מורים הקימו קבוצת פייסבוק נגד חיסונים ונגד משרד החינוך

בין שלל קבוצות מתנגדי החיסונים לקורונה, קמה קבוצה של מורים מתנגדי חיסונים, שמעבירים מידע וחולקים עצות כיצד ניתן להתחמק מהנחיות משרד החינוך

 

תקופת הקורונה מהווה קרקע פורייה לפריחתן של קבוצות שונות, המתנגדות לחיסונים בטענות שנעות בין שמדובר בקונספירציה עולמית של ממשלת צללים, דרך תוכנית לדילול אוכלוסייה ועד לטענות אידיאולוגיות כמו הזכות לפרטיות והתנגדות למדע.

בין הקבוצות הללו הוקמה בחודש שעבר קבוצה שנקראת "מורים לא מחוסנים", המונה כבר -2300 חברים, חלקם מאזור חיפה והקריות.

מטרת הקבוצה, כפי שמצויין בעמוד הפייסבוק שלה: "קבוצה זו נועדה לאגד את המורים שמסרבים להיכנע לאיומים ולהגבלות כנגד מורים שמסרבים להתחסן".

בקבוצה מחליפים ביניהם המורים ואנשי הצוות עצות ורעיונות כיצד להתחמק מהנחיות משרד החינוך ולהימנע מבדיקה או מחיסון נגד קורונה.

 

מורים לא מחוסנים. צילום מהפייסבוק

צילום מסך מתוך קבוצת הפייסבוק "מורים לא מחוסנים"

 

"הגיעה העת לצאת מאחורי המסך ולהתחיל לפעול באופן אקטיבי להפסקת השיגעון שהנחיתה עלינו ממשלת ישראל. רק התנגדות פעילה בדמות השבתת מערכת החינוך / כל מערכת אחרת שהעובדים שם לא מעוניינים להמשיך עם הטירוף הזה ותוספת של הפגנות של כלל האוכלוסיה התומכת בהפסקת השגעת, היא מה שתוביל לנסיגת השלטון מהמצב שהביאו אותנו אליו", כותבת בקבוצה מורה ללשון.

"אני חושבת שכדי לנצח את "התו הירוק" צריך לצאת לחסום כבישים, לעורר רעש ציבורי ותקשורתי חזק, ובמיוחד למחות על אי אמון ופשוט להפיל את הממשלה! אם ראש ממשלה יפחד על הכיסא שלו הוא עלול לשנות דברים, ואם לא? כנראה שיש לו מטרות מאוד ברורות ואינטרסנטיות", כתבה מורה אחרת.

"כבר שבוע וחצי שאינני מגיעה לביה"ס כי נאסרה עלי הכניסה מאחר ואינני מחוסנת ואינני מוכנה להיבדק (לא נבדקתי אף פעם). התנתקתי גם מהסתדרות המורים. שום לחץ לא יגרום לי להישבר. הם בהחלט זקוקים לי יותר מאשר אני זקוקה להם! מי עוד במצבי?" כתבה עוד מורה.

אלו רק כמה דוגמאות מעמוד הפייסבוק שבו גם מציעים בין היתר עצות, כיצד לנצל את ימי המחלה בכדי להתחמק מבדיקות, שימוש בחל"ת (חופשה ללא תשלום) וגם ניסיונות להקים מסגרות לימוד עצמאיות שאינן כפופות למשרד החינוך.

 

"כבר שבוע וחצי שאינני מגיעה לביה"ס, מאחר ואינני מחוסנת ונאסרה עליי הכניסה". צילום אילוסטרציה

 

משיחה עם גורם במשרד החינוך נמסר כי השיטה של ניצול ימי מחלה מוגבלת בזמן, שכן ישנה מכסה מסוימת לימי מחלה ובכדי שיכירו בהם יש צורך באישור רופא.

ממשרד החינוך במחוז חיפה נמסר בתגובה: "כל הבאים לגני הילדים ולבתי הספר ובכלל זה עובדי הוראה, מפעילים חיצוניים והורים יציגו תו ירוק או תוצאת בדיקה שלילית בכניסה, פרט לתלמידים הלומדים במקום.

יש לציין כי רק תוצאה של בדיקה מהירה (אנטיגן) שבוצעה בתחנת בדיקה, ויש לה אישור ממשרד הבריאות (באמצעות אימות או ברקוד), תתקבל.

כל אחד מאלה שצוינו מעלה שלא יציג בדיקה, לא ייכנס אל הגן או אל בית הספר. עובד הוראה שבחר לא התחסן ולא להציג בדיקה, לא ייכנס אף הוא".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות