נדחתה תביעת האופוזיציה בקריית מוצקין נגד עדי שטרנברג

האופוזיציה ביקשה להוציא צו מניעה זמני נגד המינוי של שטרנברג למועצת העיר. בית המשפט קבע כי שטרנברג יכול לשמש כחבר מועצת עיר


 

בית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים, דחה את העתירה של האופוזיציה העירונית בקריית מוצקין: עדי שטרנברג, ממלא מקומו של ראש העירייה, יוכל להמשיך ולמלא את תפקידו כחבר מועצת עיר מטעם סיעת מוצקינטו.

שטרנברג מונה לחבר מועצת העיר קריית מוצקין מטעם סיעתו של חיים צורי, ראש העירייה. המינוי התבצע לאחר שחבר המועצה עומר זוהר, שכיהן גם כסגן ראש העירייה, החליט לפרוש מפעילות ציבורית. המינוי עורר התנגדות בקרב חברי אופוזיציה, שהגישו בקשה להוצאת צו מניעה זמני כנגד כניסתו של שטרנברג למועצה.


הבקשה התבססה על הטענה כי ב-2018, כשנערכו הבחירות לרשויות המקומיות, שטרנברג היה תושב רמלה ואף נבחר למועצת עיריית רמלה.

עו"ד אבי גולדהמר, שייצג את  מועצת עירית קריית מוצקין, טען כי נקודת הזמן הקובעת היא מועד המינוי למועצה ולא מועד הבחירות.

 

עדי שטרנברג. צילום: דורון גולן

נדחתה תביעת האופוזיציה בקריית מוצקין נגד עדי שטרנברג (בתמונה). צילום: דורון גולן

 

בית המשפט קיבל את עמדת עו"ד גולדהמר ודחה את הבקשה להוצאת צו מניעה זמני כנגד מיניו של שטרנברג.

אי הוצאת צו המניעה מאפשרת לשטרנברג, שגדל בקריית מוצקין, כיהן בה כחבר מועצה כבר בגיל 24 ולאחרונה חזר לעיר ולעשייה הציבורית, להמשיך ולכהן במועצת העיר.

השופט צבי דורות החליט לדחות את הבקשה לצו מניעה זמני על סמך שני שיקולים מרכזיים: מאזן הנוחות וסיכויי העתירה. לגבי מאזן הנוחות, קבע בית המשפט כי הוא נוטה בבירור לטובת שטרנברג, אשר "התפטר ממקום עבודתו והחל לכהן כחבר מועצה ואף התמנה ביום 1.9.21 לסגן ומ"מ ראש העיר".

ביהמ"ש הדגיש כי לו היה מוציא צו מניעה, מועצת עיריית קריית מוצקין הייתה נותרת בהרכב חסר.

 

על מגישי התביעה, מטעם האופוזיציה, נפסקו הוצאות ושכר טרחת עו"ד בסך 16 אלף שקלים

 

כמו כן ציין השופט דורות כי לדעתו סיכויי העתירה עצמה אינם גבוהים, הן מפני שמדובר ב"מעשה עשוי", כלומר שטרנברג כבר החל לכהן כחבר מועצה והן עקב השיהוי בהגשת העתירה, כחודש לאחר מועד אישור המינוי; והן משום שפרשנות האופוזיציה לפקודת העיריות בנוגע למינוי מועמד במהלך קדנציה עקב התפנות מקום "מעוררת קשיים ניכרים".

בנוסף לדחיית הבקשה, פסק בית המשפט כי המבקשים ישלמו הוצאות ושכר טרחת עו"ד לכל המשיבים בסך 16 אלף שקלים.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי