X

משרד הבריאות קובע – כרמל ביה"ח המוביל באיכות בישראל

כרמל מרכז רפואי 10 – המרכז הרפואי כרמל זכה בציון 10, הציון הגבוה ביותר בישראל בפרויקט מדדי האיכות הלאומיים של משרד הבריאות לשנת 2020
למרות הקשיים ומגבלות שנת הקורונה המרכז הרפואי כרמל ממשיך לבלוט ולהצטיין באיכות הרפואית שלו גם השנה.

על פי הדו"ח השנתי של משרד הבריאות בתוכנית הלאומית למדדי איכות לשנת 2020 מדורג מרכז רפואי כרמל מקבוצת הכללית במקום הראשון באיכות בתי החולים בישראל עם הציון המושלם 10.

משרד הבריאות פרסם את תכנית המדדים הלאומיים של משרד הבריאות, שהושקה לפני שמונה שנים. תכנית המודדת תהליכים מרכזיים הקובעים את איכות הטיפול בתחומים מרכזיים ומדרגת את המרכזים הרפואיים לפי ביצועיה. התכנית שמה לה כמטרה לעודד את הצוותים והמחלקות לשפר את האיכות הרפואית באופן מתמיד.

מנהל המרכז הרפואי כרמל ד"ר אבי גולדברג התייחס להישג ואמר "שנת 2020 שזכתה לכינוי 'שנת הקורונה' היוותה אתגר רפואי עצום עבור כלל מערכת הבריאות בישראל. זאת גאווה גדולה עבור מרכז רפואי כרמל להמשיך ולהוביל בציון האיכות בציון מושלם גם בשנה זו. ההישג המרשים בא לנו רק בזכות צוות מקצועי ומחויב מאין כמוהו. אף תהליך איכות משמעותי בבית החולים לא יכול להתקיים בלי עבודת צוות שכוללת את כולם – רופאים, אחיות, אנשי מקצועות הבריאות והמערכים התומכים הרבים מאוד שסובבים את הטיפול בחולים. כדי להגיע לציון 10 שנה שניה ברציפות, נדרשת רמה גבוהה של מחויבות מצד כל השותפים בטיפול. אני גאה בצוותים שלנו שגם בשנה קשה ושוחקת – שנת קורונה המשיכו לעבוד במסירות ובמקצועיות כדי להמשיך ולהעניק את הטיפול האיכותי ביותר למטופלים שלנו".

מנהל בי"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג. תמונה: אלי דדון

התוכנית הלאומית למדדי האיכות של משרד הבריאות מדרגת את בתי החולים בישראל מאז 2012 על סמך מדדים רפואיים שונים, כמו אופן הטיפול במצבים קריטיים כמו אוטם בשרירי הלב או שבץ מוחי ובמצבים רבים אחרים.

בין היתר נמדדים הזמנים בין ההגעה לבית החולים לתחילת הצנתור לאחר אוטם שריר הלב, מהירות ביצוע בדיקות דימות קריטיות להחלטות טיפוליות, זמן ההמתנה במחלקות לרפואה דחופה זמן המתנה לניתוח שבר בצוואר הירך ועוד. דגש רב ניתן לעמידה ביעדי מניעת זיהומים, הדורש מבתי החולים מתן טיפול אנטיביוטי מניעתי לפני ניתוחים ומניעת זיהומים נרכשים.

חדר ניתוח בבית חולים כרמל. תמונה: אלי דדון

ד"ר שרון קמה שמונתה לאחרונה לתפקיד מנהלת מערך האיכות והבטיחות של כרמל אומרת כי " מיקום ביה"ח במקום הראשון במדדי האיכות הלאומיים הינו תוצאה של עבודת צוות של כל הסקטורים השונים בבית החולים, רפואה, סיעוד, מקצועות הבריאות, המעבדות, בית המרקחת, דימות, מחשוב, משק ומנהל, כולם יחד עובדים כמו קונצרט מסונכרן היטב ותורמים למנגינת האיכות, וזאת בניצוח צוות מערך האיכות.

אני מאמינה שחתירה מתמדת למצוינות מקדמת את רמת הטיפול הרפואי למטופלים שלנו ובכך את איכות החיים, הבריאות ואת חוסנה של האוכלוסייה – עם חשיבות עליונה לכך בימי הקורונה ".

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר פרופ' חזי לוי שהמשיך בהובלת תוכנת המדדים הלאומית למרות שנת הקורונה אמר כי " איכות הטיפול ובטיחות המטופל הם אבני יסוד בניהול מוסדות הבריאות. מערכת הבריאות שלנו המתקדמת מאד באמצעי הטיפול, ניתוחים ופרוצדורות חדשים, תרופות וחיסונים, חשוב שתקפיד ביתר שאת לא לגרום נזק ולמזער ככל הניתן את הטעויות והתוצאות הבלתי צפויות בחולים מאושפזים. בעזרת מנגנוני איכות ובטיחות, תחקירים ולמידה מערכתית, נחסוך הן בחיי אדם והן בעלויות שתוכלנה להיות מתועלות לקידום ולפיתוח ".

לביה"ח כרמל שזכה במקום הראשון בקטגוריית בתי החולים הגדולים מצטרפים עוד שני בתי חולים מובילים מקבוצת הכללית עם הציון 10 – בית החולים בלינסון בקטגוריית מרכזי על, ומרכז רפואי מאיר בכפר סבא.

מ"מ מנכ"ל הכללית אלי כהן אמר כי: "תוצאות הדו"ח לא מפתיעות. הן מהוות הוכחה לכך שבתי החולים של כללית הם המקצועיים והאיכותיים בישראל, בזכות העבודה הקשה והמחויבות האינסופית של צוותים הפועלים יום יום מתוך תחושת שליחות אמתית. ישר כוח לצוותים שלנו בכל בתי החולים, על החתירה למצוינות גם בשנה מאתגרת במיוחד. בזכותכם אנחנו מצליחים להשפיע לטובה על בריאות המטופלים שלנו" .

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג סיכם: "אני שמח מאוד על התוצאות המצוינות וגאה בצוות שלנו שבזכותו אנו יכולים להגיע להישגים כאלה ולשמור על רמה גבוהה באיכות ובטיחות המטופלים לאורך זמן".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם קונים בתשלומים?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות