תוצאות משאל הגולשים: תמיכה רחבה בהקמת שדה תעופה בינלאומי בחיפה

משאל גולשים שערך "ניוז חיפה קריות", מראה תמיכה גדולה בהרחבת שדה התעופה בחיפה והפיכתו לשדה תעופה בינלאומי


 

72 אחוזים מהמצביעים במשאל של 'ניוז חיפה קריות' תומכים בהרחבת שדה התעופה, בכניסה המזרחית לעיר חיפה, סמוך לנמל הקישון.

הנמל משרת את התעופה האזרחית, ומשמש גם כבסיס צבאי של חיל האוויר הישראלי שבו נמצא בית הספר הטכני של חיל האוויר. הנמל נקרא על שם אורי מיכאלי (פרסמן), ממייסדי תחום התעופה בארץ ישראל.

 

 

מתוך אלפי המשתתפים במשאל ציינו 38 אחוזים כי הם בעד הקמת שדה תעופה בינלאומי בחיפה שיתרום לקידום התיירות. אליהם מצטרפים עוד 34 אחוזים שתומכים בהקמת שדה תעופה בינלאומי בחיפה בתנאי שניתן יהיה לטוס ממנו ליעדים רבים. 27 אחוזים מהמצביעים במשאל מתנגדים להקמת שדה תעופה בינלאומי בחיפה בטענה שהוא יפגע באיכות חיי תושבי הסביבה ורק אחוז אחד מהעונים ציינו כי הדבר אינו משנה להם.

אושרת: "רעש זיהום אויר וסכנת התרסקות על בתי מגורים ובתי הזיקוק. אני לא בעד". הגולש ניר "כל מי שלא גר קרוב לשדה הזה אומר ברור. מי שיסבול אלו תושבי הקריות וחלק מתושבי חיפה שיסבלו מרעש אינסופי צילום יוטיוב רשות שדות התעופה.

כיום רק מסלול אחד הוא פעיל ואורכו 1,326 מטר. זהו מסלול קצר המאפשר המראות ונחיתות של מטוסי נוסעים קטנים בלבד המכילים כ-70 נוסעים, לטיסות קצרות ליעדים קרובים במזרח הים התיכון ולאילת. כדי לאפשר למטוסי נוסעים סילוניים לפעול בשדה התעופה, וכדי ששדה התעופה יוכל לשרת טיסות לאירופה, נדרשת הארכת המסלול בכ-600 מטר נוספים, כך שאורכו הכולל יגיע לכ-2,000 מטר.

בעבר קודמה תוכנית להרחבת מסלול ההמראה לכיוון הים אך בשנת 2010 עיריית חיפה החליטה לוותר לחלוטין על הרחבת שדה התעופה. התוכנית להארכת מסלול ההמראה והנחיתה חודשה ב-2017 אך רק להארכת המסלול בכ-300 מטר, לאורך כולל של כ-1600 מטר.

כך ייראה שדה התעופה הבינ"ל בחיפה.

כדי ששדה התעופה יוכל לשרת טיסות לאירופה, נדרשת הארכת המסלול בכ-600 מטר נוספים, כך שאורכו הכולל יגיע לכ-2,000 מטר.

"הלוואי. יעזור לכל תושבי הצפון ויחסוך נסיעה לנתב"ג זה מעולה חבל שלא עשו את זה הרבה לפני" כתב הגולש אבירם בין מאות התגובות למשאל של ניוז חיפה קריות. "ברור שכן. זה פתרון מדהים לכל הצפון לא רק לחיפה" כתב הגולש אריאל, והגולש רוני כתב " כן, שדה תעופה בינלאומי בחיפה ייתן דחיפה רצינית לחיפה. ייתן פייט לנתב"ג (רמון לא פונקציה) ובתקווה. שעל ידי כך יגרום להעפת המפעלים. אין שום סיבה ש 737 לא ינחת פה ונוכל לטוס לארה"ב מהבית עם חניית ביניים במדריד או פריז". גם ענבל תומכת "כן כן כן כן כןןןןןןןןן. זה יחסוך כול כך הרבה שעות ולא אצטרך להגיע לאחר 25 שעות שאני ערה עייפה וסמרטוט לאוסטריה". בבקשה תעשו את זה! הגיע הזמן שאטוס מחיפה לאוסטריה".

 זה יחסוך כול כך הרבה שעות ולא אצטרך להגיע לאחר 25 שעות שאני ערה עייפה וסמרטוט לאוסטריה". בבקשה תעשו את זה! צילום אילוסטרציה

מהצד של המתנגדים כתבה הגולשת אושרת "רעש זיהום אויר וסכנת התרסקות על בתי מגורים ובתי הזיקוק. אני לא בעד". הגולש ניר "כל מי שלא גר קרוב לשדה הזה אומר ברור. מי שיסבול אלו תושבי הקריות וחלק מתושבי חיפה שיסבלו מרעש אינסופי. דבר שיוריד את איכות החיים באופן משמעותי. תשאלו את החבר'ה בלוד ומה קורה בפתח תקווה כשמשנים את מסלולי ההמראות/נחיתות. עדיף לנסוע 50 דק כשצריך ולא לחיות בתוך מנוע של מטוס. מקווה שהתושבים ידעו להילחם על השקט הלא ברור מאליו הזה". " ממש לא! תמצאו מקום אחר מספיק זיהום יש גם בלי שדה תעופה" כתב איציק.

 

ישנה כוונה להקים שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל, הנתקלת עד כה בהתנגדויות רבות. בינתיים כל התוכניות נותרו בגדר תוכניות בלבד. צילום: אילוסטרציה

 

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, ניסתה בתחילת 2019 לקדם שוב תוכנית שאפתנית יותר בדומה להצעות העבר לשדרוג שדה התעופה לרמה של נמל תעופה בינלאומי קטן על ידי הארכת המסלול לכ-2400 מטר הממשיכים מקו החוף לתוך המפרץ על חשבון הנמל הימי, אך תוכנית זאת נדחתה על ידי הוועדה לתשתיות לאומיות בשל הפגיעה בנמל ושוב קודמו רק התוכניות להארכת המסלול ל-1600 מטרים בלבד.

באוגוסט 2019 נחתם בהמלצת המועצה הארצית הסכם בין עיריית חיפה, משרד התחבורה, רשות שדות התעופה וחברת נמלי ישראל. הסכם שיאפשר תכנון למסלול ארוך יותר של כ-1900 מטר כשבהתאם יבוצעו שינויים מתאימים בתוכניות הרחבת הנמל הימי הסמוך כדי לאפשר את הארכת מסלול התעופה לכיוון הנמל. עם זאת, ישנה כוונה להקים שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל שבינתיים נתקלת בהתנגדויות רבות ובינתיים כל התוכניות נותרו בגדר תוכניות בלבד.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות