ישיבת מועצת העיר בחיפה הסתיימה ללא פיצוץ

חברי מועצת העיר אישרו אמש שורה של פרוייקטים בהם תיקון תקרת האסבסט בבית הספר ליאו בק, תקצוב סייעות לילדים עם צרכים מיוחדים, חניונים ולוחות סולאריים


 

לאחר שורה של ישיבות שהסתיימו בפיצוץ וללא כל הכרעה, סוף סוף נערכה אמש ישיבת מועצת עיריית חיפה שעל אף שעלתה לטונים גבוהים, הסתיימה ללא פיצוץ ועם קבלת החלטות.

מדובר בישיבה שלא מן המניין שבה עלו לסדר היום כמה נושאים.


ראש העירייה, עינת קליש רותם, העלתה שוב את נושא הקמת מתקני חנייה ברחבי העיר שיקלו על מצוקת החנייה הקשה וכן הקמת פנלים סולאריים לייצור אנרגיה על גגות מבני ציבור ברחבי העיר.

נציגי חברת יפה נוף שהגיעו לישיבה אמרו לחברי מועצת העיר כי לחברה יש את האיתנות הפיננסית והיכולת לבצע את שני הפרוייקטים הללו והם אושרו על ידי חברי המועצה.

לדברי קליש רותם: "ההכנסות מהפרוייקטים הללו יופנו חזרה להמשך פיתוח למען התושבים. בעזרת שימוש בנכסי העיר יצרנו מערכת שממשיכה לתרום לתושבים".

 

נושא נוסף שקיבל את אישור חברי מועצת העיר נגע להחלפת גג האסבסט בבית הספר ליאו בק.

ראש העירייה, עינת קליש רותם, העלתה שוב את נושא הקמת מתקני חנייה ברחבי העיר שיקלו על מצוקת החנייה הקשה

התברר כי היקף הפרוייקט עומד על 7.9 מיליון שקלים אך התקציב האושר לכך עומד על 5.9 מיליון שקלים. בנושא זה ציינה היועצת המשפטית של העירייה, עו״ד ימית קליין, שהעירייה תפנה למשרד להגנת הסביבה בבקשה לקבל את  שני מיליון השקלים החסרים לביצוע הפרויקט.

עם זאת, טרם נקבע הקבלן שיבצע את העבודה הזו. במהלך תקופת השיפוצים, לכשתתחיל, ילמדו תלמידי ליאו בק במבנים חלופיים.

סעיף שעורר סערה עסק באישור תקציבי לסייעות עבור החינוך המיוחד בחינוך העצמאי. בתחילה התעוררה סערה לאחר שנטען כי מדובר בתקציב המיועד לתלמידים מהמגזר החרדי בלבד וחברי מועצת השינוי הצביעו נגד.

 

מסמך תקצוב הסייעות

מסמך תקצוב הסייעות

 

בשלב זה מנכ"ל העירייה, אוהד שגב, אמר לנוכחים: "המדינה מממנת 70 אחוזים מתקציב הסייעות. העירייה מתחייבת להשלים את הפער. עד כה, באופן שאינו ברור לי, רק תלמידים עם צרכים מיוחדים מהחינוך הממלכתי זכו למימון עירוני ואילו ילדים חרדים או ערבים ואפילו ילדים הלומדים במסגרות פרטיות כמו הריאלי וליאו בק לא היו זכאים לתקצוב עירוני עבור הסייעות. את העוול הזה אנחנו מבקשים לתקן היום בהצבעה הזו ואני לא מבין איך היא לא עוברת פה אחד".

ל"ניוז חיפה קריות" הגיע המסמך שנשלח לכל חברי מועצת העיר ובו פירוט סעיפי ההצבעה כולל מוסדות החינוך עליהם מדובר.

ראש העירייה העלתה את הנושא להצבעה נוספת ובה חברי מועצת השינוי כבר הפכו את החלטתם והצביעו יחד עם ראש העיר וחברי הקואליציה בעד תקצוב הסייעות לחינוך המיוחד של כל תלמידי חיפה.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי