קבוצת בזן מציגה אסטרטגיה חדשה: מניעים כלכלה דלת פחמן

בזן תהפוך לספקית מובילה של אנרגיה מתחדשת לתחבורה ופולימרים מתקדמים. הקבוצה צפויה להשקיע סך של מיליארד וחצי דולר בהשקעות הון עד שנת 2030 
 

קבוצת בזן, תשלובת הפטרוכימיה הגדולה בישראל מציגה הבוקר את האסטרטגיה החדשה שלה בכנס בתל אביב, בהשתתפות עשרות משקיעים, אנליסטים ונציגי הבנקים והגופים המוסדיים הגדולים במשק.

עובדיה עלי, יו"ר בזן: "קבוצת בזן תמשיך להיות תעשייה חיונית למדינת ישראל בכל ההיבטים: הביטחוניים, הכלכליים והסביבתיים. התוכנית האסטרטגית החדשה תהפוך את מפרץ חיפה למרכז מוביל של פיתוח וקידום דלקים נקיים ובמקביל בזן תמשיך להבטיח את הרציפות תפקודית במשק".

משה קפלינסקי, מנכ"ל קבוצת בזן: "בזן מתכוונת בשנים הקרובות להפוך מחברה המייצרת תזקיקים ופולימרים מנפט, לספקית מובילה של אנרגיה מתחדשת לתחבורה ושל פולימרים מתקדמים

בזן מציגה היום חזון ברור לעתידה. הקבוצה תהווה גשר חיוני לעתיד משק האנרגיה לתחבורה בישראל ותוביל טרנספורמציה – מוכוונת קיימות וחדשנות – בפעילות הדלקים והפולימרים.

אנחנו מציבים היום תכנית עם יעדים ברורים. נוביל את שוק המימן הירוק והדלקים החלופיים לתחבורה בישראל ובאגן הים התיכון, נוביל את שוק הפולימרים המתקדמים (ממוחזרים ומתכלים) והביו-פולימרים ונמנף את הפעילות שלנו במערב אירופה, כל זאת, במקביל להמשך הובלת תחום הדלקים על פי צרכי המשק".

קפלינסקי בירך בסיום דבריו את המנכ"ל הנכנס, מלאכי אלפר, ואיחל לו הצלחה בתפקיד.

 

בזן מציגה היום חזון ברור לעתידה. הקבוצה תהווה גשר חיוני לעתיד משק יו"ר בזן משה קפלינסקי. צילום שגיא מורן

 

עפ"י התכנית האסטרטגית בזן צפויה להשקיע כמיליארד וחצי דולר בהשקעות הון עד שנת 2030:

לכל הפחות 400 מיליון דולר במנועי הצמיחה החדשים והיתרה תושקע בהמשך שיפור והתאמת הנכסים הקיימים, הטמעת טכנולוגיות מתקדמות ליצור ולהפחתת טביעת הרגל הפחמנית.

מייצרים כלכלה דלת פחמן: אסטרטגיה שיושבת על שלוש רגליים

רגל ראשונה: מימן ירוק ודלקים חלופיים

בזן תוביל את שוק המימן הירוק לתחבורה ותעשייה יחד עם שותפות מקומיות וענקיות גלובאליות. בזן תוביל את תחום החדשנות והיזמות באקו-סיסטם הדלקים החלופיים בשוק המקומי ותהיה בעלת נוכחות בינלאומית באיזור אגן הים התיכון.

במהלך  העשור הקרוב בזן תפעל להתאמת הנכסים הקיימים ולבניית התשתיות לעתיד שוק המימן הירוק, במקביל ליצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות מובילות בענף התחבורה, לרבות יצרני רכב וציי רכב כבד. בזן תעמיק את ההשקעות במנועי הצמיחה העתידיים, שיכללו בחינת השקעות בטכנולוגיות חדשניות בתחום המימן ודלקים חליפיים, לרבות באמצעות חברת H2PRO הישראלית המפתחת טכנולוגיה לייצור מימן ירוק ובה בזן משקיעה ושותפה והעמקת השקעות במנועי צמיחה עתידיים.

במסגרת יעדים ארוכי הטווח בזן תרחיב את יכולות ייצור המימן הירוק ותפרוס תחנות תדלוק מימן בפריסה ארצית.

רגל שניה: פולימרים מתקדמים

היעד האסטרטגי המרכזי של בזן בתחום זה הוא להוביל את תחומי מחזור הפלסטיק, ביו-פולימרים ופולימרים מתכלים בישראל ולהעמיק את הפעילות הזו גם במערב אירופה, באמצעות חברת הבת דוקור בהולנד.

במהלך העשור הקרוב בזן צפויה להשקיע בטכנולוגיות חדשניות בתחומי המחזור הכימי, הביו-פולימרים והפולימרים המתכלים. בין היתר, באמצעות שיתופי פעולה בתחום (כולל עם חברות UBQ ו-Melodea).

במקביל בזן תמשיך להוביל את ליבת פעילות הפולימרים בישראל ולספק חומרי גלם לכ-300 מפעלים המקומיים.

בזן קובעת היום יעד של 15% פולימרים ירוקים עד שנת 2025 ו-30% פולימרים ירוקים עד שנת 2030.

רגל שלישית: דלקים ותשתיות

תחום הדלקים יהיה דומיננטי עם צפי לגידול בביקושים, בפרט לסולר, בעשור הקרוב וגם הבא אחריו. בתחום זה, היעדים האסטרטגים שקבעה בזן הינם המשך הבטחת סל מוצרים מגוון בהתאם לתנאי השוק המשתנים, הטמעה של טכנולוגיות מתקדמות ביצור להפחתת טביעת הרגל הפחמנית תוך ניצול תשתיות לוגיסטיות ויכולות סחר מתקדמות להבטחת הרציפות של המוצרים בשוק המקומי.

הטמעת חזון ESG

קבוצת בזן קובעת במסגרת האסטרטגיה יעדים אסטרטגיים מדידים בהתאם לעקרונות ESG להשקעה אחראית. במסגרת התוכנית תבוצע הערכת טביעת רגל אקולוגית והערכת סיכוני אקלים, ובזן תקטין את טביעת הרגל הפחמנית בכל תחומי פעילותה בהתאם לחזון שיגובש ויוצג לציבור.

בזן תיישם מתודולוגיה עפ"י סטנדרטים בינלאומיים של ESG ותבצע את המהלכים האסטרטגיים בהתאם לעקרונות שיכללו העמקת ושילוב מוצרים מופחתי השפעה סביבתית בתוך המודל העסקי של החברה ותוביל קיימות עסקית בתעשייה הישראלית. בתחום הפולימרים, בזן קבעה יעד של 30% פולימרים ממוחזרים וממקורות מתחדשים עד שנת 2030 – זאת בהשוואה ליעדים באירופה הנעים בין 20%-25%.

בזן נסחרת בבורסה בתל אביב החל מחודש פברואר 2007, נכללת במדד ת"א 125.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על המטרונית בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות