תופס ראש בכרמל

ד"ר אבי גולדברג נכנס השבוע לתפקידו כמנהל בית החולים כרמל בחיפה והוא מלא מרץ ותוכניות קידום ופיתוח
 

דר אבי גולדברג. "מרגיש שאני מוכן מלא אנרגיות לפרק חדש בכרמל. אני מאמין  ברפואה טובה". צילום: אלי דדון

דר אבי גולדברג. "מרגיש שאני מוכן מלא אנרגיות לפרק חדש בכרמל. אני מאמין ברפואה טובה". צילום: אלי דדון

אחרי 7 שנים מוצלחות בניהול בית החולים יוספטל ומרחב אילת ד"ר אבי גולדברג מרים עוגן מנמלה הדרומי של ישראל באילת, ונועץ עוגן בנמל הצפוני בחיפה, למשימה מאתגרת במיוחד.
ד"ר אבי גולדברג נכנס החודש לתפקידו כמנהל בית החולים כרמל בחיפה והוא יחליף בתפקידה את פרופ' (מ"ק) חן שפירא מנהלת כרמל ב 8 השנים האחרונות המתקדמת לניהול המרחב החדש.
לד"ר גולדברג ניתנה האפשרות לניהול בתי חולים אחרים בכללית אבל הוא העדיף ובחר לנהל דוקא את בית החולים כרמל. "היו לי הצעות נוספות לניהול בתי חולים בכללית, אבל בחרתי בכרמל כי בעיניי זאת זכות להיכנס למקום שבכל מקום שפוגשים אותי אומרים לי איזה בי"ח נפלא קיבלת, זה מחמם לי את הלב", אומר ד"ר גולדברג. ,אני ער לאתגר הגדול בלהמשיך ולקדם את בית החולים שנמצא היום במקום גבוה בכל המדדים, ואני מודה לכל אלו שנתנו בי אמון".
ד"ר גולדברג מאוד אוהב קולנוע וסרטי איכות, ואת חיפה הוא הכיר דרך פסטיבל הסרטים לפני כעשור ומאז הוא התאהב בעיר. הוא אוהב לשמוע את הקלסיקות של ארץ ישראל עם אריק איינשטיין ושלום חנוך, ותנו לו מקל ותרמיל והוא כבר מסתער על שבילי ישראל בצפון ובדרום. כאיש חיל הים ואילתי הוא מאוהב בכל מה שקשור לים ולגלים. הוא שוחה וצולל לעולם הקסום שמתחת לפני הים, ואם תשקיפו מעל פני הים תראו אותו גם גולש בקלילות על גלשן הסאפ בחתירה.
ד"ר גולדברג בן 51 למד כעתודאי בתל אביב ושימש כרופא גדודי וחטיבתי בחטיבת שריון שבשיזפון. הוא מומחה ברפואת משפחה ושימש גם כסגן רופא חילי בחיל הים.
בתפקידו האחרון בצה"ל היה ד"ר גולדברג ראש מדור היערכות בתי חולים לתרחישים בלתי קונבציונלים בפיקוד העורף במשך שנתיים. מתוקף תפקידו הוא הכיר היטב את כל בתי החולים בארץ וליווה אותם וגם את בית החולים כרמל בהכנות לתרגילים ותרחישים מיוחדים.
אחרי שפרש מצהל עבר ד"ר גולדברג להנהלה הראשית של הכללית בתל אביב, ועבד בתפקידים מגוונים. הוא היה אחראי על פיתוח התיק הרפואי הממוחשב בקהילה "הקליקס" ושימש גם כמנהל המחלקה לשעת חירום בחטיבת בתי החולים של הכללית.
ב- 2006 הוא סיים בהצלחה התמחות במינהל רפואי וב -2007 הוא נמנה על קבוצה קטנה ונבחרת של מנהלים מישראל שנשלחו לאוניברסיטת הווארד היוקרתית ללימודים במינהל ציבורי במסגרת קרן וקסנר. בשנת 2008 חזר ד"ר גולדברג לישראל והתקבל לניהול בית החולים יוספטל ומרחב אילת.

"אני מגיע מבית החולים קטן ומשפחתי ועובר לבית החולים גדול ומשפחתי, אומר ד"ר גולדברג. כרמל הוא בי"ח שיש בו אינטימיות והוא מתאפיין ברמות גבוהות של איכפתיות וקשרים טובים בין המחלקות ובין ההנהלה. אני רואה שיתופי פעולה ומוטיבציה מאוד גבוה אצל הצוותים בכרמל. המעבר שלי מאילת לכרמל ניראה לי נכון ומתאים לי, זה מאתגר אותי. אני בא ממרחב אומנם קטן אבל עובר למרחב חדש ומרתק. בעיניי היכולת למצות מן המרחב את המקסימום כדי להביא מקסימום בריאות לתושבי האזור, זהו אתגר הגדול ביותר שלי", אומר ד"ר גולדברג.
במשך 7 שנות ניהולו, התקדם בית החולים יוספטל בצעדי ענק בכל המישורים האפשריים.
הוא בנה וחנך חדר מיון חדש ומודרני בעלות של 26 מליון ₪ חדר מיון המטפל בכ 50,000 פניות בשנה.
בית החולים שסבל מתשתיות ישנות ורעועות נכנס תחת שרביטו של ד"ר גולדברג לתוכנית שיפוץ גדולה בהשקעה של כ- 100 מליון ₪ ומחלקות רבות שופצו והותאמו לסטנדרטים המודרניים המקובלים בעולם.
הוא בנה והוסיף מרפאות חדשות בקהילה בכל מרחב אילת, כמו מרפאה לבריאות הנפש, מרכז להתפתחות הילד ועוד ועוד. גולת הכותרת נחגגה לפני כשנה אז התכבד בית החולים יוספטל לאחר תהליך ארוך ומורכב בן 3 שנים, בתעודת האיכות והבטיחות הבינלאומית של ה JCI בתום תהליך האקרדיטציה.
"אני מאמין בלהקשיב לעובדים, אומר ד"ר גולדברג. אני תמיד פועל לחיזוק שיתופי פעולה בין הנהלה לעובדים ועם הוועדים. אני רואה בעובדים שלנו בכרמל נכס מרכזי ואני יודע שישנם בבית החולים רופאים ואנשי צוות מצויינים מחוייבים ואיכפתיים ואני יודע שיחד נצליח. כלפי המטופלים שלנו אני מודע למחוייבות חזקה לעשות את הכל כדי לתת להם את הטיפול הטוב ביותר בזמינות הטובה ביותר וגם בסביבה האופטימלית תוך שיפור תשתיות בית החולים" .
בהתייחסות למרחב החדש אומר ד"ר גולדברג כי שיתוף הפעולה של בית החולים עם המרחב הוא בעל חשיבות אסטרטגית. "אני מכיר את פרופ' חן שפירא מתפקידיי הקודמים בוועדות השונות של ממשרד הבריאות ואני בטוח שיהיה שיתוף פעולה מצויין בינינו, אני מאוד מעריך את עבודתה ומה שעשתה במחוז ובכרמל ואני בטוח שיחד נצליח להצעיד את המרחב למוקמות חדשים".
ד"ר גולדברג נשוי לליאורה מטפלת באומנות ובנוער בסיכון, ואב ל 2 בנות מאיה ונועה אומר כי אילת היתה מקום משפחתי וחם עבורו תרתי משמע. "אהבתי את החום האילתי ובעיקר את החום האנושי שבה. היום אני מביט לאחור בסיפוק ומרגיש שאני מוכן מלא אנרגיות לפרק חדש בכרמל. אני מאמין ברפואה טובה", מסכם ד"ר גולדברג. "רפואה טובה היא בסופו של דבר יעילה יותר, איכותית יותר ומביאה תוצאות טובות יותר. אני מאמין בקשר חזק ורציף בין קהילה לבית החולים כמו שפעלתי לקדם במרחב שלי באילת. אני מקווה ובטוח שבעזרת חן והמרחב החדש, ובעזרת כל האנשים המקצועיים והנהדרים הנמצאים כאן בכרמל, שנצליח לקדם גם כאן בחיפה ובצפון רפואה טובה איכותית ומובילה" .


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות