שנה שנייה ברציפות: 100 אחוזי הצלחה בבחינת הרישוי וההסמכה הממשלתית לחוג לסיעוד במכללה האקדמית צפת

מתוך 78 סטודנטים, שניגשו לבחינת הרישוי הממשלתית להסמכה בסיעוד מטעם המכללה האקדמית צפת, 78 סטודנטים עברו אותה בהצלחה * ראשת החוג לסיעוד במכללה, הד"ר אמירה עוסמאן: "ההישג ממלא אותנו גאווה. נמשיך להוביל את החוג למצוינות גם בעתיד"
100 אחוזי הצלחה לחוג לסיעוד במכללה האקדמית צפת בבחינת הרישוי וההסמכה הממשלתית האחרונה זו השנה השנייה ברציפות.

המשמעות: מתוך 78 סטודנטים נבחנות ונבחנים – 78 עברו את המבחן בהצלחה, על אף התגברות הגל הרביעי של מגפת הקורונה במדינה בחודשים האחרונים.

זו השנה השנייה שבשל הקורונה, פוצלה בחינת הרישוי וההסמכה הממשלתית לשני מועדים, שנערכו במהלך יומיים עוקבים, ה-13 וה-14 לחודש ספטמבר האחרון.


שני המועדים התקיימו בגני התערוכה, שבתל אביב. במהלכם, נבחנו הסטודנטים נבחנו על כלל החומר הנלמד במסגרת ארבע שנות לימודי התואר הראשון בסיעוד.

 

בחינת הרישוי וההסמכה הממשלתית אחידה לכל בתי הספר והמוסדות האקדמיים ללימודי התחום הפועלים ברחבי הארץ, אוניברסיטאות ומכללות.

ההישג מהווה הוכחה ניצחת נוספת לאיכות הסטודנטים הגבוהה, לאיכות האקדמית ולהכשרה הקלינית המקצועית, שהסטודנטים מקבלים במהלך לימודיהם.פרופ' רביע צילום: יוני לובלינר

יצוין כי המכללה האקדמית צפת משקיעה משאבים רבים בהכנת סטודנטים לבחינה הממשלתית במהלך התואר, בין השאר בסבסוד קורס ייעודי לטובת הנושא, המועבר במהלך הסמסטר האחרון ללימודי התואר הראשון, סמסטר ב' בשנת הלימודים הרביעית ללימודי התואר.

בחינת הרישוי וההסמכה הממשלתית נערכת בסמוך לסיום תקופת הסטאז', במסגרת ההכשרה הקלינית המתקדמת.

במהלך תקופת הסטאז', מצטרפים הסטודנטים לפעילות השוטפת במחלקה רפואית פעילה, בדרך כלל בבית חולים, שם הם עובדים בתור אחים ואחיות לכל דבר ועניין, בהשגחה של הצוות הסיעודי במחלקה.

ד"ר אמירה עוסמאן, ראשת החוג לסיעוד במכללה האקדמית צפת: "ההישג ממלא אותנו גאווה. הצלחה זו היא פרי השקעה ומאמצים רבים במהלך 4 שנות לימודים גם של הסטודנטים וגם של סגל החוג. תודה רבה לכל העמלים במלאכה. נמשיך להוביל את החוג למצוינות גם בעתיד".

ד"ר אמירה עוסמאן "ההישג ממלא אותנו גאווה. הצלחה זו היא פרי השקעה ומאמצים רבים במהלך 4 שנות לימודים גם של הסטודנטים וגם של סגל החוג. צילום: יוני לובלינר

פרופ' רביע ח'לאילה, סגן הנשיא לעניינים אקדמיים במכללה האקדמית צפת, בירך השבוע את הבוגרים החדשים, הסגל האקדמי והמינהלי, את ראשת החוג ואת סגניתה, הד"ר לימור מלול, על ההישג המרשים.

 

הוא ציין כי ההישג מהווה הוכחה ניצחת נוספת לאיכות הסטודנטים הגבוהה, לאיכות האקדמית ולהכשרה הקלינית המקצועית, שהסטודנטים מקבלים במהלך לימודיהם.

"החוג לסיעוד במכללה האקדמית צפת, שפתח את שעריו רק בשנת 2007 הצליח להכשיר עד כה מאות אחים ואחיות איכותיים ומקצועיים, שהשתלבו במערכות הבריאות השונות בכל הארץ, ומצויים היום בחזית המאבק נגד נגיף הקורונה", אמר פרופ' ח'לאילה.

"במהלך העשור האחרון הפך החוג לאחד החוגים המובילים והמוצלחים בארץ בהכשרת אחים ואחיות, והמשיך בפתיחה חלוצית וייחודית של תואר שני בסיעוד, ובאחרונה גם זכה בהערכת איכות גבוהה מצד הוועדה הבין-לאומית של המועצה להשכלה גבוהה לבדיקת ולבקרת איכות אקדמית", הוסיף.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • אם הבחירות לראשות העיר חיפה היו נערכות היום - למי מהמועמדים הייתם מצביעים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך