה לזימי

 

– אגב למי הצביעו, אני זוכרת הפגנות שלך נגד נפתלי בנט…

"נכון. הייתי מהפעילות בהפגנות בזמנו נגד בנט, הרבה דברים השתנו מאז ואני באמת מאמינה שהגענו למצב בלתי אפשרי שהוא בבחינת צו השעה, כזה שמחייב את המפלגות השונות ואותנו כחברי מפלגה, לשים את אי ההסכמות בצד, ולחפש את המשותף.

אני מאמינה שאם נצליח להתמקד במשותף, נצליח לעבוד ביחד ולקדם דברים ונחזיר את השיח לעניינים מהותיים. יש כמה חברי כנסת במפלגת ימינה שאני מחכה לעבוד איתם, כמו עידית סילמאן, ניר אורבך, שירלי פינטו שאני בטוחה שיש לנו הרבה דברים לעשות ביחד.

צריך לזכור שממשלה הזאת יש אמנם הרבה פשרות, אבל לא רק מצידנו, כלומר יש הסכמות לקדם דברים שגם אנחנו, חברי מפלגת העבודה רוצים, אנחנו לא רק מוותרים".

 

"הייתי מהפעילות בהפגנות בזמנו נגד בנט. הרבה דברים השתנו מאז". צילום מתוך פייסבוק נעמה לזימי

 

– אם כבר נושאים חברתיים. המאבק על האסי שאת תומכת בו, לא מפריע במפלגת העבודה?

"אני עדיין תומכת. אני חושבת שלמפלגת העבודה חשובה גם התנועה הקיבוצית וגם הפריפריה החברתית וצריך לדעת לגשר על פערים ולחבר בין המאחד. אני מאמינה שיש לנו עבודה קשה בשטח וזאת ההזדמנות שלנו למצוא את החיבור הזה. גם לקבל את המאבק על האסי וגם לתמוך בתנועה הקיבוצית"

– את מאמינה שהממשלה הזאת תחזיק מעמד?

"אני חושבת שזאת ממשלה שמורכבת מאנשים ומפלגות שמבינות שהן חייבות למצוא את המשותף ולא את המפריד.

זאת תהיה עבודה קשה, אבל אם נצליח להתמקד ביציבות השלטונית הדרושה לציבור הישראלי, נצליח גם להתגבר על המחלוקות.

אבל זאת פוליטיקה ובפוליטיקה הכל יכול לקרות. אני מאמינה שנבחר ציבור אחראי חייב להבין שהציבור זקוק ליציבות שלטונית ויעשה הכל כדי לדאוג לזה".

 

 

 

 

 

 

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<<