שימוע לעמותת אישה לאישה על הפרות שימוש בנכס עירוני

עמותת אישה לאישה זומנה לשימוע בעיריית חיפה לאחר שהתגלו כי העמותה עשתה שימוש בנכס שהוקצה לה על ידי העירייה בניגוד לתנאים שנקבעו


עמותת אישה לאישה חיפה נתנה אישור לעוד שלוש עמותות שונות לפעול בנכס שהוקצה לה ידי העירייה לצרכי פעילות. העמותות שנמצאות בנכס מלבד אישה לאישה הן "כאין" עמותה פמינסטית ערבית, "מעאכי איתך" משפטניות למען צדק חברתי ו-מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית חיפה והצפון.

עמותת אישה לאישה חיפה קיבלה היתר לשימוש בנכס עירוני ברחוב ארלוזורוב 118. על פי ההסכם בין העמותה לעיריית חיפה, התחייבה העמותה שלא להעביר בכל דרך, בעקיפין או במישרין, את זכויותיה במבנה ולא להרשות שימוש במבנה או בחלק ממנו לצד שלישי. פעולה שכזאת דורשת את הסכמה מועצת העיר ברוב מיוחד ובהתראה של 90 ימים..

בביקורת שנערכה על ידי המפקחת על הנכסים הציבוריים בעיריית חיפה, נמצא כי בנכס שהוקצה על ידי העירייה לעמותה. היא מצאה כי בנכס פעלו העמותות המוזכרות לעיל. במכתב שנשלח לעמותת אישה לאישה על ידי מינהל השירות המשפטי בעיריית חיפה צויין כי הפרת התנאים תזכה את העירייה בביטול מידי של ההסכם.


במכתב של מינהל השירות המשפטי צוין עוד כי גם קורס לימודי הנכבה שתוכנן במקום על ידי עמותת השמאל "זוכרות", מנוגד להסכם עם העירייה. עם זאת, קורס לימודי הנכבה שתוכנן בוטל בעקבות המהומה הציבורית שהתעוררה.

צמרת הרשקו צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

לאור כל הנתונים שנמצאים בידי העירייה, זומנה מרכז הפעילות של העמותה, צמרת הרשקו, לשימוש שיתקיים היום (ראשון) אחר הצהריים בלשכת היועצת המשפטית של העירייה ובנוכחות נציגי אגף הנכסים והשירות המשפטי. למרות פניות לעמותת אישה לאישה, טרם התקבלה כל התייחסות לטענות נגדה.

את הפעילות המתוכננת של עמותת "זוכרות" חשף ארגון בצלמו. מנכ"ל הארגון, שי גליק, מסר: " נכסי העיר שייכים לתושבי העיר ומיועדים לטובת תושבי העיר. באף יקום בעולם עירייה לא תבחר להעניק נכס לארגון שבוחר לפעול להחרמת תושבי העיר ולהעמדת חיילי צה"ל תושבי העיר לדין בהאג. ארגון אשה לאשה הינו ארגון חרם ופועל שוב ושוב בניגוד לחוק ובניגוד לחוזר מנכ"ל  משרד הפנים האוסר קיום אירועים פוליטיים. אני דורש מהעירייה לפנות עוד היום את ארגון החרם אשה לאשה  מהנכס".

אשה לאשה – מרכז פמיניסטי חיפה הוא ארגון פמיניסטי שנרשם כעמותה בשנת 1983. על פי המידע המפורסם במשרד המשפטים, יעדי העמותה לשנת 2021: הידוק וחיזוק קשרי קהילה פנים ארגונית במישור המוניציפלי, עבודה עם אוכלוסיית מבקשות מקלט, שינוי מדיניות וחינוך פמיניסטי בנושא שוויון בין גברים ונשים. על פי המידע הציבורי, המחזור הכספי של אישה לאישה לשנת 2020 עמד על 1,213,820 שקלים שרובו המכריע כ-732 אלף שקלים הגיע מתרומות מחו"ל.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209