בעיריית חיפה כבר נערכים לחורף

הניסיונות לחזות את עונת החורף הקרובה מבוססים על שני מרכזי חיזוי עיקריים, אירופאי (ECMWF) ואמריקאי (NECP). בעיריית חיפה נערכים בשיתוף כוחות החירום והביטחון, לתרחישים שונים


 

ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה, אוהד דורפמן, קיים ישיבת היערכות ותיאום לקראת החורף הקרוב, בה השתתפו ראשי האגפים הביצועיים בעירייה ונציגי כוחות החירום וההצלה, בהם משטרת ישראל וכיבוי אש.

יצויין כי הניסיונות לחזות את עונת החורף הקרובה מבוססות על שני מרכזי חיזוי עיקריים, אירופאי (ECMWF) ואמריקאי (NECP).

תחזית זו מבוססת בכלליות על האופן בו מהלכים גלובליים צפויים להשפיע על המזג האוויר באזור מסויים ובדרך כלל מציגה אינדיקציה של עד כמה מזג האוויר יהיה שונה מהרגיל או לא, חם או קר, יבש או רטוב. על פי המודלים, בחודשים ספטמבר, אוקטובר ונובמבר המודל צופה שבצפון הארץ תהיה תקופה רטובה מהרגיל. הגשמים יתמקדו יותר במישור החוף המרכזי וחלקיה הצפוניים של ישראל.

 

מתכוננים לחורף. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

מתכוננים לחורף בחיפה. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

מנהלי היחידות הביצועיות הציגו את היערכותם להצפות ופריצות ביוב, פינוי חסימות כבישים וכן את היערכות שירותי הרווחה באמצעות מרכזי פינוי, אליהם יפונו תושבים במקרים של הצפת דירות.

נציגי שירותי הרווחה הציגו את היערכות האגף אשר יקיים בימי החורף הקרים סיורים יזומים לאורך כל שעות היום והלילה, במטרה לאתר דרי-רחוב ולשכנעם להתפנות לדירות מסתור של שירותי הרווחה.

נציגי מערכת החינוך הציגו את הפעולות המתבצעות במערכת החינוך על מנת להפחית ככל הניתן הצפות וכן את הנחיות המערכת לפינוי תלמידים בעת הצורך.

ראש מנהל התפעול הנחה להגביר את ההכנות המתבצעות ע"י העירייה לקראת החורף, במסגרתן הונחו מערכות ניקוז חדשות ונוקו פתחי ותעלות ניקוז במקומות רבים. כמו-כן נבדקה תקינות מערכות השאיבה והחיישנים במעברים התת קרקעיים ומבוצע גיזום עצים יבשים שעלולים להוות סכנה ולקרוס כתוצאה ממשבי רוח עזים.

כמו כן הנחה ראש המנהל על קיום תרגיל, במסגרתו תיבחן עבודת החפ"ק, מענה יחידות העירייה לתרחישים שונים אליהם נערכת העירייה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות