מנכ"ל נמל חיפה בטור מיוחד: ערכה ניהולית לסגני ראש העירייה שבדרך

בימים האחרונים, משאיבדה הקואליציה בראשות ראש העירייה את הרוב במועצת העיר, נוכחנו לראות כי המהלך המיידי של המועצה הלעומתית היה להעביר את סגני ראש העירייה מתפקידם. טור מיוחד של מנכ"ל נמל חיפה, מנדי זלצמן
 

 

סגנים, בשכר או שלא, אכן מתהווים כחלק מהסכם קואליציוני, ומסיימים את תפקידם או בסיום קדנציה, או על-פי רוטציה, או כפי שקרה שהשבוע לראשונה בתולדות העיר, בעקבות איבוד הרוב הקואליציוני.

נהוג לומר שלא זוכרים את שמו של הסגן של בר- כוכבא ( ישוע בן גלגולא).

אך אין זו גזירת גורל. כיצד סגן, אם כן, יכול להיזכר, במובן של הטבעת חותם?

הערכה הניהולית הבאה אינה מחליפה את הערכה הפוליטית. אך מה שהופך ערכה זו להכרחית הוא מצב העיר, שמחייב הרבה יותר ניהול נבון וקצת פחות פוליטיקה.

ניהול על פי יעדים ויידוע התושבים- סמוך לכניסתו של הסגן לתפקיד יפרסם את יעדיו בניהול החטיבות והאגפים שיהיו תחת אחריותו. חשוב שהיעדים לא ייכתבו כמילים מכובסות אלא במושגים ברי מדידה או מוחשיים.

את היעדים יחלק הסגן לטווח הקצר, הבינוני והארוך. מידי שליש שנה { 4 חודשים) יפרסם Newsletter במדיה וברשתות החברתיות וידווח לציבור כיצד עמד ביעדים לטוות הקצר וכיצד קידם את היעדים לטווח הארוך.

 

מנדי זלצמן, מנכ"ל נמל חיפה. תמונה: אלבום פרטי

מנדי זלצמן, מנכ"ל נמל חיפה. תמונה: אלבום פרטי

 

תמונות יח"צניות של לחיצות ידיים וחיבוקים אמורות להיות רקע לעשייה, לא תחליף לעשייה. לא הכל יבוצע בזמן, ולא הכל יסתדר בכמה חודשים, אולם דיווח על הדרך ועמידה ביעדים-הכרחית.

מעקב ביצוע החלטות – בדיון רב משתתפים שקיימתי בעירייה לפני זמן, התקבלו מספר החלטות. עם תום הדיון שאלתי את הבכיר שקיים את הדיון, כיצד מבוצע מעקב על ההחלטות? הצביע הבכיר בגאווה על מזכירתו, שישבה מחוץ ללשכה ולא נטלה חלק בדיון. היא עוקבת, אין עליה. סליחה, ישנן תוכנות מאוד יעילות למעקב אחרי החלטות. כשמידי בוקר הן מזכירות על צג, לבעל המטלה, את ההחלטה ועליו לדווח התקדמות. דאגו להצטייד בתוכנה כזה, ודאגו לא להתעלם ממצגיה.

פגוש סגני ראש עיר מוצלחים ברחבי המדינה ולמד מהטובים ביותר.

המנע מ'יאוויר חם"- קיים פגישות, דיונים קצרים. הטמע באנשיך קוד של דיבור וכתיבה קצרים ותמציתיים. בצע מעקב החלטות יעיל שימנע דיונים מיותרים.

בשלב ראשון, היה מומחה למומחים- בטרם תהפוך בעצמך למומחה, בכדי לפעול ביעילות חשוב לדעת לסנן נכון את בעלי הידע והמומחים ולא להתפעל מפירוטכניקה של מצגות ומבגדים ממותגים.

חסן עצמך מחנופה והתרחק מחנפנים בכדי להצטיין חשוב להתחבר לווינרים ולא לחנפנים, בין שהם כפיפים, קולגות או אזרחים מהשורה, החנופה פורטת על נימי הנפש אך עלולה להתגלות כבצה טובענית.

חשוב לפרגן -על מנת להניע עובדים ומנהלים, אך במינון הנכון.

לסיכום, השכר הנאה, הלשכה, המכונית וכרטיס הביקור אינם יעד לכשעצמם, הם רק המעטפת.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על המטרונית בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות