X

יקנעם רוצה להיות תל אביב

לראשונה יבנו בבירת ההייטק של הצפון 2 מגדלים בני 19 קומות: לדברי ישי רוט, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בשובל: "נכון להיום אלה שני המגדלים היחידים שמתוכננים ביקנעם ויהוו היהלום שבכתר בעיר״

בשבוע שעבר הגישה קבוצת שובל שבבעלות היזם משה מילר לוועדה המקומית תכנית לבנייתם של שני אייקונים אדריכליים המיועדים למגורים בגובה של 19 קומות כל אחד.
התב"ע החלה על המגרש בשטח של 8 דונמים מאפשרת בנייתן של כ 140 יחידות דיור וכל מגדל ימנה 70 יחידות דיור כאשר אחד מהבניינים מיועד כולו למכירה לשוק החופשי והבניין השני מיועד כולו להשכרה לתקופה של 15 שנה. מתוך 70 יח"ד המיועדות להשכרה כ-20 יח"ד מיועדות להשכרה מפוקחת לזכאים, בשכר דירה מופחת שיעמוד על כ-1,800 ₪ לדירת 3 חדרים וכ- 2,800 ₪ לדירת 4 חדרים.

מדובר במגרש שהוצא למכרז על ידי רמ"י בשיתוף חברת דירה להשכיר בשכונת שער הגיא בעיר שבו זכתה קבוצת שובל ביולי 2020  לאחר שהציעה מחיר של כ- 33 מיליון ₪ עבור הקרקע.

קודם להפקדה הגישה קבוצת שובל לראש עירית יקנעם 4 חלופות אדריכליות למגדלים מודרנים, אלא שלראש העיר היה חשוב שהפרויקט יהיה יוצא דופן מבחינה אדריכלית ויהווה אייקון אדריכלי שהעיר תזוהה עימו.


קרדיט : צחי וזאנה אדריכלים ואולאין הדמיות

 

לדברי צחי וזאנה אדריכל הפרויקט, מיקום המגרש על הגבעה הכי גבוהה ביקנעם חושף את הפרויקט לניראות של 360 מעלות, הרעיון הבסיסי הוא ליצור מתח של תנועה פואטית בין שני המגדלים המתנשאים לגובה של 65 מ', מעין ריקוד "טנגו" של המגדלים.

כדי ליישם את הרעיון, יצרנו קורות פרמטריות מרחביות בעלות צורה מעגלית עם רדיוס משתנה מסביב לכל קומה בבניין, הקורות זהות אך בכל קומה מקבלות סיבוב של 1.5 מעלות, במגדל השני סיבוב הקורות הפוך ומנוגד למגדל הראשון, הצורה מגיעה לשיאה בקומות העליונות, והתוצאה המתקבלת יוצרת את המתח הפואטי התנועתי בין הבניינים.

בפרויקט 4 טיפוסי דירות- ,3,4,5,6 חדרים וכן מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים עם בריכות שחיה על המרפסת.

מדובר בפרויקט יוקרתי ואיכותי כאשר לובי הדיירים בבניינים יהיה מרווח וגבוה ובכל מגדל יהיו חדר כושר וחדר משחקים לילדים. בנוסף יהנו דיירי הפרויקט מהכנות לטעינת רכבים חשמליים כאשר לבניין לשיווק יש חניון תת קרקעי וכל שאר החניות תהיינה עיליות. כמו כן הפיתוח הסביבתי יהיה מוקפד. כך למשל בין הבניינים יהיו מזרקות מים, ומתקני משחק.

קרדיט : צחי וזאנה אדריכלים ואולאין הדמיות

 

יקנעם מאופיינת בבניה נמוכה למעט שכונת שער הגיא שבה אישרה העיריה תב"ע לבנייה רוויה. הבניינים הגבוהים היחידים שנבנים בימים אלה הם בני 10 קומות בפרויקט שובלים שבונה קבוצת שובל גם כן בשכונת שער הגיא. פרויקט שובלים" בשכונת שער הגיא יכלול 4 מבני מגורים, 140 יח"ד, מתוכן  כ- 53 יח"ד עבור שוק חופשי והשאר במסגרת מחיר למשתכן.

לדברי ישי רוט, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בשובל, נכון להיום אלה שני המגדלים היחידים שמתוכננים ביקנעם ויהוו היהלום שבכתר מבחינת העיר. לדבריו, היותה של יקנעם מושכת לחברות הייטק מחייבת אותה לסטנדרטים אדריכליים ולבניה איכותית על מנת שתעניק מענה ראוי למגורים לעובדי התעשיה. הקרבה לכביש 6 וצירי תחבורה ראשיים נוספים  ממצבת את יקנעם כמקום אטרקטיבי ומבוקש, צורת התכנון והבניה תגרום לעליה לרגל של אדריכלים ותושבים מחוץ ליקנעם להגיע ולראות את היצירה המיוחדת שתיבנה.

ישי רוט, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בשובל: "אלו שני המגדלים היחידים שמתוכננים ביקנעם ויהוו היהלום שבכתר מבחינת העיר". תמונה: פייסבוק

 

שיטת בניה מתקדמת ומהירה- אין שומשום בדירה

לדברי יורם וינטרוב מהנדס ראשי צפון של שובל: פרויקט המגדלים ביוקנעם בשכונת שער הגיא ייבנה בשיטה חדשה ומתקדמת (שיטה יבשה) שיובאה מקנדה ותכנס לראשונה לשימוש בארץ אצלנו. מדובר בבניה ירוקה בזכות בידוד מרעשים ועוד.
השיטה חוסכת בלוחות זמנים ובפסולת. המעטפת תבוצע בשיטת ברנוביץ.

פנים המבנה והדירה יבוצע בשיטה הבאה: ע"ג רצפת הבטון יונח פלציב לבידוד אקוסטי עליו יבוצע יציקת מדה בטון בעובי 8 ס"מ כהכנה להדבקת ריצוף.

על גבי המדה (חומר שמפלס את הבטון) יבוצעו מחיצות הפנים מקירות גבס ובתוך המחיצה יורכב בידוד אקוסטי למניעת רעשים בין החדרים בדירה.

כל מערכות האינסטלציה והחשמל יבוצע גלוי מתחת לתקרת הבטון ומתחתם יבוצע המנכת גבס כנ"ל מעטפת חיצונית תצופה בצד הפנימי על יד לוח גבס וצמר סלעים לשיפור הבידוד הטרמי של הדירה.

בסוף יבוצע הריצוף של הדירה והגמר. בזכות השיטה אנחנו מקבלים דירה ללא קלינים (שהמשמעות קוים ישרים) בריצוף ,משופרת בידוד טרמי ואקוסטי וללא טייח. בכך אנחנו מקטינים משמעותית את כמות הפסולת.

קבוצת שובל
קבוצת שובל שבבעלותו של היזם משה מילר הינה מקבוצות הבניה המובילות בישראל, בעלת ניסיון של 36 שנים ומוניטין רב בתחומי הבנייה והיזמות. מאז 1985  יזמה וביצעה פרויקטים מורכבים רבים בתחום הבניה למגורים, מסחר,  תעשייה, מגדלי משרדים  מוסדות חינוך ומרכזים לוגיסטיים.
לקבוצה זרוע יזמית – שובל מתחמי מגורים בע"מ היוזמת ומתכננת פרויקטים רבים ושכונות למגורים בכל רחבי הארץ וכן זרוע ביצועית –  שובל הנדסה ובניין בע"מ. קבוצת שובל הינה בעלת הסיווג הקבלני הגבוה ביותר – ג 5 – וקבלן מוכר של משרד השיכון.

הקבוצה מספקת ללקוחותיה פתרון מקיף למימוש חזונם, הכולל את היבטי התכנון, הטיפול בכלל ההיבטים המנהלים לרבות אישורים והיתרים וכן את היבטי הביצוע עד לגמר.  הניסיון הרב של הקבוצה בשוק הבנייה הדינאמי והבלתי צפוי מאפשר לה לצפות מראש  להיערך ולהתמודד עם מגוון רחב של אירועים בלתי מתוכננים להשגת מימוש דקדקני של חזון הלקוח במחיר המוסכם ובמסגרת לוח הזמנים.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • שנת לימודים חדשה בפתח: האם אתם מרוצים מבית הספר בו ילדיכם לומדים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים