X

פיקוד העורף: קריית מוצקין מהערים המובילות בארץ בהיערכות לחירום

לאחר סיום תרגיל 360, שבוע האימונים הרשותי שכלל תרגול במגוון תרחישים הסתיים בהצלחה מרובה. מתדבים צעירים מכל העיר יצאו לבתי קשישים והעבירו הדרכה על הורדת אפליקציית פיקוד העורף שמצילת חיים. מפקד הנפה: "הנסיון והשקט שראש העיר, חיים צורי, ומנכ"ל העירייה, יריב גסר הקרינו על הצוותים השפיעו על הצלחת התרגיל וללא ספק קריית מוצקין פועלת באופן משמעותי ובין הערים המובילות בהיערכות לחירום".

טרם התרגיל בשלב האחרון של ההכנות, שולבו האזרחים, תושבי קריית מוצקין בסקר ייחודי וייעודי לקראת התרגיל בפרט ובמצבי החירום בכלל. תוצאות הסקר היו מדהימות ולא מפתיעות בכלל. מספר התושבים שהשיבו לסקר מציב את קריית מוצקין במקום הראשון בארץ!

קריית מוצקין מהערים המובילות בארץ בהיערכות לחירום צילום עיריית קריית מוצקין


מפקד נפת חיפה בפיקוד העורף, אל"מ ארז הדרי זוקף זאת לזכות קברניטי הרשות ובעיקר לראש העיר, חיים צורי, שמחובר לתושבים ולעיר בכל רמ"ח איבריו. "זה שמוצקין מובילה את הסקר עוד טרם החל התרגיל מצביע על מעורבות תושבים ועל הקשר האיתן בין העירייה לאזרחים. זה הד.נ. א של הרשות, ואני אומר לכם בלי שום ספק שלאחר התרגיל אני רואה לגמרי את הנסיון והמנהיגות שהקריון ראש העיר, חיים צורי, זה דבר שלא יסולא בפז, ואין ספק כי המנהיגות העירונית היוותה גורם כל כך משמעותי בהצלחת התרגיל בשיתוף כלל הצוותים, משרדי הממשלה, כוחות ההצלה ופיקוד העורף,


קריית מוצקין מהערים המובילות בארץ בהיערכות לחירום צילום עיריית קריית מוצקין

קריית מוצקין תורגלה בשני תרחישי חירום משמעותיים. הראשון, מטחי טילים שנורו על העיר ובנוסף, רעידת אדמה, קריסה של מספר רב של מבנים במרחב עירוני צפוף. מגוון רחב של בתי ספר בעיר תורגלו. הצוותים החינוכיים והתלמידים עברו הדרכות והסברות בנושא.

לקראת השבוע בוצעו על ידי הרשות הכנות רבות ואינטנסיביות שערכו מספר שבועות. מנכ"ל העירייה, יריב גסר, שמשמש כרמ"ט החירום העירוני, הוביל יחד עם מנהל אגף החירום והבטחון ברשות, אושרי אטיאס ומנהלי המכלולים בעירייה את המענה התרחישים תוך שכללו פתיחת אתר סיוע לאוכלוסיה (אס"ל), הנחיות למיגון והתגוננות אזרחית והפעלת מערך מתנדבים עירוני בסיוע יחידת כלבנים שהוקפצה לאיזור.

יקל"ר מוצקין (פיקוד העורף) היו שותפים מלאים לכל התרגיל כחלק משיתוף הפעולה הפורה בשגרה ובחירום אותו מוביל מפקד היק"ר, סא"ל גיל חיון.

קריית מוצקין מהערים המובילות בארץ בהיערכות לחירום צילום עיריית קריית מוצקין

אחד האלמנטים הכי מרגשים בתרגיל היה קבוצת מתנדבים צעירים שיצאו לבתי קשישים ללמד את ותיקי העיר את הורדת היישומון של פיקוד העורף שנותן התראה מקבילה לצופרים ומספק הכנה לתושב להיערך למיגון.

פיקוד העורף מקיים במהלך שנת 2021 את פרויקט 360, שמטרתו להכין את האזרחים להתמודד עם איומים ומצבי חירום כמו ירי טילים ורעידות אדמה. התוכנית מתקיימת ברשויות המקומיות ברחבי הארץ ובמהלכה הרשות, התושבים, מתנדבים, וגורמי ההצלה, פועלים יחד לקדם את המוכנות למצבי חירום במטרה להציל חיים.

קריית מוצקין מהערים המובילות בארץ בהיערכות לחירום צילום עיריית קריית מוצקין

התוכנית מכוונת בראש ובראשונה אל האזרחים. המצוקות והצרכים מכתיבות את הפעילות בכל אחת מהרשויות. המטרה – העלאת המוכנות להתמודדות  במצבי חירום לשם הצלת חיים וחיזוק החוסן.

ראש העיר, חיים צורי: "אני מודה לפיקוד העורף על הנחישות והאחריות בשיתוף הפעולה בתרגיל המוצלח. נמשיך לתרגל על מנת להיות ערוכים ככל האפשר לחירום תוך מתן מענה מיטבי לתושבים".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית מוצקין


<<