תלונות על תנאי מעצר מזעזעים בבית המעצר קישון

בפנייה משותפת מטעם לשכת עורכי הדין והסנגוריה הציבורית במחוז חיפה, נדרשת התערבות מיידית של שב"ס לטיפול במחדלים
 

הסניגורית הציבורית המחוזית מחוז חיפה, עו"ד עינת מסד כנען ויו"ר לשכת עורכי הדין במחוז חיפה, עו"ד תמי אולמן פנו לנציבת שירות בתי הסוהר בעניין תנאי המעצר בבית המעצר קישון.

במכתבן מציינות עורכות הדין כי התקבלו תלונות רבות על כך שתאי המעצר בקישון שורצים בפשפשי מיטה, וכי מדובר בתנאי מעצר בלתי הולמים שיש לטפל בהם באופן מיידי.

 

תלונות על תנאי מעצר מזעזעים בבית המעצר קישון. בתמונה, אחד האסירים הסובל מעקיצות של פשפשים בכל גופו

 

במכתבן כותבות עורכות הדין אולמן ומסד כנען:

"לאחרונה עולות תלונות רבות מצד עצורים אודות תנאי שהייה בלתי נסבלים בבית המעצר קישון חיפה. ככל המובן לנו, מדובר בתופעה רחבת היקף וחוצת אגפים אך בולטת בעיקר בקרב עצורי מעבר השוהים באגף מס' 2 בבימייר קישון.

מדיווחים שקיבלנו בימים האחרונים עולה כי תאי המעצר שורצים פשפשי מיטה הניזונים מדמם של העצורים. גופם של העצורים עקוץ במאות עקיצות מגרדות, זבות דם ומזוהמות. הבנו, כי הפשפשים יוצאים מנחילים בתוך הקירות והמיטות וכי כל הקירות מרוחים בכתמי דם (כתוצאה ממעיכתם). העצורים אינם מסוגלים לעצום עין בלילות לפני דיונים, אינם מרוכזים בדיונים ונרדמים בדיונים המשפטיים בעניינם.

עצורים מבקשים לבטל דיונים משפטיים הקבועים לימי ראשון בשבוע שכן משמעות הדבר הוא שהייה בלתי נסבלת של קרוב לארבעה ימים באגפי המעבר בקישון. גם במחיר הימשכות ההליכים המשפטיים בחודשים רבים. ביומיים האחרונים אף ניתנן החלטות שיפוטיות המורות להביא לידיעת מפקד בימייר קישון את התלונות הקשות של העצורים אודות תנאי שהייה בלתי הולמים.

זאת ועוד; אין אוורור מספק בתאים שאינם ממוזגים. מהדיווחים עולה כי שני מאווררים פשוטים ימספקיםי אוורור לשמונה עצורים הכלואים בחדר אחד, חלקם מעשנים. באשר לשירותים ולמקלחת – המקום מזוהם. ככל שהדיווחים הללו נכונים – הרי שהדבר מזעזע ומדובר בתנאי מעצר בלתי הולמים מהם יש לחדול באופן מיידי, מכאן הפנייה המיידית לקבלת עמדת שבייס בנושא".

משב"ס נמסר בתגובה:

"עקב תחלופת העצורים הגבוהה בבית מעצר "קישון" ומתוך מחויבות לשמירה על זכויות ותנאי מחיית העצורים, מבצעים במתקן ניטור והדברה של מזיקים באופן שוטף, כמו גם, נקיון וחיטוי, שטיפה והחלפת מזרנים, צבעית תאים והוצאת ציוד מיותר.
מסדרון האגף ממוזג ולאחרונה הותקנו בו מזגנים חדשים. בכל תא ישנם 3 מאווררים. כמו כן, כל תא מרוהט בשולחן וכסאות לטובת הסעדה ראויה.
שירות בתי הסוהר עושה מאמץ ארגוני יום יומי לפינוי העצורים מאגפי המעבר כך שמרבית העצורים המסיימים את דיוניהם בבתי המשפט מוחזרים עוד באותו היום ליחידות האם.
לצד כל זאת הוקם צוות מחוזי לאיתור והדברה של פשפשים במתקני הכליאה".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על המטרונית בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות