ראש העיר יעקב פרץ אירח את שר האוצר אביגדור ליברמן

בהצהרה לתקשורת אמר השר כי המרכז הרפואי נמצא לקראת תכנון מהיר ומפורט אשר לאחריו יחל מיידית שלב בניית המרכז הרפואי.

בטקס שהתקיים היום (24.8) באתר בו יוקם המרכז הרפואי בנוכחות שר האוצר מר אביגדור ליברמן,  חברי הכנסת- שרון רופא אופיר ויוסי שיין, ראש העיר יעקב פרץ, ראשי רשויות מהאיזור וחברי מועצת העיר ,הצהיר שר האוצר כי במסגרת אישור התקציב נמצאת תוכנית המרכז הרפואי בקרית אתא בשלבי תכנון מפורטים לקראת ביצוע הפרוייקט.

צילום בקרית אתא

מדובר במרכז הרפואי הגדול באזור שיכיל 2,200 מיטות אשפוז, בשטח כולל של 150 דונם ושטח בנוי של 428 אלף מ"ר. הקמתו של ביה"ח תתבצע בשלושה שלבים, כשבכל שלב יתווספו מחלקות ומיטות אשפוז במרכזים הרפואיים המרכיבים אותו. בנוסף יוקמו מרפאות ומכונים רפואיים רב-תחומיים, יחידות שירות רווחה ושירותים פרא-רפואיים, מגורי סגל ומרכז החלמה למטופלים וקרובי משפחה.

צילום בקרית אתא

המרכז הרפואי שישרת אוכלוסייה של כ- 650 אלף איש נמצא במיקום אסטרטגי וייתן מענה לצרכי האוכלוסייה בחלק המזרחי של מטרופולין חיפה ולאוכלוסייה בישובים שבין שפרעם לכרמיאל, שכיום אין לה מענה רפואי הולם. המרכז הרפואי המתוכנן נמצא במיקום גיאוגרפי המרושת ע"י מערכות כבישים ותחבורה עירוניות ובינעירוניות – בסמוך אליו עובר כביש חוצה ישראל, הרכבת המתוכננת מחיפה לנצרת ומערכות הסעת המונים והמטרונית. בצידו של בית החולים מתוכנן לקום מוסד אקדמי שיוכל להתקשר אל בית החולים בתחומי לימוד ומחקר רפואיים או טכנולוגיים, ואשר יהווה בנוסף לבית החולים, מקור תעסוקה חדש ומשמעותי לתושבי האזור.

צילום בקרית אתא

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ הודה לשר אשר החליט להוציא אל הפועל את הקמת המרכז הרפואי באופן מיידי מתוך ראייה אמיתית של צרכי תושבי האזור כולו. לדבריו :" זהו רגע מכונן עבור תושבי צפון הארץ, אוכלוסייה בת 600 אלף תושבים בגלעין הקריות, מפרץ חיפה, יישובי משגב והגליל אשר יזכו לקבל שירותי רפואה מתקדמים במרכז רפואי חדשני ומודרני אשר יוקם כאן בקרית אתא. לעיר קרית אתא זהו רגע היסטורי והוא מסכם מאמץ ארוך ורב שנים אשר יוביל את העיר לעידן של חדשנות ותנופה חסרת תקדים. לצד הקמתן של שכונות מגורים חדשות, אשר יכפילו את מספר תושבי העיר, פעלנו לאישור תוכניות להקמת מרכזי תעסוקה חדשים שיהיו אבן שואבת לכלל תושבי האזור. העובדה כי הקמת המרכז הרפואי כאן, בגבעה הזו, נמצאת בתקציב המדינה, היא הבשורה האמיתית לתושבי קרית אתא והאזור, והיא בבחינת הגשמת חלום, שכן כבר בתקופה הקרובה נוכל לראות כיצד המרכז קורם עור וגידים והופך למציאותי."

לדברי שר האוצר: ״זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שממשלה מוסיפה בבסיס התקציב לבריאות 2 מיליארד שקל. כולנו זוכרים את אותה סבתא במסדרון ועכשיו אנחנו מתכוונים להזיז את הפרויקט של הקמת בית החולים קדימה. יוקמו שני בתי חולים חדשים בקריית אתא ובבאר שבע. זהו התקציב החברתי ביותר בהיסטוריה: הגדלנו במיליארד שקל את תקציב משרד הרווחה, 60 מיליון שקל לביטחון תזונתי, מיליארד שקל למשרד החינוך. פעם ראשונה שמדינת ישראל מוסיפה 1.5 מיליארד שקל לקצבת גימלאים שתושווה ל70 אחוז משכר המינימום. כל ניצול שואה יקבל תוספת של יותר מ2500 שקל במענק השנתי. חיילים קרביים ובודדים 100 מיליון שקל לתוכנית ממדים ללימודים וכמובן תוכנית מיגון הצפון 5 מיליארד שקלים ל-10 שנים. הממשלה הזו לא מחכה לשום דבר. חלק מהכסף יועבר מיידית לפני אישור התקציב. רק תוספות לנושאים חברתיים גרידא זה משהו כמו 7 מיליארד שקלים. אני רוצה להודות גם לשר הבריאות על העבודה בשיתוף פעולה בכל הנושאים של קידום מערכת הבריאות ובכלל זה הקורונה ובניית בית החולים בקריית אתא. המרכז הרפואי ישרת את כל האזור ויהווה שדרוג משמעותי לשירותי הבריאות שניתנים בצפון בסטנדרטים הכי מודרניים וחדישים. מבחינת אפשרויות תעסוקה אין ספק שהקמת המרכז תוסיף המון מקומות עבודה לתושבי האזור. אפשר להשלים תוך שנתיים את התכנון ולהעלות על הקרקע.״

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית אתא