לא ניתן להשיג דירות בישראל

"צרכנים רבים, מכל רחבי הארץ, מדווחים כי הם נתקלים בקושי משמעותי למצוא דירה להשכרה/לקנייה" אומר ניר שמול מנכ"ל חברת שניר

 

בחודשים האחרונים,  מאז סיום הסגר השלישי,  שוכרים וקונים רבים בשוק הנדל"ן מרגישים שהם לא מצליחים להשיג דירה. קיימת "התפוצצות" של רכישות נדל"ן כפי שמשתקף בדוחות האחרונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משרד האוצר, משרד השיכון ומנתוני הבנקים על ביקושי שיא להלוואות עבור משכנתא . מחירי הדיור עולים בהתאמה, הן עבור שכירות והן עבור קנייה.

נשאלת השאלה מהן הסיבות לכך ומה הצרכן הישראלי יכול לעשות במצב הנוכחי? ניר שמול – מנכ"ל חברת שניר, מסביר ומעניק מספר עיצות בנושא:

 1. נגיף הקורונה האיץ תהליכים רבים של אזרחים שהיו בסגר כבר שלוש פעמים בבתיהם ושקלו בעבר להחליף את מקום מגוריהם. השהייה הארוכה בבית הביאה אותם להחלטה סופית לשינוי מקום מגורים.
 2. הביקוש בישראל לנדל"ן עולה משמעותית על ההיצע, במדינה המובילה בכמות הילדים שנולדים מדי שנה .על פי נתוני ה OCED נולדים בישראל כ-200 אלף תינוקות בשנה, מתים כ-50 אלף איש בשנה ובונים רק כ-49,000 דירות בשנה הכיוון ברור… מחסור של כעשרת אלפים – חמש עשרה אלף יחידות דיור בשנה והפער רק הולך וגדל לאור הדמוגרפיה לעיל.
 3. הריבית הנמוכה בעולם מביאה אנשים רבים לקחת הלוואות לצורך רכישת נדל"ן בתנאי החזר נוחים מאוד ובריבית כמעט אפסית. לכן משקיעים רבים מנצלים את הריבית הנמוכה והיעדר התשואה בבנק לרכישה מוגברת של נדל"ן.

פרויקט מגורים הדמיה ס.מ.ארט סטודיו

 1. ירושות – הורים רבים מורישים עוד בחייהם את כספם לטובת רכישת נכסים לילדיהם, מתוך הבנה שכיום ישנו קושי משמעותי לזוג צעיר לחסוך את ההון הראשוני הדרוש לרכישת דירה .
 2. בתים פרטיים, מרפסות גדולות, דירות גן וכו' הפכו מאז הקורונה לטרנד מבוקש הן לשכירות והן לקנייה. הצורך לשהות במרחבים פתוחים הביא את הישראלים לחפש אופציה רלוונטית צמודה או כחלק מהדירה.
 3. העלאת מס הרכישה בתקופה של שר האוצר הקודם כחלון הביאה משקיעים לבטל את הכוונה שלהם לרכוש דירה להשקעה ולהסב את ההשקעות שלהם לאפיקים אחרים. כתוצאה מכך נגרמה עלייה משמעותית במחירי השכירות וגם לירידה במלאי הדירות להשכרה בשל ביטול הרכישות על ידם.

ניר שמול- מנכל חברת שניר. צילום תומר פדר

 1. בשיא משבר הקורונה ועדות התכנון ומכרזי המדינה עבדו בצורה חלקית, מה שהביא לירידה משמעותית בתכנון של פרויקטים חדשים וכתוצאה מכך לירידה זמנית במכרזים ובהיתרי בנייה. לאור זאת רואים היום הקטנה נוספת של המלאים הנמוכים כאמור מול הביקוש.
 2. קונים פוטנציאלים רבים שנפגעו כלכלית בתקופת הקורונה פוטרו או עברו למסלול של חל"ת הקפיאו את הרכישה שלהם בשלב זה מסיבות מובנות ועברו למודל של שכירות, דבר שהגביר את הביקוש לדירות להשכרה.
 3. הקמה של קרנות חדשות להשכרה בישראל בדומה למודל הרווח בארצות הברית של שכירות ארוכת טווח, הביאה גופים רבים לרכישה מוגברת של דירות בהיקפים משמעותיים בפרויקטים קיימים או במיזמים שאמורים לקום. לקרנות הללו הפועלות במסגרת חוק עידוד השקעות הון והן רוכשות במינימום בין שש דירות בפרויקט מסוים, לבין חמישים דירות וזאת כדי לקבל הטבות מס רכישה והטבות מיסוי נוספות בחמש שנים הראשונות. רק עם השלמת פרויקט הבנייה ( עד חמש שנים מיום הרכישה ) הדירות הללו יוצעו להשכרה וכיום מבחר קטן יותר של דירות בגלל סיבה זו .

 

אז מה הצרכנים יכולים לעשות? טיפים מניר שמול:

 1. לא לחכות. הם אמורים לקנות / להשכיר ולא להתמהמה. ברגע שיש עסקה והיא מתאימה ללקוחות מבחינת גודל הדירה, המיקום והמחיר לחתוך לקנות או להשכיר ולא לחכות. בשוק של מוכרים ומשכירים יגיע מישהו אחר ויחטוף את העסקה אם הלקוחות לא יהיו החלטיים ויבצעו את העסקה ללא דיחוי. כמובן שיש צורך לבדוק משפטית והנדסית את הנכס לפני ההחלטה.
 2. להגדיל את החיפוש גם ברחובות סמוכים, ערים נוספות וכך להגדיל את רדיוס החיפוש למרות הרצון לאזור ספציפי. לעיתים הגדלת טווח החיפוש תביא למציאה של עסקה טובה יותר, הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט הדירתי.
 3. לפנות לחברים / מכרים / מקורבים הגרים באזור המבוקש. בשוק של היום הרבה מהדירות מועברות מיד ליד ללא פרסום רק מהיכרות מוקדמת .שווה וחשוב שיידעו שאתם מחפשים דירה בסביבה מוגדרת. עסקאות רבות נסגרות מתחת לרדאר במסגרת FRIENDS AND FAMILY הן בהשכרה והן במכירה.
 4. לעיתים אנו שבויים בעבר והשוק המרכזי שלנו הוא להבין שמשהו השתנה. מחירי השכירות או הקנייה של הדירות עלו בשנה האחרונה בצורה משמעותית ויש לנו קושי פסיכולוגי משמעותי לרכוש או לשכור דירה במחיר גבוה יותר מול עלויות העבר. חשוב להבין שבשוק של מוכרים ומשכירים כמו השוק של היום, יהיה קושי משמעותי למצוא את המחיר שקיבלנו בחודשים שעברו.
 5. מאז סיום הקורונה ישנו גל התייקרות עולמי במחירי הסחורות. מכולה שעד מרץ 2020 עלתה כ-1500 דולר למכולה שמגיעה לישראל מהמזרח ( בעיקר מסין ) עולה כיום למעלה מ 12,000 אלף דולר בממוצע. היבואן לא סופג כלום, כל מה שנמצא על המכולה מתייקר, מדובר בהמשך מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין שהביאה לגל התייקרות עולמי בכל התחומים מזון, אלקטרוניקה, רכבים, סחורות ומשפיע גם על הנדל"ן . מדד תשומות הבנייה עלה בחודשים האחרונים בקצב של 1-0.6 אחוז לחודש ! ברגע שמחירי התשומות עולים, גם מחירי הדירות מתייקרים.
 6. בעסקאות עם קבלנים לאור התייקרות מדד תשומות הבנייה חשוב לנסות לגדר את המדד לשים לו סף שאם הוא יעלה עד סכום מסוים הרוכש ישלם ומעבר לסכום זה הקבלן יספוג זאת כמו כן להכניס סעיף של אפשרות להקדמת תשלומים כיוון שקבלנים רבים כרגע לא מוכנים להקדים תשלומים מול התשלומים שנחתמו בהסכם כי הם מבקשים ליהנות מעליית המדד.
 7. לשוכרי הדירות מומלץ לעשות הסכמים ארוכי טווח ככל האפשר עם עלייה באופציה באחוזים בודדים / סכום שנקבע מהיום ולא לנהל מו"מ בעתיד על העלייה. זאת כיוון שהיא עלולה להוביל ליציאה מהדירה כי יהיה שוכר חדש שיהיה מוכן לשלם יותר. כמו כן להכניס סעיף בהסכם שמאפשר הכנסה של שוכר חליפי אם נרצה לעזוב.
 8. שוכרים המבקשים לשכור דירה, שווה להם לברר מול הקרנות שרוכשות דירות וכן לחפש את הזוכים במסגרת פרויקט דירה להשכיר אותו יזמה הממשלה, במטרה לנסות למצוא עסקאות בשכר דירה מפוקח לפרק זמן ארוך.
 9. לקוחות שלהם זו דירה ראשונה שווה לבחון את תוכנית מחיר מטרה שיזם שר השיכון הקודם ליצמן לרכישה במחיר מופחת על פי אזורים שהוגדרו מראש ובהם המדינה מסבסדת את מחיר הקרקע לטובת הרוכשים.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

 • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

  צפה בתוצאות

  Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים

 • 321 דירות נמכרו ונותרו למכירה רק 13 דירות במגדלי הספורט של קרית ים - OLYMPIA TOWER של קבוצת כפיר בשכונת גלי ים החדשה

  כדאי שתחשבו מהר! ב- OLYMPIA TOWERS הוקמו 4 בניינים. מקבוצת כפיר יזמית הפרויקט, נמסר כי, לראשונה בצפון תוקם שכונה דיגיטלית שבה ישולבו אמצעים טכנולוגיים אחרונה, נפתחה בפרויקט היוקרה גם דירה לדוגמה שעוצבה ע"י הסטודיו המוביל לעיצוב NOAM DESIGN הבנייה בעיצומה!
 • כשמפשיטים אותנו מהטייטל שלנו

  מה קורה לנו כשאנחנו לא לוקחים בחשבון שמציאות לחוד ומעשים לחוד? ומה קורה לנו כשאנחנו מתחילים לספר לעצמנו את הסיפורים שלא רק שלא מועילים לנו, אלא גם מורידים לנו את הביטחון העצמי לגובה ים המלח? והלחץ מאי הוודאות, מכריע אותנו -הטור של זליג אהרונוביץ
 • גמישות מחשבתית במציאות הפרטית

  איך מתכוננים פיזית או מנטלית כדי להתמודד יותר טוב עם סיטואציה שגורמת לנו לדחיינות? ואיך ניתן לבצע את הפעולות יותר טוב וליהנות מהדרך? הטור של זליג אהרונוביץ
 • "כל ניסיון לטפל במשבר הדיור דרך הביקוש ובאמצעות מיסים נועד לכשלון מראש"

  בשנת 2020 נרשמה עלייה של 126% ברכישת דירות על ידי משקיעים. יחד עם מחיר למשתכן הם מניעים את חברות הנדל"ן שמניעות את המשק. המדינה צריכה לשחרר קרקעות ובמקומות בהם אין ביקוש לתת הטבות לקבלנים שיתרגמו את ההטבות לתושבים – טור של מוטי כליפה – מנכ"ל נקסט לבל
 • על סטודנטים קורונה ונדל'ן

  מהן האפשרויות הנדל"ניות העומדות בפני סטודנטים מחוסרי דיור וכיצד המדינה מסייעת להם? כיצד הקורונה השפיעה על הרגלי המגורים של הסטודנטים בישראל ועל משקיעי הדירות? לאן השוק יתפתח בעתיד? מה קורה בעולם במגורי סטודנטים?
 • רוצים להצליח, אבל בתנאים שלהם

  באיזו גישה מנטלית הגיעה הפועל חיפה למשחק מול מכבי פ"ת? באיזו גישה מנטלית הגיעה מכבי חיפה למשחק מול הפועל ב"ש? ומהם גורמי הלחץ שהשפיעו יותר מכל בדרך להפסדים של שתי החיפאיות במחזור האחרון?- הטור של זליג אהרונוביץ'
 • להפריד בין המטרה ל-ערך!

  איך זה להיות הורה לספורטאי שלא מצליח לעשות את הפריצה שלו? ומתי כדאי להורה לקחת צעד לאחור ולתת למקצוענים לעשות את העבודה שלהם?הטור של זליג אהרונוביץ
 • כיצד נשלוט במשחק האינסופי

  איך תתגברו על בשורה קשה שנחתה עליכם? ומהם הדרכים הנכונות להתמודד עם סיטואציה שאף אחד לא הכין אתכם לקראתה?-הטור של זליג אהרונוביץ
 • יקנעם עולה לגובה – לראשונה יבנו בעיר מגדלים

  יקנעם מאופיינת בבניה נמוכה למעט שכונת שער הגיא שבה אישרה העיריה תב"ע לבנייה רוויה. הבניינים הגבוהים היחידים שנבנים בימים אלה הם בני 10 קומות בפרויקט שובלים שבונה קבוצת שובל גם כן בשכונת שער הגיא.
 • רשמו ביומנים: סדנת NLP גדולה למתווכים בחיפה

  תחום ה-NLP הוא אחד התחומים החמים ביותר אצל אנשי המכירות ובתחילת חודש אוקטובר ייערכו בחיפה שני ימי הרצאות מעניינים במיוחד בתחום המכירות עם דגש על תחום הנדל"ן. בסיום הכנס יוענקו מלגות למשתתפים נבחרים לקורסים למתחילים ולמתקדמים מטעם המרכז לנדל"ן
 • "מי ירפא את גופך בעת לחץ"

  איך כדורגלן יכול להתכונן פיזית או מנטלית, כדי לבצע את הפעולות יותר טוב וליהנות מהמשחק? ואיך הוא יכול להתמודד יותר טוב עם סיטואציה, שגורמת לו להתכונן למשחק בלי לקבל פחד במה? הטור של זליג אהרונוביץ
 • כל 140 יח"ד נמכרו בתוך שנה בפרויקט שובלים בשכונת שער הגיא ביקנעם

  סמנכ"ל השיווק ופיתוח עסקי בחברת שובל מתחמי מגורים בע"מ ישי רוט: "אין אושר גדול מלסיים עוד פרויקט מגורים בהצלחה רבה. אנחנו מקדמים בברכת ברוכים הבאים את כל המשפחות החדשות שהצטרפו למשפחת שובל ומאחלים להן אושר ואהבה בביתן החדש "
 • לרחף בדרך להישג מפתח

  איך אפשר להיות המנהל הזה ששולט בחומר עם ביטחון עצמי רב, פורח ומגדיל ראש, כזה שמאמין בעצמו? – הטור של זליג אהרונוביץ'
 • "כשטכנולוגיה ותודעה נפגשים"

  איך נוכל להפוך לווינרים שמשיגים כל מטרה בחיים באמצעות סודות התודעה של המצליחנים בספורט התחרותי? הטור של זליג אהרונוביץ
 • לא ניתן להשיג דירות בישראל

  "צרכנים רבים, מכל רחבי הארץ, מדווחים כי הם נתקלים בקושי משמעותי למצוא דירה להשכרה/לקנייה" אומר ניר שמול מנכ"ל חברת שניר
 • ההשפעה של הכדורגלן על העולם

  מה ההבדל בין כריסטיאנו רונאלדו לבין סאדיו מאנה? ואיך זה מתקשר לסופר אורגניזם? – הטור של זליג אהרונוביץ
 • פרויקט נוסף של האחים שרבט – חיפה "המורדות הדרומיים"

  חברת האחים שרבט בניהולו של גיורא שרבט ועמיחי רוט מדווחת על רכישת קרקע בחיפה.
 • יקנעם רוצה להיות תל אביב

  לראשונה יבנו בבירת ההייטק של הצפון 2 מגדלים בני 19 קומות: לדברי ישי רוט, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בשובל: "נכון להיום אלה שני המגדלים היחידים שמתוכננים ביקנעם ויהוו היהלום שבכתר בעיר״
 • השראה בנוסח אשכנזי

  תרגם את הקושי לאתגר קבל את ההחלטות הנכונות, ותוכל להתקדם מהר יותר ממה שאתה חושב- הטור של זליג אהרונוביץ
 • 50% מהדירות נמכרו בפרויקט היוקרה של חיפה ברחוב תל מאנה 56 באחוזה

  קבוצת כפיר מקימה ומשווקת בימים אלה את פרויקט היוקרה של חיפה ברחוב תל מאנה 56, המשלב עיצוב אדריכלי מוקפד,מיקום מדוייק ונוף אין סופי, כאשר שיתוף פעולה בין שני אדריכלי הצמרת Mickey Otmazgin & Zohar Altman הוליד יצירת מופת מיוחדת במינה
 • די לפאניקה של מחירי הדיור – יש אלפי דירות למכירה בחיפה והקריות

  מוטי כליפה, מנכ"ל רשת התיווך next level עולה להתקפה: "יוצרים כאן פאניקה ולחץ על כלום ושום דבר. יש אלפי דירות לשיווק שממתינות לרוכשים בעיקר בקריות. הפאניקה המדומה שיוצרים, תעלה לנו האזרחים, מיליוני שקלים"
 • פרויקט פינוי בינוי ענק בנשר: חברת שרביב תקים מעל 1,000 יח"ד ברחוב "דרך הטכניון"

  חברת שרביב נבחרה ברוב קולות להוביל פרויקט פינוי בינוי ברחוב דרך הטכניון 24-48 בנשר. החברה נבחרה על ידי בעלי הדירות, אשר התאגדו באמצעות חברת רז בר התחדשות עירונית המתמחה בניהול וקידום מתחמי ענק בתחום ההתחדשות העירונית ומיוצגים על ידי משרדי עורכי הדין רון ברנט ושות' ודינה יהב ושות'.
 • ביקושי שיא לפרויקט מצפה אלמוגי בחיפה

  לאחר הודעת חברת שובל מתחמי מגורים בע"מ שבבעלות היזם משה מילר על הרשמה מוקדמת לפרויקט מצפה אלמוגי בחיפה מכרה החברה 24 יח"ד תוך חודש ימים, כאשר  רוב הרוכשים הינם משפרי דיור מאזור חיפה.
 • כיצד ניתן לזהות הזדמנויות עסקיות בתחום הנדל"ן

  "המחירים הגבוהים של הנדל"ן בישראל, מקשים על ישראלים רבים לרכוש דירה באזור המרכז בסכום שלא עולה על 1.5 מיליון ₪". אומר ניר שמול מנכ"ל חברת שניר המשווקת פרוייקטים ברחבי הארץ
 • כפיר בונים 40 שנה ורק התחלנו

  כפיר בונים מ-1980. לקבוצת כפיר בבעלותו של היזם אבי אוחיון פרויקטים איכותיים במיקומים הנבחרים ביותר בקריות ובחיפה ובמחירים הטובים ביותר
 • הצהרות חיוביות במבחן הזוגיות

  הטור של זליג אהרונוביץ והפעם נקרא על מקרה שבו מחליטים לצלול לתהליך אימון מנטלי, שבו נלמד לשחרר את הפרפקציוניזם השלילי שבנו ונפנה מקום להכלה, לסובלנות, לקבלת האחר
 • יש אליפות! מה עכשיו?

  ככל שתפנימו כי התהליך המנטלי יכול להביא אתכם לביצועי טופ, תוכלו להיות במנטליות של ביצועים ולפתח ערך עצמי גבוה וזהות של ווינרים-הטור של זליג אהרונוביץ
 • ביטחון עצמי אמיתי או מזויף

  כיצד באמצעות האימון המנטלי ניתן להגיע לתובנות חדשות, להשכיל ולהבין מהו ביטחון עצמי מזויף, לעומת ביטחון עצמי אמיתי. הטור של זליג אהרונוביץ
 • המרכז המסחרי בשכונת אפקה קרית ביאליק יוצא לדרך

  הועדה המקומית לתכנון ובניה קריות אישרה את הקמת המרכז המסחרי החדש בשכונת אפקה בקרית ביאליק שייבנה ע"י חברת סלע בינוי בשיתוף איסתא נכסים, משכנות בראל וצור טאואר.
 • תמונת הניצחון כמאיץ פוטנציאל

  שחקן כדורגל שאוהב את מה שהוא עושה, מהמקום הזה הוא שואב את המוטיבציה שלו. במהלך השנים הפנים שהכישרון שלו הוא העתיד שלו, אבל מה קרה לו ברגעים שלא ראה דשא? איזה דימוי עצמי היה לו? ואיך זה השפיע על הערך העצמי שלו? – הטור של זליג אהרונוביץ
 • אלוף חושב כמו אלוף לפני שהוא אלוף

  היכולת של ברק בכר לחוות את העתיד בזמן הווה, מאפשרת לו לחשוב כמו אלוף לפני שהוא אלוף- הטור של זליג אהרונוביץ
 • תודעה ותדר במשחק הפנימי

  אני צריך לשכוח מהעבר ולהתרכז בהווה ולהפנים שהצלחה והשגת תוצאות תלויה באופן ישיר למצבי המנטלי -הטור של זליג אהרונוביץ
 • שרביב ממשיכה לאכלס- עשרות משפחות הצטרפו "לגבעת אלונים"

  חברת שרביב קיבלה טופס 4 והחלה באכלוס של עשרות משפחות נוספות נוספות בשכונת גבעת אלונים בקרית אתא.
 • כוכבים מרגע לידתכם

  מה שקובע את איכות החיים שלכם הוא מי שאתם ולא בהכרח מה שאתם עושים, או מה שיש לכם – הטור של זליג אהרונוביץ
 • איך עקומת הלחץ השפיעה על מכבי חיפה

  "כשאני בודק עם עצמי איפה החוסן המנטלי פגש אותי בעבר, אני נזכר בלא מעט קשיים שהרימו ראש, אך החוסן המנטלי שלי סייע לי להצליח באופן עקבי ומתמשך". ומה הקשר למכבי חיפה? הטור של זליג אהרונוביץ'
 • ארגונים ומנהיגים בולטים בתעשיית הריהוט העולמית

  "קבוצת ויסמן הולדינגס" בבעלות נחום ואריה ויסמן זכתה באמצעות מנכ"ל הקבוצה אריה ויסמן בפרס בינלאומי על מנהיגות ומצוינות בתחום הרהיטים
 • קואצ'ינג, טרנד חולף? או כאן כדי להישאר?

  מיד צצו שאלות במוחי: מי אני שאאמן אחרים? האם אני ראוי להיות מאמן? מי אני שאוביל אחרים להישגים? האם הידע המקצועי שלי מספיק טוב כדי לצאת לדרך? הטור של זליג אהרונוביץ'
 • טירוף בביקושים לרכישת דירות

  הקונים נוהרים לחיפוש ורכישת דירות עם סיום הקורנה והחגים
 • הצלחה מסחררת לקבוצת כפיר

  כ-80% מיח"ד כבר נמכרו בשכונה הפרטית KFIR YAM בשכונת סביוני ים בקרית ים
 • סלע בינוי: בניין ההייטק החדשני והמרהיב בצפון מאוכלס

  סלע בינוי: בניין ההייטק החדשני והמרהיב בצפון מאוכלס

  סלע צ'ק פוסט, בניין המשרדים החדשני והמרהיב של סלע בינוי, ישמש מעתה המטה הצפוני של חברת הנדל"ן הגדולה
 • זינוק של 67% במספר ההרוגים על דו-גלגלי

  עו"ד שלי אדרי, מנהלת מחלקה אזרחית במשרד עורכי הדין מוטאי מצגר גרבאוי מספרת על הזינוק במספר ההרוגים על דו-גלגלי ואת מי תובעים בסיטואציה?
 • הסתיימו עבודות הקמת השלד של OLYMPIA TOWER

  הסתיימו עבודות הקמת השלד של כל 4 מגדלי הספורט של קרית ים – OLYMPIA TOWER של קבוצת כפיר בשכונת גלי ים החדשה
 • מסממני הקורונה: הביקוש לדירות גדולות עלה ביותר מ- 40%

  מסממני הקורונה: הביקוש לדירות גדולות עלה ביותר מ- 40% למ"ס: בשנת 2020 נבנו בעיקר דירות 4 חדרים
 • ההבדל בין פרפקציוניסט לאופטימליסט

  במשך כל חיי הייתי פרפקציוניסט. בין אם זה היה בעבודה, בבית או בחברה. הצבתי מטרות ריאליות, והגעתי. אבל מה קרה כשזה לא היה מושלם?
 • פרויקט מצפה אלמוגי - לגור בחיפה ברמה של מגדלי היוקרה של תל אביב

  חברת שובל מתחמי מגורים בע"מ שבבעלות היזם משה מילר, תחל בקרוב בעבודות ההקמה של הפרויקט היוקרתי ביותר שנבנה עד היום בחיפה – פרויקט מצפה אלמוגי שיכלול יכלול 7 בניינים ובסה"כ 100 יח"ד ויציע בין השאר גם דירות 6 חדרים ופנטהאוזים
 • פרץ בוני הנגב יוצאת במבצע: 20 אלף שקל לרכישת מוצרי חשמל

  חברת פרץ בוני הנגב יוצאת במבצע בפרויקט "לב מוצקין" בשכונת משכנות האמנים בקריית מוצקין: החברה מציעה לרוכשי הדירות הטבה של 20 אלף שקל לקניית מוצרי חשמל ברשת טרקלין חשמל שישמשו אותם בדירה החדשה.
 • "המחיר עולה המכירות יורדות"

  מוטי כליפה, מנכ"ל רשת סוכנות התיווך NEXT LEVEL "מחירי הדירות בחיפה בשנת 2021 צפויים לעלות ולהגיע קרוב לממוצע הארצי. אין התחלות בנייה, התמ"א היא לא בשורה וחיפה נמצאת בבעיה"
 • הסתיים פרויקט URBAN TOWER של שרביב בקרית מוצקין

  חברת שרביב, הבונה את פרויקט URBAN TOWER בשכונת משכנות האומנים בקרית מוצקין, מדווחת כי הפרויקט הסתיים
 • תושבי קרית חיים הופתעו: 1,000 בלונים וחלות לשבת

  קבוצת נתיב – יזמות ופיתוח נדל"ן, בבעלות היזם שמחה גריידינגר, הפתיעה את תושבי מתחם בן-צבי בקרית חיים, וקיימה ביום שישי האחרון (5.3.2021) פעילות ייחודית ומקורית בפרויקט חדש שהחברה מקדמת בתחום הפינוי בינוי במתחם.
 • המשחק שנגמר

  מה השיעור שצריכים ללמוד בישראל מפרשת "גיימסטופ", ואיך הכבשים העניות ניצחו את הזאבים מוול-סטריט? הטור של רו"ח חן שרייבר
 • פרויקט היוקרה של חיפה

  קבוצת כפיר, מקימה את פרויקט היוקרה של חיפה ברחוב תל מאנה 56 באחוזה
 • פרויקט היוקרה של חיפה

  קבוצת כפיר מקימה ומשווקת בימים אלה את  פרויקט היוקרה של חיפה ברחוב תל מאנה 56, המשלב עיצוב אדריכלי מוקפד,מיקום מדוייק ונוף אין סופי
 • פירמת עורכי הדין מוטאי מצגר גרבאוי. מונה: אלבום פרטי

  ליווי משפטי חדש של פירמת עורכי הדין מוטאי מצגר גרבאוי

  פירמת עורכי הדין מוטאי מצגר גרבאוי החלו ללוות משפטית ולייצג את חברת היזמות "יה-לי" שבראשה עומד היזם הצעיר והמבטיח מהקריות יוחאי סיבוני
 • 2ONE קריית מוצקין. קרדיט: viewpoint קרדן נדל"ן

  קרדן נדל"ן בפרויקט ONE בקריית מוצקין

  פרויקט ONE של חברת קרדן נדל"ן בקריית מוצקין – החברה מציעה תנאי תשלום גמישים ודירות לאכלוס מיידי
 • לראשונה בישראל - רשת הגנה פיננסית בעולם ההשקעות

  מיזם 'מגן השקעות' – מיזם חדשני ומהפכני מסוגו בעולם ההשקעות. המשקיעים החברים בתכנית ערבים זה לזה ומספקים אחד לשני הגנה פיננסית במקרה של הפסד תוך מזעור האפשרות להפסד כספי השקעה
 • קרדיט צילום: דוריס סוידאן מגדלאני, יו"ר אינרוויל ישראל

  כנס אינרוויל ישראל בהשתתפות הנשיאה העולמית

  ארגון אינרוויל הוא ארגון הנשים המתנדבות הגדול בעולם; חברות אינרוויל אירחו בשבוע האחרון בכנס רב משתתפות שנערך בזום, את ד"ר בינה ויאס מהודו, נשיאת הארגון העולמי לשנה זו
 • הכירו את פרויקט סלע B בשכונת אפקה בקרית ביאליק

  בלי לצאת מהשכונה: גני ילדים, בית ספר, פארק ירוק ומרכז מסחרי ענק- במרחק הליכה מהבית Sela B הוא פרויקט הדגל של חברת 'סלע בינוי' בקריות אשר במסגרתו מוקמים שני מגדלים בני 22 ו־24 קומות בלב שכונת אפקה בקרית ביאליק,
 • דואר ישראל. צילום: אייל קרן

  החל מהשבוע: מזמינים תור מראש לדואר בקרית ביאליק

  בשורה לתושבי קרית ביאליק: מעתה מזמינים תור מראש בדואר ומצמצמים את זמן ההמתנה. ההגעה לסניף הדואר ברחוב ירושלים 15 קרית ביאליק תתאפשר רק בהזמנת תור מראש
 • קרדן נדל"ן יוצאת במבצע ייעודי לפרויקטי מחוז צפון

  חברת קרדן נדל"ן מציעה תנאי תשלום גמישים בפרויקטים בקריית האומנים בקריית מוצקין וגלי כרמל בטירת הכרמל , פרויקט ONE קרית מוצקין, הנמצא במשכנות האומנים, כולל 98 יחידות דיור במגדל מפואר ויוקרתי הצופה לים במרבית הדירות ופרויקט גלי כרמל נמצא בהליכי בנייה מתקדמים בשכונה החדשה והמבוקשת, וכולל 72 יחידות דיור בשני בנייני בוטיק בני 9 קומות
 • טור מיוחד: הנהגה תקציבית נכונה

  לממשלי ניו-זילנד, איסלנד וסקוטלנד יש עמדה חדשנית ואמיצה ביחס לתפקידו של תקציב המדינה | לישראל יש מה ללמוד מהן; רו"ח חן שרייבר, חבר מועצת רואי החשבון וסגן נשיא לשכת רואי החשבון לשעבר, בטור מיוחד
 • חדשנות במגזר השלישי, הדור הבא של חדשנות ישראלית

  אם נסתכל על המגזר העסקי, על החברות הגדולות, חברה אשר ממוקדת רווחים לא שרדה את המשבר מבחינה שיווקית, כיוון שהצרכן הבין כי החברה אינה ממוקדת בו כלקוח או במקרה יותר ריאלי רואה בו כפרת מזומנים
 • העמותה הפיננסית הדיגיטלית הראשונה בישראל

  מגיפת הקורונה הוכיחה לאנושות את חשיבות החינוך הפיננסי כבסיס איתן לעמידה בפני משברים וכמובן את חשיבות הנגשת המידע האמין בצורה בלתי תלויה דרך הדיגיטל.
 • נותרו דירות אחרונות בפרויקט המצליח URBAN TOWER של חברת "שרביב"

  חברת שרביב בונה את פרויקט URBAN TOWER בשכונת משכנות האומנים בקרית מוצקין. לקראת סיום המכירות בפרויקט, בשבוע האחרון מכרה החברה את שתי הדירות לדוגמא.
 • מרוקו והאמירויות

  רו"ח חן שרייבר, חבר מועצת רואי החשבון ולשעבר סגן נשיא לשכת רואי החשבון בישראל, בטור מיוחד ל"ניוז חיפה קריות". על הסכם השלום עם האמירויות ועל הפירות שניתן יהיה לקצור מכך בפן העסקי
 • איך להשקיע בזהב?

  השקעה בזהב: חלק מתיק ההשקעות מוקצה בדרך כלל לאפיקים יציבים ובטוחים יותר לצורך איזון התיק, השקעה בזהב היא אחד מהאפיקים הבטוחים באמצעותם תוכלו לאזן את התיק שלכם. למה זהב?
 • כל מה שצריך ללמוד על פיננסים בלחיצת עכבר

  עמותת מתייעלים משיקה את מיזם הדגל הייחודי והחדש של העמותה, מיזם "אקדמיית מתייעלים" שבו יונגשו הרצאות שונות מטעם מתנדבי העמותה בנושאים כלכליים.
 • sela B. קרדיט תמונה: סלע בינוי

  הכירו את פרויקט סלע B

  Sela B הוא פרויקט הדגל של חברת 'סלע בינוי' בקריות אשר במסגרתו מוקמים שני מגדלים בני 22 ו־24 קומות בלב שכונת אפקה בקרית ביאליק, שכונה השוכנת בלב פארקים רחבי ידיים ושמורות טבע עוצרות נשימה
 • התמר 17: חוויית המגורים החדשה של חיפה!

  פרויקט המגורים החדש והיוקרתי "תמר 17" של חברת RENEW מבית החברות עמרם אברהם ואלי נידם נמצא בימים אלו בעיצומו של שלב הבנייה
 • עמותת מתייעלים מסכמת שנה מוצלחת

  בימים טרופים אלו אנחנו צופים בקשיים שעולים וצצים בעיקר בתחום הכלכלי, הדיונים על סגר נוסף, שעלול לפגוע באלפי עסקים ומשפחות, חוסר ההחלטיות של הפוליטיקאים אשר עומדים ללכת למערכת בחירות רביעית בפחות משנתיים, משבר פיננסי כלכלי אשר מאיים לשתק את המשק, וחברות ענק אשר מפטרות את האנשים שלהם על מנת להימנע מסיכונים פיננסיים
 • חנוכה שמח בפרשקובסקי חיפה

  חברת פרשקובסקי תקיים השבוע שני ימי מכירה מיוחדים בפרויקט "פרשקובסקי בחיפה" שהיא מקימה בשכונת נווה שאנן בעיר, במסגרתם תעניק הטבות אטרקטיביות לרוכשים לרגל חג החנוכה
 • כל מה שרציתם לדעת על מושגי היסוד בנדל"ן בדגש על תקופת הקורונה

  שוק הדיור הוא אחד הנושאים החמים ביותר בעולם הפיננסיים ואחד הגורמים המשפיעים בכל הרבדים הכלכליים שלנו בחיים.
 • כמעט ואין בנייה של צמודי קרקע באזור הקריות

  בשני הרבעונים הראשונים של השנה החלו להיבנות בקריות 13 צמודי קרקע בלבד, בהשוואה ל-44 ב-2019
 • מחזקים את הציבור בנושא השפעות הקורונה ומשבר המשכנתאות

  שוק הנדל"ן בישראל נפגע בעקבות משבר הקורונה, הנתונים האחרונים מראים שיותר ויותר אנשים ברחבי ישראל מקפיאים את המשכנתאות שלהם, עקב החשש מהעתיד שלוטה בערפל.
 • מחזקים את משקיעי הנדל"ן בישראל דרך הקהילה

  לראשונה בישראל, העמותה פותחת קורס נדל"ן דיגיטלי אשר נבנה על ידי בכירי שוק הנדל"ן בישראל ומטרתו להנגיש ידע פיננסי, על מנת שכל אדם מהשורה יוכל לדעת כיצד לבחור את ההשקעה שלו בצורה יותר טובה ולהפוך לשחקן משמעותי ועמיד בצורה יותר טובה למשברים
 • זינוק של 154% בביקוש לדירות גן בעיר קריית אתא בחודש אוקטובר

  אפקט הקורונה – נתוני אתר יד 2 מאשררים את דיווחי הקבלנים וחברות הנדל"ן: קפיצה חדה בחיפושים לדירות גן בכל הארץ