המסע לפולין – בסיוע העירייה

העירייה סייעה במימון המסע לפולין של 129 תלמידים, כך שכל ילד שילם לא יותר מ-3,000 שקל * עיריית נשר היא היחידה בארץ שמממנת מחצית מעלות המסע ללימוד השואה * ראש העירייה אבי בינמו: "חובתנו לפעול למען החדרת תודעת השואה ולקחיה"

 

 

תלמידי תיכון נשר בפולין. "העירייה מתקצבת את המסע כך שלא יהיה ילד שיד הוריו אינה משגת". צילום: דוברות עיריית נשר

תלמידי תיכון נשר בפולין. "העירייה מתקצבת את המסע כך שלא יהיה ילד שיד הוריו אינה משגת". צילום: דוברות עיריית נשר

129 תלמידי שכבת י"ב מבית הספר התיכון המקיף נשר יצאו השבוע לביקור במחנות ההשמדה בפולין, במסגרת מסע ללימוד השואה והגבורה. בראש המשלחת עומדת מרכזת שכבת י"ב המורה רחלי בוגנים ואת התלמידים מלווים עוד 9 מורים. ערב יציאתה של המשלחת לפולין התקיים טקס פרידה במעמד ראש העירייה אבי בינמו, מ"מ וסגן ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך בעירייה יחיאל אדרי, מנהלת קריית החינוך ד"ר חיה ילינק, מנהלת החטיבה העליונה לאה אופיר, הצוות החינוכי וההורים שקיבלו תדרוך אחרון לקראת היציאה למסע.
"המשלחת עברה הכנה מדוקדקת החל מסוף שנת הלימודים הקודמת", מספרת ד"ר ילינק, "במסגרת ההכנה התלמידים קיבלו מידע היסטורי והכנה רגשית וביקרו במוזיאון 'משואה' שם נפגשו עם ניצול שואה שסיפר את סיפורו האישי. כחלק מההכנה צפו ההורים והתלמידים בהצגה 'אבנים' שעוסקת בנושא השואה והתקומה".
מעיריית נשר נמסר כי מספר התלמידים מהעיר שיצאו למסע לפולין גבוה כמעט פי 2 מזה שהיה לפני כשנתיים. ההסבר לכך הוא שגם השנה, בדומה לאשתקד, הנהלת העירייה הנוכחית מסייעת להורים במימון המסע לפולין ומשתתפת במחצית מהעלויות. "תלמידי העיר שיצאו למסע ערכי וחשוב זה שילמו סכום של כ-3,000 שקלים במקום הסכום הרגיל העומד כיום – 6,000 שקלים לתלמיד. עיריית נשר סייעה במתן הנחה נוספת להורים שהתקשו לשלם גם את העלות המופחתת", אמר מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך בעירייה יחיאל אדרי.
כידוע, בני נוער רבים נאלצים לוותר על השתתפותם במסע החיים לנוכח העלות הכספית הגבוהה. בשנים האחרונות, גברה הביקורת הציבורית כנגד התופעה שבה רק בעלי אמצעים יכולים לשלוח את ילדיהם להשתתף במסע חינוכי וערכי חשוב זה. למרות המחאות, מחירי הנסיעה נותרו גבוהים. אלא שלדברי אדרי, עיריית נשר בהתאם להנחייתו של ראש העירייה אבי בינמו, החליטה שמפאת חשיבותו של המסע ותרומתו ללימודי השואה, העלות הכספית לא תהווה מכשול בפני התלמידים והוריהם, והחליטה לממן מחצית מעלות הנסיעה.
בינמו: "זו השנה השנייה ברציפות שבה עיריית נשר תומכת ומעודדת את תלמידיה לצאת למסע הערכי והחשוב מאין כמותו של לימוד השואה. זיכרון השואה הוא זיכרון קדוש שיש לשמרו. חשיבותו היא גם בבניית החוסן האנושי שלנו כאומה באמצעות דור העתיד. עיריית נשר מתקצבת את מסעה של המשלחת העירונית הממלכתית לאדמת פולין, כך שלא יהיה ילד שיד הוריו אינה משגת. חובתנו, וחובתי כראש העיר, לעשות ללא הרף, למען החדרת תודעת השואה ולקחיה, להטמעתה באישיותו ובנפשו של כל ילד הגדל במערכת החינוך שלנו בעיר, לחנך לסובלנות, לאהבת המולדת, ולצורך לפעול למען המשך קיומנו".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר