טיפול מיוחד במאוחדת: פסיכיאטרית לנשים בלבד

ב"מאוחדת" הבינו כי נפש האישה היא דבר מיוחד, שמצריך טיפול פרטני. לשם כך, במרפאה בחיפה עומדת לרשות הנשים רופאה שמתמחה בפסיכיאטריה של נשים ומטפלת בתסמונת קדם ווסתית ועד חרדות ודיכאונות הקשורים ללידה
 

הרופאה הפסיכיאטרית המיוחדת מטפלת גם בנשים הסובלות מדיכאון וחרדה אחרי לידה ובמנופאוזה. צילום: אילוסטרציה

הרופאה הפסיכיאטרית המיוחדת מטפלת גם בנשים הסובלות מדיכאון וחרדה אחרי לידה ובמנופאוזה. צילום: אילוסטרציה

נפש האישה היא דבר מיוחד ומורכב. את זה הבינו ב"מאוחדת" והחליטו להעניק לנשים שירות רפואי מיוחד שיעור להן להיות בריאות בגוף- דרך בריאות הנפש. לשם כך, במרפאת מאוחדת שבחיפה בסמטת עתלית עומדת לרשות הנשים, ד"ר מרינה בר שי,
רופאה המתמחה בפסיכיאטריה של האישה.
ד"ר בר שי מטפלת בתחומים רבים הקשורים לאישה והמשפיעים גם על תפקודים פיזיולוגיים. היא מטפלת בתסמונת קדם ווסתית, על היבטיה הרגשיים השונים וגם הגופניים, באמצעים לא הורמונליים (כגון נוגדי דיכאון ואמצעים אחרים תרופתיים שהוכחו מחקרית). בנוסף- מאבחנת ומטפלת בהחמרות של מחלות פסיכיאטריות כרוניות כתלות במחזור הווסת.
כמו כן, היא מאבחנת ומטפלת בדיכאון, הפרעות חרדה, הפרעות מצב רוח, מחלות פסיכוטיות, OCD, שמופיעות במהלך ההיריון.
גם למתח ולמצבים נפשיים שמתפתחים אחרי הלידה יש טיפול, וכך ד"ר בר ישי מאבחנת ומטפלת בדיכאון, הפרעות חרדה, הפרעות מצב רוח, מחלות פסיכוטיות, OCD, שמתפתחות אחרי לידה – תוך זיהוי הקליניקה הייחודית המופיעה לאחר לידה בכל ההפרעות הללו, תוך התאמת הטיפול התרופתי להנקה וצמצום הסיכון להשפעות על היילוד והתינוק. מתמקצעת באיזונים תרופתיים בהנקה.
הטיפול והאבחון של אותן תופעות דיכאון, חרדה והפרעות שינה ניתן לנשים במנופאוזה. הטיפול הוא באמצעים לא- הורמונליים מוכחים מחקרית (כגון SSRI), שמטפלים בגלי חום במנופאוזה.
כמו כן מתקיים במרפאה אבחון וטיפול בהפרעות פסיכיאטריות הקשורות לאמצעי מניעה הורמונליים, טיפולי פוריות כולל IVF.
ד"ר בר ישי גם מבצעת בדיקות פסיכיאטריות עבור הוועדות להפסקת הריון. וכן, מאבחנת ומטפלת בהפרעות פסיכיאטריות הקשורות לסרטן ממקור גניקולוגי, כולל הפרעות המשניות למנופאוזה יאטרוגנית על רקע כריתת שחלות וטיפולים אונקולוגיים אחרים, או הפרעות פסיכיאטריות כתופעות לוואי של כימותרפיה שנשים חולות קיבלו. ולבסוף גם מאבחנת ומטפלת בהפרעות פסיכיאטריות המשניות לתסמונת השחלה הפוליציסטית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות