ביקור נגיש

ח"כ אילן גילאון ביקר בקרית ביאליק וערך סיור באגף הנערים התקשורתיים בתיכון אורט, נועד עם מנהל בית הספר וערך ישיבת עבודה עם הנהלת העירייה וחברת המועצה ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי הפועלת קידום הנגישות בעיר

 

ח"כ אילן גילאון, ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב. "השמיים הם הגבול - וגם אותם ננגיש". צילום: עיריית ק. ביאליק

ח"כ אילן גילאון, ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב. "השמיים הם הגבול – וגם אותם ננגיש". צילום: עיריית ק. ביאליק

קרית ביאליק, כלת אות נגישות ישראל, אירחה בשבוע שעבר את ח"כ אילן גילאון, יו"ר השדולה בכנסת למען אנשים בעלי מוגבלויות.
בחלקו הראשון של הביקור, התארח גילאון באגף הנערים התקשורתיים בחטיבה העליונה של קרית החינוך אורט קרית ביאליק. ח"כ גילאון התקבל בחום על ידי מנהל המוסד החינוכי רמי פורת ועל ידי הנערים ומדריכיהם. הוא סקר את עשייתם ואת כישורי החיים הנרכשים במקום, טעם מהמטעמים שהכינו עבורו והתרגש מהופעת חבורת "קולות אורט ביאליק" בניצוחו של יוסי פרגר.
בהמשך התקיימה במקום ישיבת עבודה עם ח"כ גילאון ובהשתתפות הנהלת העירייה, חברת מועצת העיר ד"ר רויטל שורץ סבירסקי ומנהל נגישות ישראל צפון (נ.י.צ) גיורא לב. בישיבה נסקרה העשייה הנרחבת בקרית ביאליק לקידום הנגישות וקבלת השונה כחלק מה"אני מאמין" של העיר והועלו תוכניות עתידיות אשר בקידומן יוכל ח"כ גילאון לסייע.
בדברי תשובתו, העלה ח"כ גילאון על נס את העשייה לקידום הנגישות וקבלת השונה בקרית ביאליק והדגיש עד כמה העיר מקדימה את החקיקה בביצוע התקנות הלכה למעשה. רגע מרגש במיוחד בביקור היה המפגש של ח"כ גילאון עם אחת הבנות בסדנת התכשיטים – כאשר נודע לו כי יום הולדתה חל באותו היום הוא מיד פצח בשיר "יום הולדת שמח" ואף העניק לה שי אישי.
לאחר הביקור אמר ח"כ גילאון: "השמיים הם הגבול – וגם אותם ננגיש. אני מסיים עכשיו יום גדוש בקריות, שהתחיל בביקור בבית הספר אורט קרית ביאליק, בו פועלות שלוש חטיבות – עליונה ושתי חטיבות ביניים, המותאמות ומונגשות בצורה מוחלטת ומופתית לילדים בעלי צרכים מיוחדים. ולא רק זה, יש להם גם להקה נהדרת שהופיעה בפניי ועשתה טוב על הלב".
כידוע, זכתה קרית ביאליק בפרס הנגישות של הכנסת שהוענק לראש העירייה אלי דוקורסקי בטקס מרשים בכנסת.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק