X

מחזור שני של תוכנית טרום שיקום "אורות" לבוגרים על הרצף האוטיסטי באדמית גורדון, יוצא לדרך…

בימים אנו נערכים באקדמית גורדון, להקמת קבוצה נוספת של סטודנטים שייקחו חלק בתוכנית טרום שיקום "אורות" לבוגרים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה
התוכנית אשר נועדה להכשיר רכזי אדמיניסטרציה בכלים דיגיטאליים, ללוות  ולקדם את הבוגרים לקראת השמה בעולם העבודה, מתקיימת במימון מלא של אגף השיקום בביטוח לאומי לזכאים, וזאת בנוסף לסיוע במימון לימודים לקראת תואר אקדמי למי שמתאים וזכאי לכך.

בתום המחזור הראשון של "אורות", אשר הסתיים בהצלחה רבה עם אפס אחוז נשירה ובדרך לקראת השמה מלאה של כל בוגרי התוכנית בתעסוקה מגוונת ולאור הביקוש הרב, אנו ממשיכים בוודאות עם הפנים קדימה לקראת מחזור נוסף שיפתח באקדמית גורדון באוקטובר 2021, מיד לאחר חגי תשרי.


מכללת גורדון. צילום matter


במחזור החדש, נוסיף אלמנטים חדשים, קשר עם הורי המשתתפים ואפשרות  להשתתף בקבוצת הורים ועוד שדרוגים מאז מהפעלת התוכנית לראשונה באוקטובר 2020.

תוכנית טרום שיקום "אורות" שמה לה כמטרה מרכזית להכין לומדים על הרצף האוטיסטי (בתפקוד גבוה) לעולם העבודה. התהליך מתבצע בקפידה ובמחשבה רבה, הסביבה מכילה ומספקת מעטפת מקצועית רחבה תוך יצירת קבוצה חברתית פעילה על בסיס היכרות אישית עמוקה עם הצרכים, הייחודיות, היכולות והכישורים של כל משתתף ומשתתפת. מתחילת התוכנית המשתתפים מלווים על ידי גורמי מקצוע מומחים ומנוסים בהכנה לשוק העבודה והשמה מותאמת אישית.

משתתפי התוכנית עוברים יחד בקבוצה חברתית קטנה תהליך מעצים בן כ-4-5 חודשים, שבו הם מפתחים ביטחון, ומתרגלים מיומנויות אישיות וחברתיות, מחזקים כישורי חיים בתחומי התנהלות כלכלית, קידום בריאות, מיסוד הרגלי שינה, התארגנות, תזונה בריאה, פעילות גופנית, הפחתת לחצים והגשת עזרה ראשונה, עבודה בצוות והכנה לעולם העבודה.  לצד תחומים אלו, מעשירים המשתתפים את עצמם במיומנויות רכות ובתרגול בנושא פתרון קונפליקטים, תקשורת בינאישית, קבלת החלטות והגשמת מטרות.

בתחום ההכשרה העיונית והמעשית, הסטודנטים לומדים ומתרגלים מיומנויות מחשב ותפעול משרד. כחלק מהתוכנית, המשתתפים מתנסים בטעימות מגוונות של שימוש ביישומי OFFICE, מקימים אתר אינטרנט ייחודי על פי מה שמעניין אותם, לומדים לקדם אתרים ולעסוק בשיווק דיגיטלי במדיה החברתית, לומדים ומתנסים בטכניקות של צילום, הכנת סרטונים ועוד.

תכנית "אורות", בנויה בצורה מותאמת במיוחד לצרכי הלמידה, הקצב וההסתגלות של הסטודנטים, תוך שהיא מספקת ממעטפת תומכת, בה זוכים הלומדים לליווי של מדריך חברתי כקבוצה ומקבלים ליווי רגשי פרטני על ידי מטפלי "נקודת מפגש" – המרכז האזורי להורות ולמשפחה של האקדמית גורדון.

בנוסף, כל משתתף עובר התנסות מעשית בעבודה במחלקות השונות של המכללה ובארגונים מובילים באזור כמו נמל הספנות ומשרד ארכיטקטורה. במחזור החולף, השתלבו הלומדים בהתנסות מעשית מגוונת.

המשתתפים נוטלים חלק בפעילות מחלקת השיווק של האקדמית גורדון, בה הם כותבים כתבות לפרסום בעיתונות המקומית, מכינים חומר לפרסום ברשתות החברתיות, או מתנסים בספרית הקמפוס, במחלקות המחשוב והלוגיסטיקה באגודת הסטודנטים ובמשרד היחידה ללימודי המשך ופיתוח מקצועי.

התוכנית פותחה על ידי צוות מומחי האקדמית גורדון בהנחיה, בהובלה ובניהול של ד"ר נטע ברנסקי. בתוכנית מלמדים טובי המרצים בתחומם, שהינם בעלי ניסיון מקצועי עשיר בעבודה ייעודית עם סטודנטים שוני צרכים, מתוך שיתוף פעולה עם המוסד לביטוח לאומי, משרד העבודה והרווחה, עיריית חיפה ועמותת "אלווין ישראל", אשר אמונה על תהליכי השמה במקומות עבודה והמשך ליווי תעסוקתי של הבוגרים.

להרשמה למחזור אוקטובר 2021, השאירו פרטים בקישור המצורף:

http://campaign.gordon.ac.il/ts

מספר המקומות מוגבל!

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך

<