לתשומת לב השר אריאל. בנשר מעקרים

למרות העדר סיוע ממשלתי, עיריית נשר ממשיכה באופן עצמאי במבצע עיקור החתולים. זו השנה הרביעית ברציפות שעיריית נשר בשיתוף עם התושבים עורכת בהצלחה מבצע לעיקור חתולים והשבתם בתום התהליך לסביבתם הטבעית. מאז תחילת השנה, בוצעו לכידות ועיקורים לכ-300 חתולי רחוב

 

"מבצע עיקור החתולים מעיד עד כמה עיריית נשר מחויבת גם להולכים על ארבע". צילום: אייל לרמן

"מבצע עיקור החתולים מעיד עד כמה עיריית נשר מחויבת גם להולכים על ארבע". צילום: אייל לרמן

עיריית נשר ממשיכה גם השנה במבצע המיוחד לאיתור ועיקור של חתולי רחוב. זאת, למרות העדר סיוע תקציבי ממשלתי, שאמור היה להגיע השנה ממשרד החקלאות. מאז תחילת המבצע השנה, בחודש מארס ועד סוף חודש אוקטובר, בוצעו בעיר נשר, בשיתוף עם התושבים והווטרינר העירוני, לכידות ועיקורים לכ-300 חתולי רחוב, והכל מתקציב העירייה. בתום התהליך מוחזרים החתולים לסביבתם הטבעית.
מנהל מחלקת שילוט, רישוי וקידום עסקים בעיריית נשר, אלי ממן, מסר כי זו השנה הרביעית ברציפות שעיריית נשר בשיתוף עם התושבים עורכת בהצלחה מבצע לעיקור חתולים והשבתם בתום התהליך לסביבתם הטבעית. "גם השנה, למרות העדר התקצוב של משרד החקלאות, מבטיחה עיריית נשר איכות חיים לתושבים תוך דאגה גם לשלומם ובריאותם של החתולים", אמר ממן.
"השנה התחלנו במבצע בכוחותינו ובתקציב שלנו בלבד ללא תמיכה כספית של משרד החקלאות.מאמצע חודש מרס עד חודש אוקטובר כולל בוצעו לכידות ועיקוריםלכמעט 300 חתולים", מספר ממן, "ההשקעה הכספית היא בסביבות 30,000 ₪ כאשר כל התקציב הינו של העיריה. המבצע התקיים וממשיך להתקיים בכל רחבי העיר כולל באזור התעשייה, בהתאם לפניות של אזרחים למוקד העירוני".
ממן ציין כי בשלוש השנים האחרונות, בהן היתה השתתפות של משרד החקלאות בתקצוב הפעילות, בוצעו מדי שנה, מעל ל-500 עיקורים וסירוסים של חתולי רחוב בעיר נשר.
ממן: "פעולת הסירוס של החתולים הזכרים והעיקור של הנקבות נעשית על ידי וטרינר מוסמך ואינה גורמת סבל או כאב לחתול. עיקור וסירוס החתולים היא הדרך ההומנית והמתקדמת ביותר להתמודד עם קצב הריבוי הטבעי הגבוה של החתולים. לאחר ביצוע הניתוח נשארים החתולים להשגחה כדי לוודא שמצבם טוב. כאשר הם מספיק חזקים אנו מחזירים אותם לסביבתם הטבעית – למקום ממנו הם נלקחו, שכן מדובר בחיה טריטוריאלית".
ראש עיריית נשר, אבי בינמו, אמר: "מבצע עיקור החתולים מעיד עד כמה עיריית נשר מחויבת גם להולכים על ארבע, והוא זוכה להצלחה גדולה הודות לעובדי העירייה המסורים ולאותם תושבים שלא מהססים ומעדכנים אותנו על ריכוזים בהם נמצאים חתולי הרחוב. תושבים המבקשים לדווח על חתולי רחוב יכולים להתקשר 106 למוקד העירוני של עיריית נשר".
יש לציין, כי במהלך השנתיים האחרונות, דאגה עיריית נשר גם לאיכות החיים של הכלבים ובעליהם: לראשונה, הוקמו בנשר גינות לכלבים בשלושה מוקדים: בסמוך ל"גן רוסלן" בצומת הרחובות אורן-חצב-ששת הימים, בצמוד לגן התשבי שבשכונת נשר, וליד "בית לנדאו", בשכונת גבעת נשר.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר