החל פינויו של אתר האנטנות ה'וותיק' של צה"ל במרכז הכרמל. סוף למחנה "פלנורד" באחוזה

משרד הביטחון החל אתמול בבוקר יום ראשון, בפינוי מחנה 'פלנורד' בשכונת אחוזה בחיפה. בשטח המחנה יוקמו כ-160 יחידות דיור

 

תחילת הפינוי היום של המחנה והאנטנות מאחוזה. צילום: משרד הביטחון

תחילת הפינוי היום של המחנה והאנטנות מאחוזה. צילום: משרד הביטחון

בשורה לתושבי מרכז הכרמל בחיפה – סוף לאנטנות וסוף למחנה "פלנורד" באחוזה.

כ-80 שנה לאחר הקמתו בידי הבריטים, משרד הביטחון, באמצעות אגף המבצעים (אמו"ן) ואגף ההנדסה והבינוי (אהו"ב), החל אתמול בבוקר-ראשון בפינוי היסטורי של מחנה פלנורד, ובעבודות להסרת שלושת התרנים (אנטנות) במרכז המחנה, שהפכו לאורך השנים לחלק בלתי נפרד מהנוף של מרכז הכרמל. התורן הגבוה באתר מתנשא לגובה של 120 מטרים.

במקום אנטנות יקומו מגדלי מגורים. צילום: משרד הביטחון

במקום אנטנות יקומו מגדלי מגורים. צילום: משרד הביטחון

מחנה פלנורד הוקם על ידי הבריטים, כמחנה הצפוני של שלטון המנדט בארץ ישראל של לפני קום המדינה. שיטחו כ-32 דונמים. לאורך השנים הוקמו סביב המחנה שכונות מגורים רבות, עד ששטח המחנה נותר כאחת מעתודות הקרקע האחרונות במרכז הכרמל. בשנת 2014, במסגרת הסכם 'שוה"ם 1' לשיווק והעתקת מחנות צה"ל ממרכזי הערים לטובת פיתוח כלכלי ועירוני, סיכם משרד הביטחון עם רשות מקרקעי ישראל ומשרד האוצר על פינוי מחנה פלנורד עד לסוף שנת 2015. בשטח המחנה צפויות להיבנות כ-160 יחידות דיור.

קרבת המחנה לשכונת מגורים והצורך בפירוק תרנים גבוהים במיוחד, חייבו הכנת תכנית פינוי מפורטת, שלוקחת בחשבון את כל אמצעי הבטיחות. עבודות הפינוי יכללו הסרה של המבנים וניקוי של השטח, ובשיאם מבצע לוגיסטי מורכב לפירוק והסרה של התרנים. עם סיום מבצע הפינוי, משרד הביטחון ישיב את שטח מחנה פלנורד לרשות מקרקעי ישראל, שתוכל להתחיל להכשיר את הקרקע לבנייה באופן מידי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה