שוב סערה: אוניברסיטת חיפה אישרה מחר לסטודנטים הערביים כנס תרבות, כביכול, כשהכותרת שלו: "נגד הכיבוש והגזענות", עם נאום של מוחמד ברכה וסרט על אדמות פלסטין?

ושוב חוזר – תא הסטודנטים הערביים באוניברסיטת חיפה קיבל אולם כינוסים ואף אישור מהנהלת האוניברסיטה לקיום לכאורה כנס תרבות. הבעיה: כותרת הכנס: "נגד כיבוש וגזענות" ובו ינאם מוחמד בראכה הפוליטיקאי וכן יוקרן סרט על סבלם של הפלסטינאים בגלל הכיבוש. מה האוניברסיטה אומרת על כך?
נדמה שהסערה הצליחה לחלוף מעל אוניברסיטת חיפה, כשלפני שבוע תאי הסטודנטים הערביים ביטלו הפגנה שהייתה אמורה להתקיים ובא קריאות נגד מדיניות צה"ל והממשלה, ואף מילת גינוי לטרור המשתולל במדינה.
אחרי שתאי הסטודנטים הערביים חיכו בדיוק 10 ימים אחרי פתיחת שנת הלימודים (בתקופה הזאת נאסר לקיים כינוסים פוליטיים), הם יצאו בהכרזה כי יקיימו הפגנה כזאת לפני שבוע. אלא שלדברי גורמים הופעלו עליהם לחצים להימנע מהפגנה כזאת שתבעיר את קמפוס האוניברסיטה, ונדמה היה שההיגיון ניצח, ותאי הסטודנטים הערביים הודיעו לפני שבוע על ביטול ההפגנה בשל תנאי מזג האוויר לדבריהם.

 

ההזמנה לכנס "התרבות" כביכול של תא הסטודנטים הערביים עם הכותרת נגד כיבוש וגזענות

ההזמנה לכנס "התרבות" כביכול של תא הסטודנטים הערביים עם הכותרת נגד כיבוש וגזענות

אלא שמסתבר שכל זאת לא היה בגדר אמת, מאחר וכבר כעבור יומיים החלו להפיץ הזמנות למה שהם מכנים כנס תרבות לרגל פתיחת שנת הלימודים. אלא שהכנס מתקיים תחת כותרת שהיא הכל חוץ מ"תרבות": "נגד הכיבוש והגזענות". ובכנס "התרבות" הזה ינאם חבר הכנסת לשעבר מוחמד ברכה וכן יוקרן הסרט: "פלסטין בטריאו" לפי ההזמנה לסטודנטים נכתב על הסרט: "הסרט מציג את הסבל שחי בו העם הפלסטיני, כתוצאה מהמשך הכיבוש זה כמה עשורים".
הכנס הפוליטי בכסות תרבותי יתקיים באחד מאולמות האוניברסיטה, זאת לאחר שהנהלת אוניברסיטת חיפה מצאה לנכון לאשר את הכנס המתסיס הזה.
תא הסטודנטים "אם תרצו" הגישו מחאה לנשיאות האוניברסיטה.
יש לציין שחיפה היא האוניברסיטה היחידה שאישרה כנס כזה מתחילת שנת הלימודים הנוכחית, מבין כל האוניברסיטאות עד עתה.
תגובת אוניברסיטת חיפה: "מדובר באירוע של תא חד"ש ולא של אוניברסיטת חיפה, כשעל פי חוקי מדינת ישראל, האוניברסיטה אינה יכולה לאסור קיום של אירועים מסוג זה, גם כאשר הם מקוממים ועומדים בניגוד מוחלט לעמדת הנהלת האוניברסיטה. לסטודנטים הובהר כי כל הפעילות חייבת לעמוד בחוקי המדינה ואם תהייה עבירה על החוק אנו נפעל בהתאם".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך