חדש: יועץ רוקח קליני של מאוחדת (וידאו)

בשנים האחרונות בעולם כולו ישנה עלייה מתמדת בשימוש בתרופות ועליה במספר המטופלים עם ריבוי תרופות – דבר שעשוי להגדיל את הסיכוי לאינטרקציה בין תרופתית. במאוחדת יוצאים בשירות חדשני שנקרא ייעוץ רוקחי על מנת להתמודד עם בעיה זו
בשנים האחרונות בעולם כולו, ישנה עלייה מתמדת בשימוש בתרופות ועליה במספר המטופלים עם ריבוי תרופות- Polypharmacy.

קשישים, מטופלים עם ריבוי מחלות כרוניות ומטופלים עם ריבוי תרופות נמצאים בסיכון מוגבר להתרחשות בעיות בטיפול התרופתי ועלולים לסבול מהשלכות שליליות שכוללות תופעות לוואי, עלייה בסיכון לאשפוזים ועלייה בסיכון לתמותה.

 

הרוקחות הקלינית הינה תחום עיסוק חדש יחסית במחוזות מאוחדת – מדובר בהתמחות רוקחית המתמקדת בפן הקליני של הטיפול התרופתי, ומיועדת לקידום איכות ובטיחות הטיפול התרופתי. במאוחדת יש 3 רוקחות קליניות במחוזות ומנהלת הרוקחות הקלינית במטה.

מאוחדת פועלת לטובת הנגשת שירותים הכוללים יעוץ והדרכה תרופתית לצוותים הרפואיים ולמטופלים .ד"ר לילך קליין, רוקחת קלינית מחוזית במאוחדת סיימה את לימודיה בירושלים ומביאה את הבשורה לרופאי קופת חולים מאוחדת.

עיקר הפעילות של קליין במחוז כולל יעוץ תרופתי יזום לרופא המטפל עבור מטופלים עם בעיות פוטנציאליות בטיפול התרופתי, שמאותרים באמצעות דוחות בקרה, ומתן יעוצי פוליפארמסי עבור מטופלים עם ריבוי תרופות. הייעוץ לרופא המשפחה נעשה בצורה פרונטלית או מרחוק ומתועד בתיק המטופל .במסגרת הייעוץ מושם דגש לאיתור וצמצום אינטראקציות בין תרופתיות, מניעת כפילויות, התאמת מינוני תרופות למצבי מחלה שונים, זיהוי תופעות לוואי ומציאת דרכים להתמודד עימן. כל זאת בהתאם לקווי מנחה טיפוליים וספרות עדכנית. הרוקחת הקלינית בקופה אינה עוסקת בייעוץ למטופלים.

ד"ר לילך קליין. צילום: ניוז חיפה קריות

 

"יעוץ רוקחי הינו שירות המיועד למטופלים, בני 65 ומעלה הנוטלים 6-9 תרופות כרוניות או מטופלים עם קשיי היצמדות לטיפול תרופתי כרוני. מטרת התוכנית היא הדרכת המטופל לגבי הטיפול התרופתי הכרוני שניתן לו ע"י הרופא, עידוד לשיפור היצמדות לטיפול התרופתי ודגשים הקשורים באימוץ אורח חיים בריא. השירות ניתן ע"י רוקחי "מאוחדת פארם" שעברו הכשרה ייעודית. הייעוץ נעשה בפגישה פרונטלית, טלפונית, ובשבועות האחרונים הוחל גם במתן יעוץ רוקחי דיגיטלי שנעשה בשיחת ווידאו מבלי שהמטופל יצטרך לצאת מהבית".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על המטרונית בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות