X

"המחלה שעברתי היתה מתנה אמיתית. לצערי רק בזכותה התעוררתי לחיים"

לאחר שהסתכלה למלאך המוות בלבן של העיניים והחלימה מסרטן שד, עשתה חגית סאסי מהפך בחייה והפכה לזמרת

 

חגית סאסי מצפת, החליטה לא לחכות יותר לזמן המתאים ולאחר שחלתה והחלימה מסרטן השד, פצחה בקריירה מוסיקאלית בשאיפה להגשים את החלום השמור בליבה עוד מתקופת הילדות.


 סאסי, ספרי קצת על עצמך?


"עד גיל שש גדלתי בערבה, ב"מרכז ספיר", קרוב מאוד לאילת. באותה תקופה הייתי עדיין בת יחידה לזוג הורים בני 20, ילדים בעצמם. רק כשהייתי בת 10 נולדה אחותי היחידה, נטע.

הילדות שלי היתה התקופה היפה בחיי, מלאה בטיולי טבע וזמן איכות, שכבר כמעט ואינו בנמצא בחיים המודרניים שלנו.

"התחזקתי מאוד באמונה תוך לימוד אמיתי, אפשר לומר בפעם הראשונה בחיי. למדתי מהם האמת אמונה ובטחון אמיתי" חגית סאסי. יח״צ

 

בהמשך, בכל שנות לימודיי באילת, למדתי בב"יס לאומנויות במגמת מחול, במחזור הראשון שנפתח בעיר. רקדתי בלט קלאסי ומודרני ברמה גבוהה מאוד. את המגמה ניהלה שלי שיר, לשעבר המנהלת האומנותית של להקת בת שבע.

זו היתה תקופה מלאה באומנות, טיולים והופעות של המגמה בחו"ל ובארץ, וחשיפה מדהימה לידע אינסופי בכל תחומי האומנות.

לאחר הבגרות הרגילה והבגרות במחול, היה נראה שפניי לריקוד מקצועי באחת הלהקות, אבל אחרי שהתגייסתי לתפקיד סמבצ"ית בחיל הים, הפסקתי לרקוד ברמה מקצועית".

"לאחר לידת ביתי החמישית, התחושה היתה שאם לא אפנה להגשים אל חלום חיי, המוסיקה, הבור שייפער בליבי כבר לא יהיה בר תיקון" חגית סאסי. צילם: קובי בנישו

 

"לאחר הצבא למדתי לתואר ראשון בפילוסופיה ויהדות באוניבסיטת בר אילן, וכבר בשנה השניה ללימודיי , לאחר ארבע שנות חברות עם מי שהיה לבן זוגי, התחתנתי, חזרתי בתשובה ועברתי להתגורר בצפת.

יחד גידלנו חמישה ילדים מדהימים. רוב סדר היום שלי היה מורכב מטיפול בהם ובבית וההתרכזות והאנרגיה היתה מופנית לגמרי לטיפוחם – מפעל חיי שעשיתי באהבה רבה.

לפני שלוש שנים, לאחר לידת ביתי החמישית, התחושה היתה שאם לא אפנה להגשים אל חלום חיי, המוסיקה, הבור שייפער בליבי כבר לא יהיה בר תיקון.

אפשר לומר שתחושת חוסר המיצוי הלכה איתי עוד כמה שנים קודם לכן ומאז שהחלטתי ללכת אחר ליבי, עברתי תהליך משמח, ויחד עם זאת לא פשוט.

זה תהליך של התמודדות עם האמת הלא כ"כ יפה, תוך ניקוי כל המסכים שהנחתי בעצמי לכיסויה, במקומות בהם היא דרשה ממני התמודדות.

חליתי בסרטן השד וזכיתי לעבור אותו בקלות יחסית רק עם טיפול ביולוגי. התחזקתי מאוד באמונה תוך לימוד אמיתי, אפשר לומר בפעם הראשונה בחיי. למדתי מהם האמת אמונה ובטחון אמיתי, ניהול אורח חיים טבעי ובריא, שינוי כל הרגלי התזונה ובכלל המילה 'שינוי' הפכה ליומיומית בחיי.

"התחלתי להלחין את הטקסטים שלי ולהקליט סקיצות באולפן . הדרך משם לשיר בעצמי את שיריי, במקום להעביר לאמנים כבתכנון המקורי, היתה קצרה"  חגית סאסי. יח״צ

 

הרב אשארוב היה ועודו דמות מרכזית עבורי ללמידה וצמיחה אישית – גם המחלה שעברתי היתה מתנה אמיתית, שלצערי רק בזכותה "התעוררתי" לחיות חיים אמיתיים, וגם הגירושין ממי שאז היה בעלי.

הכיף האמיתי בתקופה המאוד עמוסה הזאת, היה לעשות מוזיקה לאורך כל הדרך עם האנשים המופלאים והמצויינים שבתעשייה. להופיע. לכתוב ללא הרף ולהנות מלהתבונן בשינויים המדהימים שקרו סביבי והכניסו לחיי רפואה ושמחה.

הוריי ואחותי היקרים, ילדיי המופלאים, תמכו ועטפו, פירגנו והגישו עזרה אינסופית. זכיתי במשפחה מדהימה".

מתי התחלת לשיר?

״לפני שלוש שנים, כשהתחלתי להלחין את הטקסטים שלי ולהקליט סקיצות באולפן . הדרך משם לשיר בעצמי את שיריי, במקום להעביר לאמנים כבתכנון המקורי, היתה קצרה..״.

״הוזמנתי להופיע בטקס המרכזי בכיכר רבין לזכרו. מעבר להופעה המרגשת מול מאות אלפים והמעמד המרגש, שמחתי בכבוד שניתן לי להגיע דווקא כיוצרת דתיה" חגית סאסי. צילום רמי דיאבלו

מתי הבנת שהמוזיקה היא לא רק תחביב וזה מה שאתה רוצה לעסוק בו?

מאז ומתמיד. הרגע שבו יצאתי לדרך היה הרגע שבו אישרתי לעצמי שאני מספיק טובה וראויה לכך.

מהו הסגנון המוסיקלי שלך?

״פופ. הסינגל האחרון והקרוב שעתיד לצאת נוטים לסגנון ישראלי אבל הפופ מיד חוזר.

מהו ההישג הגדול ביותר אליו הגעת עד היום?

״הוזמנתי להופיע בטקס המרכזי בכיכר רבין לזכרו. מעבר להופעה המרגשת מול מאות אלפים והמעמד המרגש, שמחתי בכבוד שניתן לי להגיע דווקא כיוצרת דתיה בשם האומנות וללא שום צורך בנקיטת עמדה פוליטית, לזכות לקירוב לבבות. גם הופעה נוספת בהרכב להקה מלא במרכז עינב לא מזמן, ובכלל העבודה והדרך המרגשת עם מיטב המפיקים ואנשי המקצוע המעולים שבתעשייה, שיתופי פעולה מדהימים שעתידים לצאת, מרגשים מאוד ומהווים הישג משמעותי עבורי, לא פחות.״

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במגזין<