X

היומן של מיכל:החלום ושברו

אז היה לי חלום והוא נשבר , אבל  אני לוקחת את השברים ועושה מהם את הפיקאסו שלי, מה ייצא? – הטור השבועי של מיכל שחר

חשבתי והאמנתי שיהיה  לי כל מה שאני מבקשת לעצמי , בדרך שבה חלמתי , בדרך שבה רציתי, אני עדיין חולמת , אני מן טיפוס חולם כזה עוד  מהילדות. והנה אחרי שנים של אמונה ועבודה  תודעתית שלצידה גם קיבלתי המון  מתנות , מצאתי  את עצמי יושבת לבדי על הספה ובוכה. כמה  שבכיתי בחודשים האחרונים  אבל משהו בי תמיד  אמר לי  לא לוותר , להמשיך ללכת , להיצמד  לחלום, כי הרי חלומות נועדו להתגשם לא ? אני עדיין מאמינה ואני גם יודעת  שמגיע לי , הרי שלכל אחד ואחת שרוצה את החלומות  הפשוטים ביותר כמו זוגיות והקמת  משפחה ועד מימוש ההגשמה   מגיע לו , לה וגם  לי שיתגשמו.

יחד עם כל אלה , הזמן שעובר מלמד אותי שאני חייבת  לפתח גמישות מחשבתית , כי אם אמשיך ללכת באותה  דרך בה הלכתי  עד היום וזה לא  קרה , אז יכול  מאוד להיות שזה לא יגיע לעולם. אני  נאלצת להיפרד מהדרך,  מהדפוסים ובעיקר להרפות , ואני צריכה להפסיק לפחד , באמת שעדיין  אין לי מושג איך עושים  את זה , כי אולי אי אפשר להפסיק לפחד , אבל להתמודד עם הפחד ולהסתכל  לו בעיניים  ולומר לו , "בחייאת, חכה כאן בצד , אני  מסוגלת  לעבור אותך ", זה כן אפשר.


אז למרות הפחד ולמרות הכאב , פשוטו כמשמעו , נפשי  וגם פיזי , כי כאב של ניתוח כנראה לא עובר כל כך מהר' והטראומה  , היא  כמובן  בנתה לה  בתוכי בית ויש לה שלט על הדלת  , "מה אם זה יקרה לי שוב?" אני מנסה לעשות שקט בתוכי, אני  מחליטה שמגיעה לי איכות חיים ,  אז  אולי  זה קצת יקרטע בהתחלה , ואני רק אציץ  לעבר תחילתה של הדרך החדשה  שלי , ואולי גם אניח עליה  את כף רגלי בהיסוס ואחזירה למקומה  וחוזר שוב חלילה , עד שיהיה  לי אומץ לעלות  ולצעוד בדרכי  החדשה בבטחה.

בזכות האמונה  שלי , אני מאמינה  שהחיים  חזקים  יותר  מהכל , ואני ממש אוהבת את החיים , ויותר מהפחד שמקנן  בי , אני יודעת שיש  מטרה לחיים האלה , שאני לא סתם פה , בטח לא בשביל לבכות או  לפחד.

לפני שבועיים נפגשתי  עם איזה גאונת על שאני  מכירה  כבר שנתיים  והיא אמרה לי שיכול  מאוד  להיות שבמקרה שלי , דברים לא נועדו לקרות לפי הספר כמו שנהוג לומר , שאולי החיים שלי נועדו  לקרות כמו  יצירה של פיקאסו , כל איבר  במקום אחר ולא  לפי הסדר, ולמרות זאת , היצירה עצמה  היא נפלאה ויקרת  ערך. הקשבתי לדבריה  בקשב רב, והיה  לי מן "אוף" קטן כזה  בתוך הלב , כי  עם כל הכבוד  לפיקאסו ,  אני לא רוצה להיות  פיקאסו , אני  רוצה  להיות  הילדה שחלמה  להיות כמו סבתא וסבא שלה , שהתאהבו והיו זוג שרק היה  אפשר לקנא  בו , כי הם היו  זוג לתפארת  והייתה להם אהבה כגודל החיים שהם הרבה יותר  גדולים מהדמיון, ממש גדולה , ענקית!  ומצד  שני הייתי גם הילדה שלא הלכה עם העדר, שהיה  לה עולם  עשיר ופורץ דרך משלה . הייתי גם וגם.

אז יומיים אחרי פתחתי  ויקיפדיה על פיקאסו  ולהפתעתי גיליתי שתאריך הפטירה שלו הוא 8/4 שזה תאריך הלידה שלי . משהו  אנרגטי בידיעה הזאת הביא אותי לחשוב  שבדרך קוסמית  לי  ולפיקאסו כנראה יש מן המשותף לפחות באנרגיה .

אני באמת לא יודעת  מה יהיה איתי ולאן תיקח אותי  הדרך , אני רק יודעת  שאני רוצה , שאני מאמינה כי יש  שם למעלה כבר נבחרת שלמה ששומרת עליי , אבא שלי , סבא שלי ולפני חודש גם סבתא שלי הצטרפה ואני מבטיחה לכם  שהיא באה לעבוד. ואלוהים , הוא איתי  עוד  לפני  שנולדתי וכשאני  מדברת אליו הוא בוודאות מקשיב .

אז היה לי חלום והוא נשבר , אבל  אני לוקחת את השברים ועושה מהם את הפיקאסו שלי, מה ייצא?  אין לי מושג , אבל בטוח שתהיה שם יצירה נפלאה .

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במגזין


<<