בדיקות דם מהירות עם תשובה במקום

"כללית" מפעילה בקריות שירות יחודי של בדיקות דם דחופות לתינוקות ופעוטות, הפועל ברציפות עד שבע בערב. התוצאות מתקבלות במקום
 

 ההורים מדווחים כי שירות זה מקל עליהם מאוד. צילום:  צבי מינקוביץ

ההורים מדווחים כי שירות זה מקל עליהם מאוד. צילום: צבי מינקוביץ

התינוק שלכם חולה והרופא הורה על בדיקת דם דחופה? "כללית" מפעילה שירות ייחודי של מעבדה דחופה, בה מבצעים לתינוקות ופעוטות בדיקות דם קפילריות (מהאצבע) במהלך כל היום, כאשר התוצאות מתקבלות באופן מידי במקום, בעזרת מיכשור מיוחד במעבדה הדחופה. במעבדה הדחופה גם בדיקות שתן לכללית, עם תוצאה מיידית.
ד"ר זאהי סעיד, המנהל הרפואי של כללית במרחב חיפה וג"מ, מסביר כי המעבדה הדחופה מאפשרת לרופא הילדים המטפל בילד לקבל במהירות תמונת דם ולאבחן מצבים שונים, כמו דלקת, במקרה של חום גבוה. מידע זה מסייע באבחון והתאמת הטיפול וחוסך, במקרים רבים, את הצורך להפנות את התינוק או הפעוט לחדר המיון בבית החולים.
השירות מהווה גם פיתרון להורים שהרופא המטפל הורה על ביצוע בדיקת דם לילדם, להגיע עם ילדם לבדיקה בשעות הבוקר המוקדמות ובלבד שאין צורך בצום.
ד"ר מירה ברק, מנהלת המעבדות של כללית במרחב, מציינת כי מדובר בשירות יחודי מחוץ לבתי החולים, שפועל במהלך כל השבוע, ברציפות (למעט יום ד') מ08:00-19:00.
ההורים מדווחים כי שירות זה מקל עליהם מאוד ומהווה מענה שירותי שחסך מהם לא אחת דאגה וריצה לחדרי המיון בבתי החולים, כשהילד פיתח לפתע חום או תופעה מדאיגה אחרת שיש לברר בעזרת בדיקת דם. לא אחת, מהווה השירות גם פתרון נח להורים שילדים הופנה לבדיקת דם, בכך שהם יכולים לבצע את הבדיקה בלא להפסיד שעות עבודה יקרות.
שירות זה הינו חלק ממערך כולל שמפעילה כללית כדי להנגיש בדיקות דם, גם למבוגרים, וכולל: בדיקות דם המבוצעות במרפאות כללית הממוקמת בכל שכונה ויישוב, מוקדי לקיחות דם ייעודיים שהקימה כללית במרפאות נוה גנים, לב הקריה וקרית ים צפון ושירות מעבדה עד הבית שבו מתבצעת הבדיקה בבית או במקום העבודה, בעלות נמוכה לעמיתי המושלם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות