מחוזי חיפה: ידועה בציבור תחזיר לילדיו של בן זוגה מיליון שקלים

האשה, זוגתו של המנוח, צורפה כשותפה בחשבונות הבנק שלו ומשכה מהם סכום של מיליון שקלים. ילדיו של המנוח ביקשו את הכסף בחזרה, אך האשה טענה שאביהם התכוון לתת לה מחצית מכספו

 

לאחר שנים של דיונים משפטיים, דחה בית המשפט המחוזי בחיפה, ערעור של תושבת האיזור, ידועה בציבור, שחוייבה להשיב מיליון שקלים שמשכה מחשבונות הבנק של בן זוגה לשעבר שנפטר.

כעת, חוייבה האשה על ידי בית המשפט להשיב לילדיו של המנוח מיליון שקלים שמשכה מחשבונותיו.

המנוח נפטר לפני כ-10 שנים, בגיל 83, כשהוא אב לשני ילדים מנישואים קודמים. ילדיו של המנוח, היורשים על פי צוואתו, הגישו תביעה וביקשו להצהיר כי כספי אביהם בחשבונות הבנק – שייכים להם כיורשיו.

במקביל, ביקשו ילדיו של המנוח לחייב את הידועה בציבור של אביהם להשיב להם את כל הכספים שמשכה מחשבונותיו.

 

מחוזי חיפה: ידועה בציבור חויבה להשיב מיליון שקלים לילדיו של בן זוגה לשעבר. צילום אילוסטרציה 

 

לטענת האשה, העובדה שצורפה כבעלים בחשבונות של המנוח מעידה שמחצית מהכספים בהם שייכים לה. שנים לאחר שפתח המנוח את חשבונות הבנק, צורפה אליהם ידועתו בציבור כשותפה. ימים ספורים לאחר מותו היא משכה משם מיליון שקל. הידועה בציבור הגישה תביעה בה ביקשה להצהיר שמחצית מהכסף בחשבונות המנוח שייך לה כשותפה.

ילדי המנוח טענו שהוא לא התכוון לשתף אותה בכספים, שהיחסים בינה לבין אביהם היו מעורערים והיא ניצלה אותו כדי להשתלט על רכושו.

בית המשפט לענייני משפחה בחיפה, פסק כי האשה לא הצליחה להוכיח רצון של המנוח לשתפה באופן מלא בחשבונות, או לתת לה מחצית מהכספים בהם כמתנה. לכן, הכספים הם חלק מעיזבונו וחלות גם עליהם הוראות הצוואה.

בעקבות פסק הדין, הגישה האשה ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה. היא טענה שהחזיקה כרטיסי אשראי ופנקסי שיקים ואף צברה עם המנוח כספים וזכויות בחשבונות הבנק.

לטענתה, היא והמנוח ניהלו משק בית משותף למרות משברים שפקדו אותם. הידועה בציבור גם טענה שלא הפקידה בחשבונות כספים רק בגלל שהמנוח לא רצה שתצא לעבוד.

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי הידועה בציבור לא הוכיחה שבן זוגה המנוח התכוון להעניק לה את הכספים במתנה מיד עם צירופה לחשבונות. ההיפך, נראה כי הוא דווקא רצה לשמור על הפרדת רכוש ביניהם. לשם הוכחה זו, נדרשות ראיות חיצוניות כבדות משקל.

בית המשפט קבע שהידועה בציבור לא עמדה בנטל ההוכחה שהמנוח רצה להעניק לה את הכספים בחשבונות. מעבר לכך, נראה שהוא אף ביקש להפריד את הרכוש בכך שפתח כמה חשבונות, ורק חשבון אחד שימש את בני הזוג כקופה קטנה לצרכי היומיום.

הידועה בציבור חוייבה גם בתשלום הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסכום של 15 אלף שקלים.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות