נתונים מרשימים לתוכנית חיפה "קאש-בק"

התכנית שמטרתה לסייע לעסקים הקטנום בעיר, מנוהלת על ידי החברה הכלכלית חיפה, בשיתוף עם חברת האשראי ישראכרט ואפליקציית איזי


 

התוכנית הייחודית, שיצאה לדרך  במחצית חודש יוני השנה ביוזמת צוות "חיפה 2030"  של עיריית חיפה ונועדה לסייע לעסקים קטנים מקומיים, מציגה בתום תקופה של חודש וחצי מאז שהושקה נתונים מרשימים.

מנתונים שנאספו על-ידי אפליקציית "איזי", עולה כי התרומה של תכנית "חיפה קש בק" הינה בסדר גודל של כ-10 מיליון שקלים בעבור העסקים המשתתפים בה.


התכנית, המנוהלת על ידי "החברה הכלכלית חיפה", בשיתוף חברת האשראי "ישראכרט" ואפליקציית "איזי", מסייעת לעסקים הקטנים הפועלים בעיר להרחיב את פעילותם העסקית, על ידי עידוד התושבים לחזור לקנות בעסקים המקומיים ובכך להניע את כלכלת העיר מחדש.

 

נתונים מרשימים לתוכנית קאש בק. צילום: ראובן כהן דוברות העירייה

מימין לשמאל: שני מלניק, סמנכ"ל פיתוח עסקי איזי, אופיר יוסף, מנכ"ל איזי, יו"ר החברה הכלכלית לחיפה, דוד עציוני, עינת קליש-רותם, ראש עיריית חיפה, מנכ"ל ישראכרט רון וקסלר, ענבל ריבלין, ראש מינהלת חיפה 2030, יניב אסס, יועץ חדשנות וטכנולוגיה מינהלת חיפה 2030, אור שחף מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה. צילום: ראובן כהן דוברות העירייה

 

במסגרת התוכנית, לקוחות הרוכשים באחד ממאות העסקים החיפאיים שנרשמו למיזם, באמצעות כרטיס האשראי מקבוצת "ישראכרט", בסכום מצטבר של 1000 שקלים, זוכים להחזר כספי של 50 שקלים ישירות לכרטיס האשראי.

לצורך מימון ההחזרים הכספיים הקימה "החברה הכלכלית חיפה" קרן ייעודית, במסגרת של 10 מיליון שקלים, לתקופה של שלוש שנים, אשר תתמוך ותלווה את הפרויקט.

כעת, לאחר חודש וחצי של פעילות מיום שהושקה התוכנית, מציגות החברות השותפות למיזם נתונים יוצאי דופן: למעלה מ- 500 מימושים של ה"קש בק", עם מכירות של מעל לחצי מיליון שקלים. במהלך חודש יולי בלבד בוצעו 250 מימושים של התוכנית עם מחזור מכירות של 350 אלף שקלים. בנוסף, נרשמו למעלה מ 50 אלף רכישות לטובת הצבירה לתכנית, כאשר העסקה הממוצעת היא 300 שקלים.

מאפליקציית "איזי" מדווחים על יצירת טראפיק מרשים לעסקים המשתתפים בתוכנית "חיפה קש בק" מיום העלייה לאוויר ומראים כמות של כשמונה מיליון חשיפות, כאשר מתוכן היו כ-100 אלף כניסות לדפי העסק של העסקים שמשתתפים בתכנית ו-5,000 כניסות לאתרי האונליין של העסקים.

בנוסף, ניווטו באמצעות האפליקציה והגיעו לעסקים מעל 19 אלף לקוחות ובוצעו כ- 11 אלף שיחות טלפון לבתי העסק המשתתפים בתוכנית. בתחום המסעדות והמזון המהיר בוצעו מעל ל- 26 אלף הזמנות משלוחים וכ-530 הזמנות מקום למסעדות דרך האפליקציה של איזי.

ענת ברוך, בעלת סטודיו לפילאטיס ולריקוד בחיפה, המוביל ברשימת העסקים בהם מימשו עסקאות בתוכנית ה"קש בק": "לפתוח מחדש אחרי הסגרים היה ממש כמו לפתוח את העסק מההתחלה. תוכנית חיפה "קש בק" אפשרה לנו לצ'פר את הלקוחות שלנו בהטבה משמעותית שמומנה באמצעות החברה כלכלית לחיפה ומבלי שנצטרך להוזיל מחירים. החשיפה, הפרסום, השיווק והמעטפת שקיבלנו מהתוכנית עזרה לנו לקדם את עצמנו ולעלות שוב על המסלול".

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם: "עיריית חיפה היא הרשות הראשונה בארץ, שיזמה פעילות המעודדת תושבים באופן אקטיבי לרכוש בעסקים מקומיים באמצעות יצירת מנגנון להחזר כספי. מיזם ה"קאשבק", נועד לסייע לבעלי העסקים בכלל, ולאלו אשר חוו פגיעה קשה כתוצאה ממשבר הקורונה בפרט, לשוב למסלול פעילותם העסקית והוא מצטרף לשאר האמצעים, בהם נקטה העירייה להשגת מטרה זו. כולי תקווה שנעזור כולנו לבעלי העסקים לחזור לפעיות רציפה ואיתנה"

יו״ר "החברה הכלכלית לחיפה", עו״ד דוד עציוני: " החברה הכלכלית לחיפה, שבימי שגרה אמונה על בניית אופק כלכלי ארוך טווח לחיפה, לקחה על עצמה להניע מחדש, את הכלכלה בעיר, לצד "מנהלת 2030", באמצעות שורת פעילויות לחיזוק העסקים הקטנים והבינוניים. 

אני שמח ומלא גאווה על כך שבתקופה קצרה כ"כ, הפעילויות שאנו עושים למען העסקים בעיר בכלל ופעילות "קש בק" בפרט, מציגים נתונים כאלה מרשימים, ושקהל החיפאים מצביע ברגליו ומגלה סולידריות חיפאית לשמה! לא רק שקנייה של חיפאים מעסקים חיפאיים היא הדבר הערכי והנכון לעשות, כעת זה גם בהחלט הדבר המשתלם ביותר", הוסיף.

סמנכ"לית פיתוח עסקי באפליקציית "איזי", שני מלניק: "אנו גאים להיות שותפים של עיריית חיפה, שהייתה הראשונה להרים את הכפפה, במהלך שנועד לעודד צרכנות מקומית ולסייע לעסקים קטנים בעיר".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי