שמשון עידו: "אשקול להתמודד לראשות העירייה"

לאחר שורה של תפקידי מפתח ארציים ומקומיים וחלק מקואליציית השינוי העירונית, שמשון עידו מתכונן למערכת הבחירות הקרובה ושם לו כמטרה את כיסא ראש העירייה


 

מועצת העיר חיפה נמצאת כעת בתקופה הסוערת ביותר בחייה של העיר.

בתחילת חודש אוגוסט במהלך ישיבת מועצת עיר, תפסה מה שמכונה קואליציית השינוי את העוצמה של מועצת העירייה ומאוסף של סיעות אופוזיציוניות, הוקמה 'קואליציית השינוי' או בשמה הטכני יותר מועצה לעומתית שהוציאה את הרוב מידיה של ראש העירייה.


שלוש סיעות מרכיבות את קואליציית השינוי: הליכוד, הירוקים של חיפה, יונה יהב וצעירי חיפה.

'ניוז חיפה קריות' לקח על עצמו להכיר לכם לעומק את מי שעומדים בראש הסיעות שמהוות את קואליציית השינוי בכדי שגם הציבור יוכל להכיר.

שמשון עידו (65), חיפאי  דור שני, נשוי ואב לשני ילדים שגרים גם הם בחיפה. עידו היה עצמאי כל חייו, ניהל בית ספר לנהיגה עם 80 מורי נהיגה, ועמד במשך 18 שנה בראש ארגון מורי הנהיגה. את דרכו הפוליטית התחיל דווקא ברמה הארצית ואז חזר להתמודד ברמה המקומית.

 

שמשון עידו. צילום: דורון גולן

"המטרה שלנו היא לא לחבל אלא ליצור מנגנון שיהיה אפשר להשתמש ביכולות ובניסיון שיש לנו, אם ראש העירייה תושיט את ידה ותיעזר בנו". שמשון עידו. צילום: דורון גולן

כבר 40 שנה שהוא חבר מרכז ליכוד ואם בדרך כלל נהוג שפוליטיקאים מפלסים דרכם ברעש וצלצולים, עידו העדיף קודם ללמוד את מה שמתרחש בחלק שהציבור כמעט לא מכיר. "תמיד הייתי בפוליטיקה אבל מאחורי הקלעים" מספר עידו "בגיל 24, חמי שהיה אחד ממייסדי תנועת הליכוד בחיפה, הכניס אותי למרכז הליכוד ומאז אני בפוליטיקה. תמיד עזרתי מאחורי הקלעים בכל תחום. בשנת 2008 החלטתי לעבור לפרונט ונבחרתי בפעם הראשונה לחבר מועצת עיר מטעם הליכוד. ב-2016 נכנסתי לתפקיד סגן ראש העירייה בקדנציה של יונה יהב. הייתי אז עם מנדט אחד ובבחירות האחרונות עשיתי את ההישג הגדול בארץ של הליכוד ושילשתי את מספר החברים".

כבר 40 שנה שהוא חבר מרכז ליכוד ואם בדרך כלל נהוג שפוליטיקאים מפלסים דרכם ברעש וצלצולים, עידו העדיף קודם ללמוד את מה שמתרחש בחלק שהציבור כמעט לא מכיר. תמונה: אלבום פרטי פייסבוק

עידו מקורב מאוד לישראל כץ, מבכירי תנועת הליכוד ומי שנחשב אחד המועמדים המרכזיים להחלפתו של בנימין נתניהו. הוא שימש כיועץ בכיר של כץ במשרדי התחבורה, חוץ ואוצר. במהלך הקדנציה האחרונה של ראש העירייה הקודם, יונה יהב, קיבל לנהל את חברת יפה נוף שהייתה בנסיגה והציגה מחזורים כספיים שנתיים קטנים של כ-350 מיליון שקלים. לאחר כשנה וחצי, המחזור השנתי של החברה היה כמיליארד שקלים.

על הקמתה של קואליציית השינוי מספר עידו: "זה כל הזמן היה באוויר ולא התבשל ביום אחד. אני למשל הייתי באופוזיציה לא מבחירה, רציתי להיות בקואליציה. סיעה עם שלושה מנדטים יכולה לעשות דברים גדולים לטובת העיר, אז אנחנו השארנו את הדלת פתוחה. משראינו שזה לא יקרה ואנחנו באופוזיציה, החלטנו לעשות מעשה כאופוזיציה ולקחתי על עצמי לאחד את הכוח. זה דבר שנבנה לאורך זמן. אתה רואה את הטעויות שהיא (ראש העירייה, עינת קליש רותם) עשתה לאורך זמן, לא ראית משהו שמצליח. הדברים לא הצליחו, רמת הניקיון, תברואה, חזירים, תשתיות".

בניין עיריית חיפה. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

בתחילת חודש אוגוסט במהלך ישיבת מועצת עיר, תפסה מה שמכונה קואליציית השינוי את העוצמה של מועצת העירייה ומאוסף של סיעות אופוזיציוניות, הוקמה 'קואליציית השינוי' צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

כעת כשקואליציית השינוי מסבבת את עצמה במגוון תפקידים וועדות עירוניות אומר עידו: "המטרה שלנו היא לא לחבל אלא ליצור מנגנון שיהיה אפשר להשתמש ביכולות ובניסיון שיש לנו, אם ראש העירייה תושיט את ידה ותיעזר בנו. אנחנו רוצים שהעיר הזו תצא מהמשבר הגדול שהיא נמצאת בו. התושבים בחיפה מיואשים. אז אנחנו רוצים לתת איזושהי תקווה. לא נוכל לעשות הכל ,בסופו של דבר הסמכויות הן של ראש העירייה, זה לא כמו בכנסת שאנחנו יכולים להפיל אותה מחר. אנחנו נצטרך לבוא לידי הידברות ושיתוף פעולה על מנת לתת את התקווה לתושבי העיר".

 

 

"אני בטוח שכמו שעשיתי במקומות אחרים אוכל לעשות גם לטובת העיר וכן, אני שוקל להתמודד לראשות העירייה בקדנציה הבאה" צילום: ויטלי חייקין

מתוך היכרותו הפנימית עם עולם הפוליטיקה הארצית, אומר עידו על הממשלה הנוכחית שימיה קצרים: "אני חושב שזה יחזיק מעמד לפחות שנה. זה יכול להחזיק בהתחלה, כל אחד פוחד ללכת לבחירות היום כי הרי אם יש בחירות היום אז נפתלי בנט נמחק וגדעון סער נמחק. לכן לאף אחד אין תמריץ ללכת לבחירות וזה מחבר אותם, הם יוותרו על כל מה שלא יהיה על מנת להחזיק את זה. אבל לאורך זמן הליכוד יביא אותם לידי זה שבסוף הם כן יתפרקו. אני צופה בחירות מוקדמות בתוך שנה-שנה וחצי".

צופה שיהיו חמישה-שישה מועמדים שירצו לשבת על כיסא ראש העירייה. עידו  צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

ובחזרה לפוליטיקה המקומית והבחירות לרשות העירייה שאמורות להתקיים בחודש אוקטובר 2023, עידו מצהיר שהפעם יש ברשותו את הכלים הנכונים להתמודד לתפקיד ראש העירייה. "בבחירות הקודמות נשאלתי למה לא אתמודד לראשות העירייה ועניתי שבשביל להיות ראש עירייה צריך עוד כמה דברים והניסיון הוא מרכיב מאוד חשוב" הוא אומר "היום אחרי שעמדתי בראש יפה נוף, יו"ר ארגון מורי הנהיגה במשך 18 שנה, יועץ בכיר במשרד התחבורה, במשרד החוץ ובמשרד אוצר ועשיתי עוד תפקידים כאלה ואחרים, היכולת הניהולית שלי לא מוטלת בספק, ההבנה הפוליטית שלי לא מוטלת בספק, אני בטוח שכמו שעשיתי במקומות אחרים אוכל לעשות גם לטובת העיר. כשיגיע הרגע הנכון אשקול להתמודד לראשות העירייה בקדנציה הבאה".

עם זאת צופה עידו שהבחירות הקרובות יהיו צפופות במיוחד. להערכתו, מועמדים שמזהים את החולשה של ראש העירייה לא יהססו להתמודד גם אם בפועל הסיכויים שלהם נמוכים והוא צופה שיהיו חמישה-שישה מועמדים שירצו לשבת על כיסא ראש העירייה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי