השקעות בתחום הנדל"ן

רועי שווץ, מנכ"ל החברה לנדל"ן, מציע כמה חוקי יסוד שיעזרו לעסקה בתחום הנדל"ן להפוך מטובה למצויינת.

רועי שווץ

רועי שווץ

השקעה בנדל"ן היא אינה מדע מדיוק, עם זאת ישנם כמה חוקי יסוד שיעזרו לעסקה בתחום הנדל"ן להפוך מטובה למצויינת.
בעיקר, בימים אלה שכמעט כל אחד הפך למשקיע נדל"ן בפוטנציה חשוב לדעת מהם הדברים שצריך לשים אליהם לב כאשר בוחרים דירה להשקעה.

המיקום:
סביר להניח שכל אחד ישמח לרכוש דירה במרכז העיר או בחלקים היוקרתיים שלה אך במקרה כזה מחיר הנכס יהיה יקר ובדרך כלל התשואה החודשית תהיה נמוכה , מאידך מיקום לא טוב, כמו בשכונה פחות איכותית יכול להיות פתח לבעיות מול שוכרים בעיתיים ולעיתים קושי להשכיר את הנכס, חשוב לבדוק את פוטנציאל ההשכרה של הנכס לדוגמא: קרבה למוסד אקדמי ייצור בדרך כלל ביקוש לשכירות ע"י סטודנטים, סטודנטים נמצאים בשלב בחיים בו הם שוכרים דירה ולכן פוטנציאל ההשכרה גבוה.
אלמנט חשוב נוסף ברכישת דירה, לבדוק האם יש תוכניות פיתוח שעלולות להשפיע על מחיר הנכס. למשל בקרית אתא ברחובות כגון יוספטל והרצוג שנחשבים זולים יחסית כעת לאחר פתיחת המטרונית וכביש עוקף קריות נהנים רחובות אלו מעליית מחירים בזכות הנגישות הקלה לחיפה ולמפרץ. גם תוכניות פיתוח של העירייה ותוכניות כגון פינוי ובינוי עתידות לעלות את מחירי הנכסים עוד לפני שהתוכניות ייצאו לפועל.

הדירה:
חשוב מאוד במקרה שרוכשים נכס לשיפוץ לבדוק את מחיר השיפוץ עוד לפני רכישת הנכס ולא לנחש ולהעריך. לפעמים אנו מאמינים כי השיפוץ קטן ולבסוף מגלים בעיות או "הפתעות" אשר יוצרות תוספת של אלפי שקלים לשיפוץ ואפילו מעבר לכך. במידה ולא מתוכנן שיפוץ בדירה יש לבדוק כי מצב הדירה תואם את צורכי השוכר הפוטנציאלי לדוגמא: במידה והשאיפה היא להשכיר את הנכס למשפחה חשוב לשים לב למספר החדרים,  דירת 4 תתאים יותר למשפחה.

הקומה:
נכסים להשקעה הממוקמים בקומות גבוהות ואליהם מדרגות רבות מורידים את קהל השוכרים הפוטנציאלים ומחיר השכירות בהן יהיה נמוך יותר, אין זה אומר כי איננו ממליצים לרכוש נכסים בקומות גבוהות אלה שמחירן צריך להיות זול יותר.

וכמה טיפים אחרונים:
חשוב שתשימו לב למצב הבניין ותחזוקתו האם יש וועד והאם הדיירים שומרים על רמת מגורים נאותה.

ממולץ לראות את הדירה יותר מפעם אחת , אל תתביישו לבדוק שוב , להסתכל בחדרים  , לבדוק שירותים , תקינות תריסים וחלונות ולחץ מים.

במידה וראיתם את הדירה בחושך דרשו לראות אותה שוב באור יום.

אם ראיתם את הדירה באור מומלץ להגיע שוב עם רדת החשיכה ולהסתובב באזור לעיתים איזור שנראה סימפטי מאוד באור יום נראה אחרת לגמרי אחרי החשיכה ולעיתים תוכלו להינצל מרכישת דירה באזור בעייתי שאינו מתאים לכם.

 

קרדיט : רועי שווץ מנכ"ל החברה לנדל"ן – מחבר הספר "איך לעשות כסף בנדל"ן"


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בנדל"ן