השקעה מניבה

בטור השבועי של החברה לנדל"ן, הפעם גילי ימיני-אפל תסביר איך עושים השקעה נכונה בנדל"ן ומה היא עסקת תשואה

גילי ימיני-אפל סמנכלית החברה לנדל"ן, מסבירה איך עושים השקעה נכונה בנדל"ן ומה היא עסקת תשואה.
בימינו לא קל לעשות כסף. כשאני אומרת כסף אני מתכוונת לכסף שנשאר למטרות "פלז'ר" ולא לכזה שהורדות האשראי, החשבונות, וההוצאות החודשיות הקבועות מחסלות עוד לפני שהספקנו למצמץ.
גם הבנק כבר לא יודע להניב תשואות גבוהות ואפיקי ההשקעה בארץ מסוכנים או סולידיים מידי. לכן בשנים האחרונות ההמון נוהר לעבר ההשקעה בתחום הנדל"ן. ובצדק..
המושג השקעה בנדל"ן הינו מושג רחב הטומן בחובו מגוון עצום של תחומים..

גילי ימיני אפל -סמנכלית החברה לנדל"ן:צילם אלבום פרטי

המושג השקעה בנדל"ן הינו מושג רחב הטומן בחובו מגוון עצום של תחומים.

ישנם כמה סוגי השקעות עיקריים,בשביל להתחיל לפענח את הדרך להשקעה נבונה ומשתלמת בנדל"ן אתחיל מהבסיס –"עיסקת תשואה" ו"עיסקת השבחה".
לרוב אילו שני אפיקי השקעה שונים הנשענים על בסיסים שונים זה מזה. נכון, קניית דירה להשקעה יכולה להוות בעיסקה אחת את שני סוגי ההשקעות אבל ישנה חשיבות בהבנת השוני בין סוגי ההשקעות הללו. היום ארחיב בנושא "עסקת תשואה" או בשמה השני "השקעה מניבה"
העיקרון המוביל של עסקה כזו היא הכנסה פסיבית, קבועה ויציבה ככול האפשר.
כלומר, דירה המניבה שכירות חודשית.


האלמנטים אשר חשוב לקחת בחשבון ולהתייחס אליהם בעסקת תשואה –
אחוזי התשואה – כלומר, נכון להיום דירות (בישראל) המצליחות להניב תשואה המגיעהלערכים של 4% – 5% ומעלה נחשבות לדירות המניבות תשואה גבוהה.
שכירות עוברת – משמע רכישת דירה מושכרת אשר השוכרים נמצאים כבר בחוזה על הנכס. זו עיסקה משתלמת יותר כיוון שביום קניית הדירה היא כבר נהיית גורם מניב.
החזרים ביחס להכנסות – ממולץ לקנות דירה בממון, משכנתא כלומר מינוף של ההון העצמי הקיים. אך יש לשים לב בעת רכישת דירה להשקעה שההחזרים החודשיים לא גבוהים יותר מההכנסה של הדירה.
גודל, מספר חדרים ומקום- כל אלה משפיעים באופן משמעותי על רכיב התשואה בעסקה, ככול שהדירה קטנה יותר וזולה יותר ככה הסיכוי של התשואה להיות איכותית יותר וגבוהה.

ככול ומספר החדרים רב יותר כך גם מחיר השכירות אשר אפשר לגבות עבור אותה הדירה גבוה יותר. לדוגמא: דירת 2.5 חדרים באזור המבוקש על ידי סטודנטים תוכל להיות מושכרת לסטודנט יחיד או זוג, היכולת של סטודנט יחיד לשלם שכירות מוגבל. לעומת זאת דירת 4 חדרים באותו אזור בדיוק יכולה להיות מושכרת ל3 סטודנטים אשר כל אחד מהם משלם חלק יחסי. מיקום הדירה חשוב גם הוא, דירות הממוקמות באזורום טובים "פריים לוקיישן" יכולו להיות מתומחרות במחיר שכירות גבוה יותר מדירות באיזורים טובים פחות.

טיפים:
*  כך מחשבים תשואה חודשית מחיר השכירות כפול תקופת חוזה השכירות חלקי מחיר הדירה לדוגמא: 2500 X 12: 600,000 = 5 %

*נכון להיום לאור אחוזי הריבית הנמוכים במשק ממולץ ואף רצוי לקחת משכנתא ולמנף את ההון העצמי.שים לב כי לפני חתימה על תנאי משכנתא כדאי לברר ולהשוות בין הצעות מבנקים שונים.

*מומלץ להביא שמאי חוץ בנקאי לפני חתימה על חוזה בכדי שיעריך את שווי הנכס, שכן על פי הערכה זו יקבע הבנק את גובה המימון לנכס.

בשבוע הבא נדבר על מהות עסקת השבחה.

גילי ימיני-אפל, סמנכלית שיווק החברה לנדל"ן.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן