טיפול חדשני כוללני במחלת הסוכרת בקופת חולים מאוחדת (וידאו)

ראיון מיוחד עם בושרה יונס, אחות סוכרת מחוזית ואחות מומחית לסוכרת במאוחדת: "הטיפול בסוכרת כולל עבודה מתואמת של צוות רב מקצועי, כאשר המטופל עם הסוכרת נמצא כאדם במרכז ושותף להחלטות הטיפוליות"
 

מאוחדת שמה לה למטרה למנף את איכות הרפואה, להוביל חדשנות ולהתמקד באוכלוסייה בסיכון ומחלת הסוכרת נכללת במהלך זה – מטרה זו תושג על ידי חיזוק איכות הרפואה ושיפור במדדי האיכות. הסיעוד נמצא בצומת מרכזית לזהות, לאבחן, להתערב ולהעריך את התהליך.

עלייה בשיעורי הסוכרת משקפת את העלייה בגורמי הסיכון העיקריים הכוללים: השמנה, הפרעה בשומני הדם ויתר לחץ דם. בנוסף קיימת עליה בשיעור טרום סוכרת ותסמונת מטבולית הקשורים בסיכון מוגבר להתפתחות סוכרת ותחלואה קרדיווסקולרית.

מושג "הזיכרון המטבולי" תואר במחקרים בתחום הסוכרת. מושג זה מדגיש את חשיבות הטיפול המוקדם ואיזון מיטבי ככל האפשר בשנות הסוכרת הראשונות כאחראי להשגת דחייה/מניעה של סיבוכי הסוכרת.

 

בושרה יונס, אחות סוכרת מחוזית ואחות מומחית לסוכרת העובדת בקופ"ח מאוחדת מזה 22 שנים, ממונה על מערך הטיפול בסוכרת בקופת חולים מאוחדת ״אני מתמקדת בעדכוני ידע לצוותים רפואיים, מהווה משאב לידע גם למטפל ולמטופל״. בנוסף אומרת גב׳ יונס ״ קופ"ח מאוחדת היא הקופת חולים הראשונה ששלבה אחות מומחית במרפאות ראשוניות במטרה לשפר את איכות הטיפול ולזהות מצבי טרום סוכרת ולהיטיב את איכות הטיפול בסוכרת״.

סדנת סוכרת במאוחדת

 

איך מתבצע הטיפול בסוכרת?

"הטיפול בסוכרת כולל עבודה מתואמת של צוות רב מקצועי, כאשר המטופל עם הסוכרת נמצא כאדם במרכז ושותף להחלטות הטיפוליות. האחות נושאת בתפקיד המרכזי לתיאום, תכנון ויישום תכנית הטיפול במטופל ובמשפחתו. תוך שמירה על הרצף הטיפולי – מטופל, מרפאות ראשוניות , רפואה שניונית, משאבי קהילה ובתי חולים. תוך התחשבות בגורמי תמיכה במשפחה, בקהילה  ובתרבות .בקופ"ח מאוחדת אנחנו מתייחסים למטופל בצורה כוללנית בשאיפה לאזן את המטופל ולחסוך ממנו את סיבוכי המחלה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות
Ads