ציון נכשל לפני תחילת הלימודים למוסדות החינוך

עד כמה בטוחים ילדיכם כשאתם שולחים אותם לבתי הספר? דוח של הרלב"ד חושף ליקויים במוסדות החינוך באיזור
 

בעוד כחודש, אם לא יהיו שינויים בגלל נגיף הקורונה, יחזרו הילדים ובני הנוער למוסדות החינוך ושנת לימודים חדשה תיפתח.

הדרך לבית הספר וסביבתו מהווים נקודת תורפה מרכזית לילדים ולבני נוער.

במקרים רבים מעברי החציה רבים אינם צבועים או דהויים, אין פסי האטה או מעקה בטיחות מול בית הספר ומפגעי דרך רבים נמצאים בסביבת בית הספר.

 

צילום אילוסטרציה אור ירוק

 

דו"ח חדש שהופק ברלב"ד (רשות לאומית לבטיחות בדרכים), חושף כי מוסדות חינוך רבים נעדרים אמצעי בטיחות בסיסיים אשר מסכנים את התלמידים.

במסגרת הבדיקה נדגמו פרמטרים שונים כמו מדרכה: הימצאות מסלול בטוח באופן רצוף כ-300 מטר משער המוסד, תקינות המדרכות, ללא בורות, סדקים ואבנים רופפות, הימצאות חסמים על המדרכה, מחזוריות, עמודים, פחי אשפה ועוד.

הימצאות מעקה בטיחות סמוך לשער בית הספר והימצאות מפרץ להורדת תלמידים. מעברי חציה, הימצאות בסמוך למוסדות החינוך ותקינותם, הימצאות גדרות המבטיחות חציה במעבר חציה בלבד, הימצאות תמרור המסמל מעבר חציה. תקינות התמרורים והשילוט בקרבת המוסד החינוכי. הימצאות אלמנטים הפוגעים בשדה הראיה של הנהג. הימצאות מסלולי אופניים. פסי האטה, הימצאותם ותקינותם. הימצאות משמרות בטיחות.

מנתוני הדוח עולה כי בקריית אתא נבדקו עשרה בתי ספר, ב-90 אחוזים מן הבדיקות נמצאו ליקויים. בקריית ים נבדקו שמונה בתי ספר,ב-63 אחוזים מן הבדיקות נמצאו ליקויים.

בקריית מוצקין נבדקו שמונה בתי ספר, ב-50 אחוזים מן הבדיקות נמצאו ליקויים.

בקריית ביאליק נבדקו תשעה בתי ספר, ב-33 אחוזים מן הבדיקות נמצאו ליקויים.

בחיפה נבדקו 61 בתי ספר וב-39 אחוזים מהם נמצאו ליקויים.

מנכ"ל עמותת אור ירוק, ארז קיטה: "מהדו"ח החמור עולה תמונה מדאיגה אודות היעדר בטיחות בסביבת מוסדות החינוך ברחבי הארץ. החשש הגדול הוא מהקורונה, אבל הסכנה שבדרך אל בית הספר ובחזרה גדולה הרבה יותר.

מדינת ישראל נמצאת במקום הראשון בשיעור הילדים ההרוגים מתאונות דרכים מבין מדינות ה-OECD והגיע הזמן שמשרד התחבורה והבטיחות בדרכים והרשויות המקומיות יפעלו לשנות את תמונת המצב העגומה הזאת.

הדרך אל מוסדות החינוך חייבת להיות סטרילית ובטיחותית וזה הזמן של הרשויות המקומיות לתקן את המפגעים ולהכין את סביבת בית הספר לתחילת הלימודים. ככל שנצליח למתן ולרסן את מהירות נסיעת כלי הרכב ליד מוסדות החינוך נקטין באופן משמעותי את הסיכון של ילדים להיפגע בתאונות דרכים".

 

ארז קיטה, מנכ"ל אור ירוק. צילום עמותת אור ירוק

 

מנתוני אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס עולה כי למעלה מ-3,500 ילדים ובני נוער (0-19) נפגעו בתאונות דרכים בשנת 2020, מרביתם – 2,135 מהם נפגעו בתחום העירוני. 53 ילדים ובני נוער נהרגו בתאונות דרכים בשנת 2020, 30 מהם נהרגו בתחום הערים והישובים – 57 אחוזים מכלל הילדים ובני הנוער שנפגעו בתאונות דרכים.

יצויין כי תמונת מצב זו אמורה להשתנות על תחילת שנת הלימודים שכן כל הרשויות המקומיות נערכות לקראת תחילת שנת הלימודים ובין היתר אמורות לתקן את הליקויים שנמצאו.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על המטרונית בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות