התאים הערביים באוניברסיטת חיפה הפגינו במחאה על מה שהם מכנים "מות השהידים מרהט"

בעקבות דקת הדומייה בקמפוס אוניברסיטת חיפה אתמול וההפגנה היום של התאים הערביים באוניברסיטה כמחאה על "הרג השהידים מרהט", לדבריהם, מנכ"ל "אם תרצו" תוקף את הנהלת האוניברסיטה: "מדובר במוסד אקדמי ולא בביתה הפרטי של חנין זועבי"
מבטיחים להמשיך במחאתם, על ידי צירוף כל הסטודנטים הערבים בארץ. צילום: אורן סטלקול

מבטיחים להמשיך במחאתם, על ידי צירוף כל הסטודנטים הערבים בארץ. צילום: אורן סטלקול

כמאה סטודנטים ערבים מכל התאים הערביים באוניברסיטת חיפה, השתתפו היום בצהריים בהפגנה שהתקיימה מחוץ לכותלי הקמפוס. הסטודנטים המשיכו את מחאתם מאתמול, שאותה קיימו ברחבת הדשא, כשעמדו דקת דומיה, לזכר מה שהם כינו "השהידים מרהט".

במהלך ההפגנה שעברה בשקט, הניפו הסטודנטים מתאי בל"ד, חד"ש, איקרא ובני הכפר, שלטים עליהם נכתב:" 50 שהידים פלסטין", ודגלי פלסטין אותם לא יכלו להניף בתוך הקמפוס.

הסטודנטים מבטיחים להמשיך במחאתם, על ידי צירוף כל הסטודנטים הערבים מכל האוניברסיטאות בארץ. "לא יתכן שחיי הערבים בארץ יהיו הפקר", אמר מחמוד מאיקרא. "המשטרה יורה בערבים כאילו אנחנו חיות ולא בני אדם. אין לאף אחד זכות לקחת חיים של השהידים", אמר מחמוד מראשי תא איקרא.

בתגובה למחאת הסטודנטים הערבים בקמפוס אתמול, אמר מנכ"ל "אם תרצו", מתן פלד, כי: "עם כל הכבוד לאוניברסיטת חיפה ולעומד בראשה, הגיע הזמן שסף הקבלה לאוניברסיטה ישתנה לאלתר. מגוחך שבמשך שנים מגיעים לאוניברסיטה פעילים ערביים קיצוניים במטרה לנצל את הקמפוס ולהפכו לחממה פוליטית אנטי דמוקרטית ואנטי ישראלית- 'פלסטינית'. באוניברסיטה כיום לומדים סטודנטים שבקושי נרשמים לקורסים וכל שהם עושים ברוב היום זה לחפש פרובוקציות נגד ישראל. כי זה מקדם את מעמדם בכפר. מדובר במוסד אקדמי ולא בביתה הפרטי של חנין זועבי. המגמה הזו לא פוגעת רק בסטודנטים היהודים אלא בעיקר בסטודנטים הערבים הבאים במטרה ללמוד באופן הוגן. בנוסף לכך- בוודאי שאנו מצפים הן מאגודת הסטודנטים והן מנשיא האוניברסיטה לגנות בכל לשון את הפרובוקציה התורנית של אותם בטלנים אנטי ישראליים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך