עיריית חיפה תציע פתרונות לאיתור בודדים בסיכון

בכנס שנערך בנושא הוחלט על תוכנית עבודה שתשתף את כלל הגורמים ליצירת מהלכים לצמצום התופעה והתמודדות עם בעיות משפטיות

 

מינהל הרווחה בעיריית חיפה יזם כנס שמטרתו איתור וטיפול בבודדים ואזרחים ותיקים עריריים. מדובר באזרחים ותיקים, עריריים, הנמצאים במצבי בידוד, הזנחה וסיכון. הכנס נערך בעקבות 17 מקרי מוות של אנשים בודדים, שנפטרו בבתיהם בעיר מתחילת השנה.

בנוסף למנהלי אגפי העירייה, לקחו חלק בכנס, שנערך היום (שני) בזום, עשרות נציגים ממוסדות ציבוריים, ארגוני חברה אזרחית עמותות ומתנדבים, ביניהם: משרד הרווחה, ביטוח לאומי, בתי חולים, קופות חולים, אוניברסיטת חיפה, ועד נווה שאנן, פעילים משכונת הדר, מתנ״סים, לב ח״ש, מיל״ב, מרכזים קהילתיים, שקמונה, עמידר, זק״א, מד״א ועוד.

 

דאגה לקשישים בקהילה. צילום אילוסטרציה: פיקסאביי

דאגה לקשישים בקהילה. צילום אילוסטרציה: פיקסאביי

 

במהלך הכנס ניתנה סקירה על הנעשה בתחום, הן על ידי שירותי הרווחה העירוניים והן על ידי האירגונים, העמותות והשירותים השונים ונבחנו הצעדים לקיום מהלכים משותפים, קצרי וארוכי טווח למיגור התופעה.

בסיכום הכנס הוחלט כי עיריית חיפה בהובלת מינהל הרווחה ובסיוע כל השותפים, תתכלל תהליך ליצירת תוכנית עבודה מתודולוגית אשר תלמד את התופעה, תזהה את הפערים באיתור התושבים בסיכון ותציע פתרונות ישומיים תוך התמודדות עם החסמים המשפטיים כגון חיסיון רפואי.

ראש העירייה, עינת קליש רותם: "מדובר בתופעה מורכבת, קשה ומצערת שקורעת לכולנו את הנשמה. לצד העשייה הרבה שנעשית בתחום, המשימה שלנו צריכה להתמקד בבניית מערכת מתודולוגית סגורה והדוקה, ללא סדקים, וגיבושה לכדי מנגנון שידע להתמודד עם הנושא בעקביות לאורך שנים״.

ראש מינהל השירותים החברתיים בעיריית חיפה, מאירה קיפרמן: "חיפה התברכה באחוז גבוה של אזרחים ותיקים, המונים כ-70 אלף מתושבי העיר וכפועל יוצא מכך אנו משקיעים רבות בקידום שירותים המותאמים להם, על כלל צרכיהם ומאפייניהם. תקופת הקורונה המתמשכת הקצינה תופעות חברתיות של הסתגרות ובידוד חברתי. איחוד כוחות של כלל נותני השירותים ייצר דרכי התערבות מותאמות, עיריית חיפה תוביל ותתכלל את העשייה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות