X

שימור פוריות – שיתוף מהקליניקה

נשים רבות בישראל מוצאות עצמן מגיעות לגיל 35+ כשהן בשיא הקריירה לא מעוניינות/פנויות להביא ילד לעולם – רבות מספרות שקשה להן לוותר על החלום ללדת ילד לתוך זוגיות ומשפחה ולכן מחכות לקשר המתאים
מאת – אדוה נפתלי מרחב רחם קרית טבעון, מלווה נשים בכל שלבי החיים לאיזון הורמונאלי לחיזוק ולשימור פוריות.

הקפאת ביציות.

 


בטיפול לשימור פוריות מתקיים "מרוץ" להשגת כמות הביציות, ההנחיות מציינות, כי ניתן לבצע הקפאת ביציות בנשים המעוניינות לשמר ביציות ואשר מלאו להן 30 שנים אך טרם מלאו להן 41. מספר הטיפולים המרבי: עד 4 שאיבות או השגת 20 ביציות (לפי המוקדם). ככל שהאישה צעירה יותר בעת ההקפאה כך בדרך כלל עולה איכות הביציות. הסטטיסטיקה מראה שגם בגיל 30-35 הסיכוי להריון עם 20 ביציות מוקפאות אינו עולה על 30% וכמובן שככל שגילה של האישה עולה, כך קטנים הסיכויים. יש לכל ביצית סביב 5%-8% סיכוי להניב הריון המסתיים בלידה). האישה תהיה רשאית לבצע שימוש בביציות המוקפאות עד גיל 54 לכל היותר.

רוב המטופלות לא מודעות כלל לאפשרות שרוב הביציות שתישאבנה לשימור במחזור הטיפולים  ,לא יוקפאו בשל איכות ירודה . על זה הרופאים לא מדברים . הטיפול יקר מאוד ,אם אינך עונה על הקריטריונים (הקריטריונים מוצגים בסוף הכתבה ). במידה והסיבה איננה רפואית והמטופלת רוצה להקפיא את ביציותיה למטרת שימור פוריות הרי שעלות הטיפול על חשבונה.

נשים רבות מתמודדות עם אכזבה ושיברון לב שיכול היה להימנע עם הכנה טובה של הגוף, לפחות  3 חודשים לפני תחילת הטיפול ובמהלכו .

 

יפית פנתה אלי, בעקבות  טיפול שימור פוריות שלא צלח כדי  שאלווה אותה ואסייע לה להכין את הגוף כדי שנקודת הזינוק לשאיבות הבאות תהייה טובה יותר .

בבדיקה שגרתית אצל רופא הנשים שלה הוא המליץ לה למהר להתחיל טיפול לשימור הפוריות. הרופא היה מאוד ענייני וטען שבשל גילה המתקדם (בת 34) כדאי לה להזדרז . יפית קיבלה את הבשורה "כרעם ביום בהיר ", כבר למחרת ,התקשרה לקבוע תור לייעוץ בבית חולים .

"הכל היה מהיר כל כך , בעיקר נכנסתי ללחץ שאני "מאחרת את הרכבת" ובאותו החודש כבר התחלתי להזריק לעצמי הורמונים .

בתחילת הטיפול עשתי בדיקת פרופיל הורמונאלי בה נימצא שהורמון ה-f.S.H  גבוה ובדיקת הm.a.h (רזרבה שחלתית) נמוכה מאוד .

בכל זאת הרופאים המשיכו את הטיפול ההורמונאלי – הגוף שלי כאב, התנפחתי ועליתי כמה קילו במשקל .בטיפול נשאבו 6 ביציות ,4 לא שרדו בשעות הראשונות והשתיים האחרות היו באיכות נמוכה וגם הן לא הוקפאו ".

יפית התחילה את הטיפול לא מאוזנת הורמונאלית – נתוני הפתיחה שלה היו לרעתה ולכן איכות הביציות שנשאבו הייתה נמוכה והן לא שרדו ולא הוקפאו.

יפית חיה חיים מאוד אינטנסיביים ולחוצים ,היא בעצמה מיילדת  בבית חולים ,ועובדת משמרות ובעיצומו של תואר שני .

אחרי בכי של כמה ימים המסקנה של יפית  הייתה חד משמעית את הטיפול הבא היא מתחילה כשהגוף והשחלות מוכנות מאוזנת הורמונאלית. משיטוט באינטרנט היא הגיעה אלי. מזל שיש זום שמאפשר לכל אישה בארץ ובעולם לפגוש אותי.

נפגשנו 3 פעמים וכל המפגשים מוקלטים והתרגול זמין עבורה לכל החיים.

תרגול שיטת אביבה.

 

שיטת אביבה ויוגה נשית –תרגול ייחודי לחיזוק ושימור הפוריות

לימדתי אותה סדרת תרגילים ייחודית מיתוך שיטת אביבה והיוגה הנשית שמסייעת להגביר את זרימת הדם באגן ולהיכנס לטיפול הבא מאוזנת הורמונאלית .

התרגול המדהים הזה משפיע ישירות על המערכת ההורמונאלית ,מעסה ומחמם את אברי הרבייה ,מעורר את התגובה השחלתית ,משחרר מתח מהאגן ונוקשות ממפרקי הירך . התרגול משפיע על איכות הביציות שבשחלה ומסייע לה לווסת את העומס בתוכה במהלך הטיפול שנוצר מהטיפול ההורמונאלי.

יפית הבינה שלא הכמות של הביציות קובעת אלא האיכות שלהן והתמסרה לתרגול.

התרגול הפיזי הפך עבורה לעוגן, מצא חן בעיניה היישום המיידי של התרגול הפיזי והתודעתי  בחיי היומיום שלה . בשל שיגרת יומה העמוסה ועבודת המשמרות התרגול בבית איפשר לה להתמסר ולהתמיד בהתאם לשעות בהן הייתה עירה. לראשונה בחייה הרגישה תנועה וחום באגן .התרגול איפשר לה להפחית מתח פיזי ונפשי לפני ותוך כדי הטיפולים .

יפית התחזקה ..אפשרה לעצמה 3 חודשים ניגשה לטיפול הבא והתוצאות היו בהתאם

לרופאים היא סיפרה על התהליך שהיא עברה בתיקווה שיעודדו נשים לשלב תרגול כהכנה ובמהלך הטיפול .

אקטיבציה של שחלות :

כוח הדמיון שלנו הוא אדיר .כל אישה שפונה אלי לליווי אני מנחה אותה כיצד לתקשר עם השחלות ,לדמיין ולהרגיש את זרימת הדם ,את איכות הביציות …הכוונה היא להגיע לטיפול עם כלים תודעתיים ישימים ,יומיומיים ובעיקר נגישים שישפיעו על התהליך הרפואי

סאונת אדים לאגן ולרחם :

ניתן לשלב את אמבט האדים כדי להפחית מתח מהאגן ולהעלות את זרימת הדם .מומלץ לחזור על הסאונה פעם בחודש ולהגיע לתקופת הטיפולים רגועה בגוף ובנפש

הקפאת ביציות.

 

למי מיועדת הקפאת ביציות?

בהתאם לחוק הביציות בישראל, קיימת הפרדה בין נשים הזכאיות להקפיא את ביציותיהן בגלל סיבה רפואית ובין נשים הרוצות להקפיא את ביציותיהן לצורך שימור פוריות.

נשים הזכאיות להקפיא את ביציותיהן עקב סיבות רפואיות כגון:

  • חולות סרטן (לפני כימותרפיה ו/או הקרנות)
  • בעיית פוריות קשה אצל הגבר (בעיות באיכות תאי הזרע/ בעיות בספירת הזרע)
  • נשים עם בעיות פוריות (אנדומטריוזיס)
  • נשים הנמצאות לפני ניתוח להסרת השחלות אך עדיין רוצות להיכנס להריון בשלב מאוחר
  • נשים המראות סימנים לאל ווסת מוקדמת (הפסקת המחזור בגיל צעיר יחסית, נשאיות X -שביר)

נשים הרוצות להקפיא את ביציותיהן עם סיבות שאינן רפואיות:

נשים שעדיין לא נישאו ומעוניינות לשמר את פוריות

נשות קריירה אשר אינן רוצות להיכנס להריון אך רוצות לדחות את ההורות ובמקביל לשמר את פוריותן

הפרדה זו נועדה, בין השאר, כדי לקבוע מי יישא בעלות הליך ההפריה החוץ גופית וההקפאה – קופת החולים המבטחת או המטופלת – דבר הקורה במקרים שאינם רפואיים.

אדוה נפתלי. אלבום פרטי

 

אדוה נפתלי – בת 53, אמא ל-3 ילדים נשואה באושר, גרה בטבעון. מאפשרת (מלווה) רב תחומית ,מזמינה מאותגרות ומטופלות פוריות שבוחרות לחיות במלא עצמתן. מורה בכירה ליוגה נשית ולשיטת אביבה ,משלבת צלילים מרפאים וסאונת אדים לאגן .

טלפון 0502614004

קישור לאתר לשיחת ייעוץ ללא עלות ותאום מפגשים אישיים

https://www.adva-merhav.co.il/

לדף העסקי של אדוה נפתלי

https://www.facebook.com/advanaftali/
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם קונים בתשלומים?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות