X

מונעים אשפוזים מיותרים בבתי החולים: אשפוז ביתי בקופת חולים מאוחדת במחוז צפון

אשפוז בית כחלופה לשהות בבית החולים, הוא אחד מסימניה של המהפכה התפיסתית בעולם הרפואה. קופת חולים מאוחדת מפעילה מאות צוותים רפואיים, סיעודיים ורב מקצועיים בכל הארץ. בצפון השרות זמין מהעיר חדרה ועד לרמת הגולן
 

תשע יחידות, עשרות צוותים מיומנים ומאות מטופלים בסטטוסים שונים שמקבלים שרות אשפוז בבית: 

בקופת חולים מאוחדת שמו להם ליעד, לבנות תשתיות ולהוביל את אשפוז הבית שיהווה אלטרנטיבה לאשפוז המשכי, או לאשפוז בבית חולים.


מדובר בהפניית מקסימום השירותים לבית המטופל, תוך הבטחת איכות מקצועית ושביעות הרצון המטופל ומשפחתו.

בישראל, כמו בעולם המערבי כולו, העומס על מערך האשפוז בבית החולים גדל והולך. הצפיפות הרבה, הלחץ בו נתונים הצוותים הרפואיים וההמולה התמידית בחדרי המיון ובמחלקות האשפוז, יוצרים במקרים רבים תחושות של בדידות וניכור בקרב המאושפזים, בעיקר בגילאים המבוגרים.

האווירה והתנאים הללו מקשים על המטופל בהתמודדות עם המחלה וגוזלים ממנו כוחות ומשאבים נפשיים הנדרשים לשם ההחלמה. כתוצאה מכך, גם בני המשפחה והמטפלים העיקריים חשים בעומס ובקשיים שאינם קשורים ישירות לטיפול בחולה שזקוק להם.

אשפוז בית מעניק לחולים רבים את התנאים האופטימליים להחלמה, שיקום, השגחה וקבלת טיפול רפואי סיעודי מתמשך.

ד"ר מוחמד עלי עבד אלרחמאן, מנהל אשפוז בית של קופת חולים מאוחדת במחוז צפון:

״באשפוז הביתי מקבלים החולים את המעטפת הטיפולית הנחוצה להם בסביבה נעימה, חמה ומוכרת והאשפוז בבית חולים נמנע".

 

ד"ר מוחמד עבד אל רחמן, מנהל אשפוז ביתי בקופת חולים מאוחדת. צילום: מאוחדת 

 

יחידת אשפוז בית בחיפה וקריות של קופת חולים מאוחדת, היא יחידה מפותחת המעסיקה עשרות צוותים בעלי ידע רחב והכשרות.

בקופת חולים מאוחדת מעניקים שרות למאות מטופלים בביתם. המבוטחים נהנים משרות מקצועי, איכותי וזמין.

האשפוז הביתי מבטיח לחולה קבלת טיפול רפואי צמוד ומותאם בדיוק לצרכיו, ומפחית בצורה ניכרת את הסיכון המשמעותי הכרוך בשהות בבתי החולים – חשיפה לזיהומים.

החולה ובני משפחתו מפיקים יתרונות נפשיים ובריאותיים רבים מהישארות בבית, בסביבה הטבעית, וסיכויי ההחלמה משתפרים ועולים.

אשפוז בית של קופת חולים מאוחדת, כולל ליווי וטיפול רפואי מקצועי המנוהל על ידי צוות של רופא/ה ואח/ות ואנשי מקצוע רפואיים ופרא-רפואיים נוספים לפי הצורך.

הצוות המקצועי מבקר בבית המטופל ומספק מענה טלפוני לשאלות רפואיות 24/7. מערך שלם עומד לטובת מתן מענה הולם למטופלים ומשפחותיהם.

איתור המטופלים המתאימים לאשפוז בית נערך על ידי הגורמים המקצועיים בקופות החולים (רופאי משפחה, מוקדים והצוותים בבתי החולים) לאחר שביצעו הערכה לבדיקת התאמת המטופל לאשפוז ביתי.

ההתאמה מתבססת על מדדים קליניים קבועים, וכמובן – על רצונו ונכונותו של המטופל לקבל  בבית טיפול רפואי.

עם השיבה הביתה, תוך זמן קצר יתואם מועד הביקור הראשון של הצוות הרפואי לקליטת המטופל למערך אשפוז הבית. במהלך הביקור ייבדק המטופל, ייקבעו יעדים, יסומנו צרכים רפואיים ותוכנית הטיפול תצא לדרך.

אשפוז בית בליווי המערך הרפואי הרב-מקצועי, מפחית באופן משמעותי את הסיכונים הבריאותיים, מאפשר למטופל לקבל תחושת שליטה בכל הקשור לניהול המחלה שלו וליהנות עד כמה שניתן מחיי שגרה נוחים לו ולמשפחתו.

ד"ר מוחמד עלי עבד אלרחמאן, מנהל אשפוז בית של קופת חולים מאוחדת במחוז צפון:

״אנו באשפוז בית מחוז צפון דוגלים במתן מענה רפואי כוללני, איכותי, רציף ורב מקצועי למאושפזים בבית בסביבתם הטבעית ובדגש על תוכנית טיפול המותאמת אישית ומבטיחים חלופה מועדפת ויעילה לאשפוז חריף או המשכי, בדגש על צמצום סיבוכי האשפוז והבטחת רצף הטיפול המיטבי בחזרה לקהילה.

תקופת הקורונה היתה עדה לשרות האנושי, המקצועי שאנו נותנים באשפוז בית לטובת המבוטחים ומשפחותיהם, מתן מענה רפואי, סיעודי ורב מקצועי, ליווי סוציאלי ורוחני, תמיכה ועזרה.״

אשפוז בית בקופת חולים מאוחדת לא רק נחשב למסגרת טיפולית, אלא גם בית חם ועוטף המטופלים ומשפחותיהם ע"י צוות רב מקצועי מוכשר".

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה אתם הכי אוהבים לקרוא?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות