על סטודנטים קורונה ונדל'ן

מהן האפשרויות הנדל"ניות העומדות בפני סטודנטים מחוסרי דיור וכיצד המדינה מסייעת להם? כיצד הקורונה השפיעה על הרגלי המגורים של הסטודנטים בישראל ועל משקיעי הדירות? לאן השוק יתפתח בעתיד? מה קורה בעולם במגורי סטודנטים?

ניר שמול מנכ"ל חברת שניר והחברה לפיתוח והתחדשות עירונית: "נושא הדיור לסטודנטים הוא נושא מרכזי בישראל לאור העלויות הגבוהות של רכישת והשכרת דירות.

הדבר מקבל ביטוי בקושי המרכזי של חלקים נרחבים מציבור הסטודנטים לשכור דירה כל שכן לקנות דירה במחירים אשר מאמירים משנה לשנה.

ציבור הסטודנטים שבימים אלו מתחיל את שנת הלימודים הוא פלח מרכזי בציבור אשר זקוק לפתרון מציאותי לבעיית הדיור. ציבור הסטודנטים בישראל המוערך כיום בכ 350 אלף תושבים מרביתם בטווח הגילאים שבין 27-20, ללא דירה בבעלותם הגרים בשכירות.

לדברי ניר שמול: "על פי ההערכות כ-45 אחוז מכלל הסטודנטים שוכרים דירה בישראל. במהלך השנה החולפת בה הלימודים התקיימו בזום לאורך מרבית השנה, אחוז הסטודנטים שעברו לגור חזרה בדירת הוריהם עלה על פי ההערכות ל 50 אחוז! מדובר בשינוי מגמה שהשפיע לתקופה מסוימת על משקיעי הדירות שבמקרים רבים משכירים את הדירות שלהם לשניים או לשלושה סטודנטים אשר שותפים בדירה אחת ובכך הם מעלים באופן מהותי את שכר הדירה והתשואה שהם מקבלים".

לדברי ניר שמול: "מדובר בכמות אדירה של אנשים, הלומדים באוניברסיטאות ובמכללות בעיקר בלימודי תואר ראשון, כ-75% מכלל הסטודנטים. מדובר בפלח שוק שנאלץ, רובו ככולו, לעבוד לצורך מימון מחייתו או להישען על ההורים שעוזרים גם במימון הלימודים וגם במימון ההוצאות השוטפות."

חלק מרכזי מאותן ההוצאות, מהוות הוצאות הדיור שיכולות להגיע עד ל-50% מהכנסתו הכספית של הסטודנט (לאותם סטודנטים שלא גרים בבית הוריהם) ומאלצות את הסטודנטים לעבוד שעות רבות, בעיקר בלילות בעבודות מזדמנות, כשמירה, מלצרות ודומיהן, כדי לממן את הלימודים ואת מקום המגורים. חשוב לציין כי במקרים רבים מגיעים הסטודנטים לעיר הגדולה ממקומות רחוקים בפריפריה כדי ללמוד והם חייבים פתרון של דיור. על פי סקרים שונים שנערכו ההוצאה החודשית לדיור מגיעה בממוצע בין 2000-1500 ₪ כולל ארנונה, כבלים, חשמל ומים.

ניר שמול- מנכל חברת שניר. צילום תומר פדר

ההשפעה של הקורונה

בחודש מרץ 2020 הגיעה הקורונה לישראל, ההשפעות על הכלכלה היו דרמטיות ולא פסחו כמובן גם על אוכלוסיית הסטודנטים. הסגרים הרבים הובילו גם לסגירה ארוכה של המוסדות האקדמאיים שרובם המשיכו ללמד בזום גם בין סגר לסגר. סטודנטים רבים חזרו לגור עם הוריהם הן כי מקומות העבודה שבהם הם עבדו נסגרו כיוון שרבים מהם עובדים בעבודות מזדמנות וגם במקומות הבילוי שהיו סגורים לאורך תקופה ארוכה. כך נור מצב שלא היו להם הכנסות ולא היה צורך בדיור שממוקם קרוב למוסד הלימודים שסגור. בתקופה זו דירות רבות נעזבו על ידי הסטודנטים והושכרו מחדש למשפחות צעירות שהחליפו ציבור זה.

עם תחילת גל החיסונים והחזרה לשגרה ( לעת עתה ) בישראל, מוסדות הלימוד נפתחו מחדש והסטודנטים חזרו לעבודה והן ללימודים פיזיים וכרגע אנו רואים התייצבות בשוק ואחוז הסטודנטים ששוכר דירה חזר לרמתו לפני משבר הקורונה.

מה קורה בעולם?

במדינות רבות בעולם נושא הדיור לסטודנטים הוא נושא מרכזי בו חברות גדולות רבות משקיעות לטובת מגורים סטודנטים מתקדמים עם פסיליטיס המתאימים לציבור זה לרבות מתחמי בילוי מתחת לבית, מקומות עבודה שיתופיים, שירותי ניהול, השכרה, ניקיון וכו".

חברות ההשקעות הגדולות בעולם כמו בלקסטון וקרנות נדל"ן והשקעות אחרות מדי שנה משקיעות מיליארדי שקלים בדיור אשר מותאם לסטודנטים בסמוך למוסדות אקדמאיים. הן גם מפעילות חברות כוח אדם שמסייעות לסטודנטים למצוא עבודה כדי שלא יתקשו בתשלומי שכר הדירה. תחום המעונות לסטודנטים בעיקר בארצות הברית הוא שוק מפותח מאוד וקשה למצוא כיום מוסד שמכבד את עצמו בארצות הברית ללא מעונות.

שינויים שהתרחשו בשנים האחרונות

בשנים האחרונות אנו עדים לכמה תופעות בישראל שהחלו שנים רבות לאחר הקמתם בעולם דוגמת דיור לסטודנטים – בעבר כמות המיטות והחדרים למגורים באוניברסיטאות הייתה קטנה להפליא, ולמרות הסבסוד הנהדר ששווה בממוצע לשליש מעלות של שכירות באותה עיר, עדיין כמות ההיצע הייתה קטנה בצורה משמעותית לעומת הביקוש מצד הסטודנטים.

דבר זה הביא לכך שחברות יזמיות פרטיות רבות להציע פרויקטים של מגורים המיועדים לסטודנטים עם הצרכים המיוחדים הנדרשים לאוכלוסייה זו כמו שירותי כביסה, צרכנייה, שטח קטן של מגורים וחלל המיועד לשינה / מטבח / סלון / לימוד, חללי עבודה ופנאי משותפים, ריהוט בדירה ועוד. הדירות כמובן מיועדות גם לסטודנטים שייהנו מחיי קהילה וגם למשקיעים שמחפשים השקעה עם שוכרים יציבים במרחק קטן מהמוסד האקדמי.

סוג נוסף של פתרון נולד בדמות מכרזים שהמדינה/המוסד האקדמי הוציא בדמות B.O.T לביצוע עבודות להקמה, מימון, הפעלה, תחזוקה וניהול מתחם מעונות לסטודנטים בערים שונות. כך נולדו פרויקטים רבים חדשים בשיטה זו.

(B.O.T – מכרזים שהמדינה מוציאה ובהם מתחייב היזם להקים, לבנות ולתפעל מתחמים שונים כמפעלים, מבנים, מוסדות, תשתיות וכו' על קרקע שהמדינה נותנת לו ולקבל את ההכנסה השוטפת לכך. לאחר 25 שנה או יותר המבנה חוזר לבעלות המדינה).

מספר חברות נדל"ן בונות בישראל קומפלקסים גדולים של מעונות סטודנטים ובין הבולטות שבהן אפריקה ישראל, קבוצת מנרב ושיכון ובינוי.

סיוע ממשלתי בנושא דיור לסטודנטים

מבחינת תקציבי הממשלה לתחום זה: בשנים האחרונות המדינה הקציבה כ-300 מיליון ₪ לבניית מעונות סטודנטים ברחבי הארץ אשר כוללים כ-10,000 מיטות. בשנת 2017 אושרו תוכניות ההקמה של מעונות סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, אוניברסיטת בר אילן בגבעת שמואל, אוניברסיטת תל אביב ובטכניון בחיפה. בנוסף לכך אושרו בנייה של מעונות בנתניה, ראשון לציון ובקצרין.

במרץ 2018 אושרו בנייתם של עוד כ-3,000 מעונות סטודנטים בפריפריה. כיום ישנם פתרונות בדמות מעונות לשלושים מוסדות אקדמאיים לסטודנטים לרבות מכללות ולא רק אוניברסיטאות.

סיוע של גורמים שונים לטובת מעונות סטודנטים

שיטה נוספת היא קבלת עזרה במימון שכירות מצד הגוף האקדמי / תורמים / עיריות לטובת אותם הסטודנטים שמשקיעים שעות התנדבות בפרויקטים קהילתיים נבחרים ובתמורה לכך מקבלים מלגה בשכר דירה (כמו לדוגמה תמיכת העירייה במלגות לסטודנטים בשכונות בדרום העיר תל אביב תמורת התנדבות בשכונות כמו שכונת שפירא, התקווה, כפר שלם, הארגזים וכו' ובכך העירייה גם מחזקת את השכונה באוכלוסייה איכותית וצעירה).

מיזם חדש נוסף שנועד גם הוא לטובת הסטודנטים הוא דיור בר השגה הנפוץ כיום בעיקר בתל אביב ומיועד לפיקוח שכירות מסובסדת ומפוקחת בפרויקטים נחשבים רבים במרכז העיר לטובת מחוסרי דיור תושבי העיר ובכללם גם סטודנטים.

גם תוכנית למשתכן היוותה פתרון נכון לטובת סטודנטים שביקשו לרכוש דירה והיה ברשותם (או ברשות הוריהם) את ההון הנדרש ההתחלתי לרכישת דירה בהיותם מחוסרי דיור העומדים בקריטריונים של גיל ומצב משפחתי. כרגע תוכנית זו הסתיימה ושרי השיכון והפנים טרם הציגו תוכנית חדשה שמיועדת לסטודנטים

לאן השוק יתפתח?

גם בישראל אנו רואים בשנים האחרונות התפתחות גדולה בכל הקשור לדיור לסטודנטים הנושא המרכזי ביותר שטופל בעקבות המחאה הגדולה בישראל בשנת 2011 ועדת טרכטנברג שקמה בעקבותיו . מאז קמו בישראל אלפי מעונות לסטודנטים בשכר דירה מסובסד וקמו כאמור שלושים מעונות חדשים בסמוך למוסדות אקדמאיים.

בעקבות חוק עידוד השקעות הון וכן לאור העובדה שהמדינה מוציאה מכרזים של דיור להשכרה ותב"ע ( תוכניות בניין עיר ) עם ייעוד למגורי סטודנטים / להשכרה אפשר להבין כי השוק בשנים הקרובות ישתכלל ונוכל לראות הרבה יותר גופים כמו חברות נדל"ן ניהול וגופי השקעות שיתמחו בתחום המגורים לסטודנטים. הם ייהנו מהטבות מס בשל ההשכרה לפרקי זמן של 25-5 שנים, יפתחו מודלים מתאימים לציבור הסטודנטים ויתמחו בתחום ובדרישות המשתנות של קהל זה. אפשר להניח שבשנים הקרובות נראה מעבר הולך וגדל מהשכרה של דירות בבעלות פרטית לסטודנטים למתחמי מגורים בבעלות של חברות פרטיות עם היתרונות הנלווים למגורים בקהילה עם סטודנטים נוספים .
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

 • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

  צפה בתוצאות

  Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים

 • 321 דירות נמכרו ונותרו למכירה רק 13 דירות במגדלי הספורט של קרית ים - OLYMPIA TOWER של קבוצת כפיר בשכונת גלי ים החדשה

  כדאי שתחשבו מהר! ב- OLYMPIA TOWERS הוקמו 4 בניינים. מקבוצת כפיר יזמית הפרויקט, נמסר כי, לראשונה בצפון תוקם שכונה דיגיטלית שבה ישולבו אמצעים טכנולוגיים אחרונה, נפתחה בפרויקט היוקרה גם דירה לדוגמה שעוצבה ע"י הסטודיו המוביל לעיצוב NOAM DESIGN הבנייה בעיצומה!
 • כשמפשיטים אותנו מהטייטל שלנו

  מה קורה לנו כשאנחנו לא לוקחים בחשבון שמציאות לחוד ומעשים לחוד? ומה קורה לנו כשאנחנו מתחילים לספר לעצמנו את הסיפורים שלא רק שלא מועילים לנו, אלא גם מורידים לנו את הביטחון העצמי לגובה ים המלח? והלחץ מאי הוודאות, מכריע אותנו -הטור של זליג אהרונוביץ
 • גמישות מחשבתית במציאות הפרטית

  איך מתכוננים פיזית או מנטלית כדי להתמודד יותר טוב עם סיטואציה שגורמת לנו לדחיינות? ואיך ניתן לבצע את הפעולות יותר טוב וליהנות מהדרך? הטור של זליג אהרונוביץ
 • "כל ניסיון לטפל במשבר הדיור דרך הביקוש ובאמצעות מיסים נועד לכשלון מראש"

  בשנת 2020 נרשמה עלייה של 126% ברכישת דירות על ידי משקיעים. יחד עם מחיר למשתכן הם מניעים את חברות הנדל"ן שמניעות את המשק. המדינה צריכה לשחרר קרקעות ובמקומות בהם אין ביקוש לתת הטבות לקבלנים שיתרגמו את ההטבות לתושבים – טור של מוטי כליפה – מנכ"ל נקסט לבל
 • על סטודנטים קורונה ונדל'ן

  מהן האפשרויות הנדל"ניות העומדות בפני סטודנטים מחוסרי דיור וכיצד המדינה מסייעת להם? כיצד הקורונה השפיעה על הרגלי המגורים של הסטודנטים בישראל ועל משקיעי הדירות? לאן השוק יתפתח בעתיד? מה קורה בעולם במגורי סטודנטים?
 • רוצים להצליח, אבל בתנאים שלהם

  באיזו גישה מנטלית הגיעה הפועל חיפה למשחק מול מכבי פ"ת? באיזו גישה מנטלית הגיעה מכבי חיפה למשחק מול הפועל ב"ש? ומהם גורמי הלחץ שהשפיעו יותר מכל בדרך להפסדים של שתי החיפאיות במחזור האחרון?- הטור של זליג אהרונוביץ'
 • להפריד בין המטרה ל-ערך!

  איך זה להיות הורה לספורטאי שלא מצליח לעשות את הפריצה שלו? ומתי כדאי להורה לקחת צעד לאחור ולתת למקצוענים לעשות את העבודה שלהם?הטור של זליג אהרונוביץ
 • כיצד נשלוט במשחק האינסופי

  איך תתגברו על בשורה קשה שנחתה עליכם? ומהם הדרכים הנכונות להתמודד עם סיטואציה שאף אחד לא הכין אתכם לקראתה?-הטור של זליג אהרונוביץ
 • יקנעם עולה לגובה – לראשונה יבנו בעיר מגדלים

  יקנעם מאופיינת בבניה נמוכה למעט שכונת שער הגיא שבה אישרה העיריה תב"ע לבנייה רוויה. הבניינים הגבוהים היחידים שנבנים בימים אלה הם בני 10 קומות בפרויקט שובלים שבונה קבוצת שובל גם כן בשכונת שער הגיא.
 • רשמו ביומנים: סדנת NLP גדולה למתווכים בחיפה

  תחום ה-NLP הוא אחד התחומים החמים ביותר אצל אנשי המכירות ובתחילת חודש אוקטובר ייערכו בחיפה שני ימי הרצאות מעניינים במיוחד בתחום המכירות עם דגש על תחום הנדל"ן. בסיום הכנס יוענקו מלגות למשתתפים נבחרים לקורסים למתחילים ולמתקדמים מטעם המרכז לנדל"ן
 • "מי ירפא את גופך בעת לחץ"

  איך כדורגלן יכול להתכונן פיזית או מנטלית, כדי לבצע את הפעולות יותר טוב וליהנות מהמשחק? ואיך הוא יכול להתמודד יותר טוב עם סיטואציה, שגורמת לו להתכונן למשחק בלי לקבל פחד במה? הטור של זליג אהרונוביץ
 • כל 140 יח"ד נמכרו בתוך שנה בפרויקט שובלים בשכונת שער הגיא ביקנעם

  סמנכ"ל השיווק ופיתוח עסקי בחברת שובל מתחמי מגורים בע"מ ישי רוט: "אין אושר גדול מלסיים עוד פרויקט מגורים בהצלחה רבה. אנחנו מקדמים בברכת ברוכים הבאים את כל המשפחות החדשות שהצטרפו למשפחת שובל ומאחלים להן אושר ואהבה בביתן החדש "
 • לרחף בדרך להישג מפתח

  איך אפשר להיות המנהל הזה ששולט בחומר עם ביטחון עצמי רב, פורח ומגדיל ראש, כזה שמאמין בעצמו? – הטור של זליג אהרונוביץ'
 • "כשטכנולוגיה ותודעה נפגשים"

  איך נוכל להפוך לווינרים שמשיגים כל מטרה בחיים באמצעות סודות התודעה של המצליחנים בספורט התחרותי? הטור של זליג אהרונוביץ
 • לא ניתן להשיג דירות בישראל

  "צרכנים רבים, מכל רחבי הארץ, מדווחים כי הם נתקלים בקושי משמעותי למצוא דירה להשכרה/לקנייה" אומר ניר שמול מנכ"ל חברת שניר
 • ההשפעה של הכדורגלן על העולם

  מה ההבדל בין כריסטיאנו רונאלדו לבין סאדיו מאנה? ואיך זה מתקשר לסופר אורגניזם? – הטור של זליג אהרונוביץ
 • פרויקט נוסף של האחים שרבט – חיפה "המורדות הדרומיים"

  חברת האחים שרבט בניהולו של גיורא שרבט ועמיחי רוט מדווחת על רכישת קרקע בחיפה.
 • יקנעם רוצה להיות תל אביב

  לראשונה יבנו בבירת ההייטק של הצפון 2 מגדלים בני 19 קומות: לדברי ישי רוט, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בשובל: "נכון להיום אלה שני המגדלים היחידים שמתוכננים ביקנעם ויהוו היהלום שבכתר בעיר״
 • השראה בנוסח אשכנזי

  תרגם את הקושי לאתגר קבל את ההחלטות הנכונות, ותוכל להתקדם מהר יותר ממה שאתה חושב- הטור של זליג אהרונוביץ
 • 50% מהדירות נמכרו בפרויקט היוקרה של חיפה ברחוב תל מאנה 56 באחוזה

  קבוצת כפיר מקימה ומשווקת בימים אלה את פרויקט היוקרה של חיפה ברחוב תל מאנה 56, המשלב עיצוב אדריכלי מוקפד,מיקום מדוייק ונוף אין סופי, כאשר שיתוף פעולה בין שני אדריכלי הצמרת Mickey Otmazgin & Zohar Altman הוליד יצירת מופת מיוחדת במינה
 • די לפאניקה של מחירי הדיור – יש אלפי דירות למכירה בחיפה והקריות

  מוטי כליפה, מנכ"ל רשת התיווך next level עולה להתקפה: "יוצרים כאן פאניקה ולחץ על כלום ושום דבר. יש אלפי דירות לשיווק שממתינות לרוכשים בעיקר בקריות. הפאניקה המדומה שיוצרים, תעלה לנו האזרחים, מיליוני שקלים"
 • פרויקט פינוי בינוי ענק בנשר: חברת שרביב תקים מעל 1,000 יח"ד ברחוב "דרך הטכניון"

  חברת שרביב נבחרה ברוב קולות להוביל פרויקט פינוי בינוי ברחוב דרך הטכניון 24-48 בנשר. החברה נבחרה על ידי בעלי הדירות, אשר התאגדו באמצעות חברת רז בר התחדשות עירונית המתמחה בניהול וקידום מתחמי ענק בתחום ההתחדשות העירונית ומיוצגים על ידי משרדי עורכי הדין רון ברנט ושות' ודינה יהב ושות'.
 • ביקושי שיא לפרויקט מצפה אלמוגי בחיפה

  לאחר הודעת חברת שובל מתחמי מגורים בע"מ שבבעלות היזם משה מילר על הרשמה מוקדמת לפרויקט מצפה אלמוגי בחיפה מכרה החברה 24 יח"ד תוך חודש ימים, כאשר  רוב הרוכשים הינם משפרי דיור מאזור חיפה.
 • כיצד ניתן לזהות הזדמנויות עסקיות בתחום הנדל"ן

  "המחירים הגבוהים של הנדל"ן בישראל, מקשים על ישראלים רבים לרכוש דירה באזור המרכז בסכום שלא עולה על 1.5 מיליון ₪". אומר ניר שמול מנכ"ל חברת שניר המשווקת פרוייקטים ברחבי הארץ
 • כפיר בונים 40 שנה ורק התחלנו

  כפיר בונים מ-1980. לקבוצת כפיר בבעלותו של היזם אבי אוחיון פרויקטים איכותיים במיקומים הנבחרים ביותר בקריות ובחיפה ובמחירים הטובים ביותר
 • הצהרות חיוביות במבחן הזוגיות

  הטור של זליג אהרונוביץ והפעם נקרא על מקרה שבו מחליטים לצלול לתהליך אימון מנטלי, שבו נלמד לשחרר את הפרפקציוניזם השלילי שבנו ונפנה מקום להכלה, לסובלנות, לקבלת האחר
 • יש אליפות! מה עכשיו?

  ככל שתפנימו כי התהליך המנטלי יכול להביא אתכם לביצועי טופ, תוכלו להיות במנטליות של ביצועים ולפתח ערך עצמי גבוה וזהות של ווינרים-הטור של זליג אהרונוביץ
 • ביטחון עצמי אמיתי או מזויף

  כיצד באמצעות האימון המנטלי ניתן להגיע לתובנות חדשות, להשכיל ולהבין מהו ביטחון עצמי מזויף, לעומת ביטחון עצמי אמיתי. הטור של זליג אהרונוביץ
 • המרכז המסחרי בשכונת אפקה קרית ביאליק יוצא לדרך

  הועדה המקומית לתכנון ובניה קריות אישרה את הקמת המרכז המסחרי החדש בשכונת אפקה בקרית ביאליק שייבנה ע"י חברת סלע בינוי בשיתוף איסתא נכסים, משכנות בראל וצור טאואר.
 • תמונת הניצחון כמאיץ פוטנציאל

  שחקן כדורגל שאוהב את מה שהוא עושה, מהמקום הזה הוא שואב את המוטיבציה שלו. במהלך השנים הפנים שהכישרון שלו הוא העתיד שלו, אבל מה קרה לו ברגעים שלא ראה דשא? איזה דימוי עצמי היה לו? ואיך זה השפיע על הערך העצמי שלו? – הטור של זליג אהרונוביץ
 • אלוף חושב כמו אלוף לפני שהוא אלוף

  היכולת של ברק בכר לחוות את העתיד בזמן הווה, מאפשרת לו לחשוב כמו אלוף לפני שהוא אלוף- הטור של זליג אהרונוביץ
 • תודעה ותדר במשחק הפנימי

  אני צריך לשכוח מהעבר ולהתרכז בהווה ולהפנים שהצלחה והשגת תוצאות תלויה באופן ישיר למצבי המנטלי -הטור של זליג אהרונוביץ
 • שרביב ממשיכה לאכלס- עשרות משפחות הצטרפו "לגבעת אלונים"

  חברת שרביב קיבלה טופס 4 והחלה באכלוס של עשרות משפחות נוספות נוספות בשכונת גבעת אלונים בקרית אתא.
 • כוכבים מרגע לידתכם

  מה שקובע את איכות החיים שלכם הוא מי שאתם ולא בהכרח מה שאתם עושים, או מה שיש לכם – הטור של זליג אהרונוביץ
 • איך עקומת הלחץ השפיעה על מכבי חיפה

  "כשאני בודק עם עצמי איפה החוסן המנטלי פגש אותי בעבר, אני נזכר בלא מעט קשיים שהרימו ראש, אך החוסן המנטלי שלי סייע לי להצליח באופן עקבי ומתמשך". ומה הקשר למכבי חיפה? הטור של זליג אהרונוביץ'
 • ארגונים ומנהיגים בולטים בתעשיית הריהוט העולמית

  "קבוצת ויסמן הולדינגס" בבעלות נחום ואריה ויסמן זכתה באמצעות מנכ"ל הקבוצה אריה ויסמן בפרס בינלאומי על מנהיגות ומצוינות בתחום הרהיטים
 • קואצ'ינג, טרנד חולף? או כאן כדי להישאר?

  מיד צצו שאלות במוחי: מי אני שאאמן אחרים? האם אני ראוי להיות מאמן? מי אני שאוביל אחרים להישגים? האם הידע המקצועי שלי מספיק טוב כדי לצאת לדרך? הטור של זליג אהרונוביץ'
 • טירוף בביקושים לרכישת דירות

  הקונים נוהרים לחיפוש ורכישת דירות עם סיום הקורנה והחגים
 • הצלחה מסחררת לקבוצת כפיר

  כ-80% מיח"ד כבר נמכרו בשכונה הפרטית KFIR YAM בשכונת סביוני ים בקרית ים
 • סלע בינוי: בניין ההייטק החדשני והמרהיב בצפון מאוכלס

  סלע בינוי: בניין ההייטק החדשני והמרהיב בצפון מאוכלס

  סלע צ'ק פוסט, בניין המשרדים החדשני והמרהיב של סלע בינוי, ישמש מעתה המטה הצפוני של חברת הנדל"ן הגדולה
 • זינוק של 67% במספר ההרוגים על דו-גלגלי

  עו"ד שלי אדרי, מנהלת מחלקה אזרחית במשרד עורכי הדין מוטאי מצגר גרבאוי מספרת על הזינוק במספר ההרוגים על דו-גלגלי ואת מי תובעים בסיטואציה?
 • הסתיימו עבודות הקמת השלד של OLYMPIA TOWER

  הסתיימו עבודות הקמת השלד של כל 4 מגדלי הספורט של קרית ים – OLYMPIA TOWER של קבוצת כפיר בשכונת גלי ים החדשה
 • מסממני הקורונה: הביקוש לדירות גדולות עלה ביותר מ- 40%

  מסממני הקורונה: הביקוש לדירות גדולות עלה ביותר מ- 40% למ"ס: בשנת 2020 נבנו בעיקר דירות 4 חדרים
 • ההבדל בין פרפקציוניסט לאופטימליסט

  במשך כל חיי הייתי פרפקציוניסט. בין אם זה היה בעבודה, בבית או בחברה. הצבתי מטרות ריאליות, והגעתי. אבל מה קרה כשזה לא היה מושלם?
 • פרויקט מצפה אלמוגי - לגור בחיפה ברמה של מגדלי היוקרה של תל אביב

  חברת שובל מתחמי מגורים בע"מ שבבעלות היזם משה מילר, תחל בקרוב בעבודות ההקמה של הפרויקט היוקרתי ביותר שנבנה עד היום בחיפה – פרויקט מצפה אלמוגי שיכלול יכלול 7 בניינים ובסה"כ 100 יח"ד ויציע בין השאר גם דירות 6 חדרים ופנטהאוזים
 • פרץ בוני הנגב יוצאת במבצע: 20 אלף שקל לרכישת מוצרי חשמל

  חברת פרץ בוני הנגב יוצאת במבצע בפרויקט "לב מוצקין" בשכונת משכנות האמנים בקריית מוצקין: החברה מציעה לרוכשי הדירות הטבה של 20 אלף שקל לקניית מוצרי חשמל ברשת טרקלין חשמל שישמשו אותם בדירה החדשה.
 • "המחיר עולה המכירות יורדות"

  מוטי כליפה, מנכ"ל רשת סוכנות התיווך NEXT LEVEL "מחירי הדירות בחיפה בשנת 2021 צפויים לעלות ולהגיע קרוב לממוצע הארצי. אין התחלות בנייה, התמ"א היא לא בשורה וחיפה נמצאת בבעיה"
 • הסתיים פרויקט URBAN TOWER של שרביב בקרית מוצקין

  חברת שרביב, הבונה את פרויקט URBAN TOWER בשכונת משכנות האומנים בקרית מוצקין, מדווחת כי הפרויקט הסתיים
 • תושבי קרית חיים הופתעו: 1,000 בלונים וחלות לשבת

  קבוצת נתיב – יזמות ופיתוח נדל"ן, בבעלות היזם שמחה גריידינגר, הפתיעה את תושבי מתחם בן-צבי בקרית חיים, וקיימה ביום שישי האחרון (5.3.2021) פעילות ייחודית ומקורית בפרויקט חדש שהחברה מקדמת בתחום הפינוי בינוי במתחם.
 • המשחק שנגמר

  מה השיעור שצריכים ללמוד בישראל מפרשת "גיימסטופ", ואיך הכבשים העניות ניצחו את הזאבים מוול-סטריט? הטור של רו"ח חן שרייבר
 • פרויקט היוקרה של חיפה

  קבוצת כפיר, מקימה את פרויקט היוקרה של חיפה ברחוב תל מאנה 56 באחוזה
 • פרויקט היוקרה של חיפה

  קבוצת כפיר מקימה ומשווקת בימים אלה את  פרויקט היוקרה של חיפה ברחוב תל מאנה 56, המשלב עיצוב אדריכלי מוקפד,מיקום מדוייק ונוף אין סופי
 • פירמת עורכי הדין מוטאי מצגר גרבאוי. מונה: אלבום פרטי

  ליווי משפטי חדש של פירמת עורכי הדין מוטאי מצגר גרבאוי

  פירמת עורכי הדין מוטאי מצגר גרבאוי החלו ללוות משפטית ולייצג את חברת היזמות "יה-לי" שבראשה עומד היזם הצעיר והמבטיח מהקריות יוחאי סיבוני
 • 2ONE קריית מוצקין. קרדיט: viewpoint קרדן נדל"ן

  קרדן נדל"ן בפרויקט ONE בקריית מוצקין

  פרויקט ONE של חברת קרדן נדל"ן בקריית מוצקין – החברה מציעה תנאי תשלום גמישים ודירות לאכלוס מיידי
 • לראשונה בישראל - רשת הגנה פיננסית בעולם ההשקעות

  מיזם 'מגן השקעות' – מיזם חדשני ומהפכני מסוגו בעולם ההשקעות. המשקיעים החברים בתכנית ערבים זה לזה ומספקים אחד לשני הגנה פיננסית במקרה של הפסד תוך מזעור האפשרות להפסד כספי השקעה
 • קרדיט צילום: דוריס סוידאן מגדלאני, יו"ר אינרוויל ישראל

  כנס אינרוויל ישראל בהשתתפות הנשיאה העולמית

  ארגון אינרוויל הוא ארגון הנשים המתנדבות הגדול בעולם; חברות אינרוויל אירחו בשבוע האחרון בכנס רב משתתפות שנערך בזום, את ד"ר בינה ויאס מהודו, נשיאת הארגון העולמי לשנה זו
 • הכירו את פרויקט סלע B בשכונת אפקה בקרית ביאליק

  בלי לצאת מהשכונה: גני ילדים, בית ספר, פארק ירוק ומרכז מסחרי ענק- במרחק הליכה מהבית Sela B הוא פרויקט הדגל של חברת 'סלע בינוי' בקריות אשר במסגרתו מוקמים שני מגדלים בני 22 ו־24 קומות בלב שכונת אפקה בקרית ביאליק,
 • דואר ישראל. צילום: אייל קרן

  החל מהשבוע: מזמינים תור מראש לדואר בקרית ביאליק

  בשורה לתושבי קרית ביאליק: מעתה מזמינים תור מראש בדואר ומצמצמים את זמן ההמתנה. ההגעה לסניף הדואר ברחוב ירושלים 15 קרית ביאליק תתאפשר רק בהזמנת תור מראש
 • קרדן נדל"ן יוצאת במבצע ייעודי לפרויקטי מחוז צפון

  חברת קרדן נדל"ן מציעה תנאי תשלום גמישים בפרויקטים בקריית האומנים בקריית מוצקין וגלי כרמל בטירת הכרמל , פרויקט ONE קרית מוצקין, הנמצא במשכנות האומנים, כולל 98 יחידות דיור במגדל מפואר ויוקרתי הצופה לים במרבית הדירות ופרויקט גלי כרמל נמצא בהליכי בנייה מתקדמים בשכונה החדשה והמבוקשת, וכולל 72 יחידות דיור בשני בנייני בוטיק בני 9 קומות
 • טור מיוחד: הנהגה תקציבית נכונה

  לממשלי ניו-זילנד, איסלנד וסקוטלנד יש עמדה חדשנית ואמיצה ביחס לתפקידו של תקציב המדינה | לישראל יש מה ללמוד מהן; רו"ח חן שרייבר, חבר מועצת רואי החשבון וסגן נשיא לשכת רואי החשבון לשעבר, בטור מיוחד
 • חדשנות במגזר השלישי, הדור הבא של חדשנות ישראלית

  אם נסתכל על המגזר העסקי, על החברות הגדולות, חברה אשר ממוקדת רווחים לא שרדה את המשבר מבחינה שיווקית, כיוון שהצרכן הבין כי החברה אינה ממוקדת בו כלקוח או במקרה יותר ריאלי רואה בו כפרת מזומנים
 • העמותה הפיננסית הדיגיטלית הראשונה בישראל

  מגיפת הקורונה הוכיחה לאנושות את חשיבות החינוך הפיננסי כבסיס איתן לעמידה בפני משברים וכמובן את חשיבות הנגשת המידע האמין בצורה בלתי תלויה דרך הדיגיטל.
 • נותרו דירות אחרונות בפרויקט המצליח URBAN TOWER של חברת "שרביב"

  חברת שרביב בונה את פרויקט URBAN TOWER בשכונת משכנות האומנים בקרית מוצקין. לקראת סיום המכירות בפרויקט, בשבוע האחרון מכרה החברה את שתי הדירות לדוגמא.
 • מרוקו והאמירויות

  רו"ח חן שרייבר, חבר מועצת רואי החשבון ולשעבר סגן נשיא לשכת רואי החשבון בישראל, בטור מיוחד ל"ניוז חיפה קריות". על הסכם השלום עם האמירויות ועל הפירות שניתן יהיה לקצור מכך בפן העסקי
 • איך להשקיע בזהב?

  השקעה בזהב: חלק מתיק ההשקעות מוקצה בדרך כלל לאפיקים יציבים ובטוחים יותר לצורך איזון התיק, השקעה בזהב היא אחד מהאפיקים הבטוחים באמצעותם תוכלו לאזן את התיק שלכם. למה זהב?
 • כל מה שצריך ללמוד על פיננסים בלחיצת עכבר

  עמותת מתייעלים משיקה את מיזם הדגל הייחודי והחדש של העמותה, מיזם "אקדמיית מתייעלים" שבו יונגשו הרצאות שונות מטעם מתנדבי העמותה בנושאים כלכליים.
 • sela B. קרדיט תמונה: סלע בינוי

  הכירו את פרויקט סלע B

  Sela B הוא פרויקט הדגל של חברת 'סלע בינוי' בקריות אשר במסגרתו מוקמים שני מגדלים בני 22 ו־24 קומות בלב שכונת אפקה בקרית ביאליק, שכונה השוכנת בלב פארקים רחבי ידיים ושמורות טבע עוצרות נשימה
 • התמר 17: חוויית המגורים החדשה של חיפה!

  פרויקט המגורים החדש והיוקרתי "תמר 17" של חברת RENEW מבית החברות עמרם אברהם ואלי נידם נמצא בימים אלו בעיצומו של שלב הבנייה
 • עמותת מתייעלים מסכמת שנה מוצלחת

  בימים טרופים אלו אנחנו צופים בקשיים שעולים וצצים בעיקר בתחום הכלכלי, הדיונים על סגר נוסף, שעלול לפגוע באלפי עסקים ומשפחות, חוסר ההחלטיות של הפוליטיקאים אשר עומדים ללכת למערכת בחירות רביעית בפחות משנתיים, משבר פיננסי כלכלי אשר מאיים לשתק את המשק, וחברות ענק אשר מפטרות את האנשים שלהם על מנת להימנע מסיכונים פיננסיים
 • חנוכה שמח בפרשקובסקי חיפה

  חברת פרשקובסקי תקיים השבוע שני ימי מכירה מיוחדים בפרויקט "פרשקובסקי בחיפה" שהיא מקימה בשכונת נווה שאנן בעיר, במסגרתם תעניק הטבות אטרקטיביות לרוכשים לרגל חג החנוכה
 • כל מה שרציתם לדעת על מושגי היסוד בנדל"ן בדגש על תקופת הקורונה

  שוק הדיור הוא אחד הנושאים החמים ביותר בעולם הפיננסיים ואחד הגורמים המשפיעים בכל הרבדים הכלכליים שלנו בחיים.
 • כמעט ואין בנייה של צמודי קרקע באזור הקריות

  בשני הרבעונים הראשונים של השנה החלו להיבנות בקריות 13 צמודי קרקע בלבד, בהשוואה ל-44 ב-2019
 • מחזקים את הציבור בנושא השפעות הקורונה ומשבר המשכנתאות

  שוק הנדל"ן בישראל נפגע בעקבות משבר הקורונה, הנתונים האחרונים מראים שיותר ויותר אנשים ברחבי ישראל מקפיאים את המשכנתאות שלהם, עקב החשש מהעתיד שלוטה בערפל.
 • מחזקים את משקיעי הנדל"ן בישראל דרך הקהילה

  לראשונה בישראל, העמותה פותחת קורס נדל"ן דיגיטלי אשר נבנה על ידי בכירי שוק הנדל"ן בישראל ומטרתו להנגיש ידע פיננסי, על מנת שכל אדם מהשורה יוכל לדעת כיצד לבחור את ההשקעה שלו בצורה יותר טובה ולהפוך לשחקן משמעותי ועמיד בצורה יותר טובה למשברים
 • זינוק של 154% בביקוש לדירות גן בעיר קריית אתא בחודש אוקטובר

  אפקט הקורונה – נתוני אתר יד 2 מאשררים את דיווחי הקבלנים וחברות הנדל"ן: קפיצה חדה בחיפושים לדירות גן בכל הארץ