ד"ר שאשא ביטון: ״נעשה הכל כדי שהמיזוג של אוניברסיטת חיפה והמרכז האקדמי ויצו חיפה קרה מהר״

כך אמרה היום שרת החינוך ד"ר יפעת-שאשא ביטון בביקור באוניברסיטת חיפה לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית
"אנחנו במשרד החינוך נעשה הכל כדי שהמיזוג של אוניברסיטת מכללת ויצ"ו יקרה כמה שיותר מהר. זהו מהלך חשוב שכולם יכולים לצאת ממנו מורווחים", כך אמרה היום שרת החינוך יפעת-שאשא ביטון בביקור באוניברסיטת חיפה לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית.

השרה שאשא-ביטון, שהשלימה את שלושת התארים האקדמיים שלה באוניברסיטת חיפה, פתחה את דבריה בכך שהביקור הוא עבורה סגירת מעגל. "נמצאים כאן בחדר האנשים שסללו את דרכי באקדמיה, והאוניברסיטה ממשיכה לעשות פלאים בחברה הישראלית ואני מחזקת את הסגל במלאכתו החשובה", אמרה.

משמאל לימין – נשיא המרכז האקדמי ויצו חיפה, פרופ' שמעון עמר, נשיא האוניברסיטה, פרופ' רון רובין, שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, רקטור האוניברסיטה, פרופ' גור אלרואי. צילום: דוברות האוניברסיטה

 

אוניברסיטת חיפה שותפה להשגת היעדים הגלובליים כפי שהן הוגדרו על ידי האו"ם, לפיתוח בר קיימא של האנושות (SDG). השרה שיבחה את מלאכתה של האוניברסיטה ביחס לתרומתה לחברה הישראלית והדגישה שהקשר בין האקדמיה לקהילה והיציאה ממגדל השן הם יעדים ראשונים במעלה עבורה כשרת חינוך.

פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה בירך את השרה ואמר "אנו גאים לפתוח את השנה האקדמית עם ביקורה של שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, בוגרת הפקולטה לחינוך שלנו.  אוניברסיטת חיפה היא אקדמיה המקדשת חברה, סביבה ואדם, מחויבת ופועלת ברוח יעדי הקיימות שקבע האו"ם. זאת מתוך ההבנה כי לאוניברסיטה יש תפקיד חשוב בתוך הקהילה ובתוך מרחב העיר חיפה כולה. האוניברסיטה העירונית שלנו איננה מגדל שן והיא שואבת להגדיל השפעתה על החברה בישראל. אנחנו מודים לשרה על הבעת האמון בדרך שלנו ובחזון האקדמי, ויחד – נוכל להציע מגוון רחב יותר של פתרונות אקדמיים לאוכלוסיית הסטודנטים בצפון, ולאפשר השכלה גבוהה איכותית לכולם."

 

במסגרת ביקור העבודה באוניברסיטה, נפגשה השרה עם נשיא האוניברסיטה, פרופ' רון רובין, רקטור האוניברסיטה, פרופ' גור אלרואי ועם סגל הפקולטה לחינוך בראשות דיקנית הפקולטה, פרופ' רוזה לייקין. לאחר מכן ביקרה במעבדות הנוירובילוגיה, של פרופ' מונא מארון ופרופ' קובי רוזנבלום. לבסוף שוחחה עם סטודנטים בקמפוס ועם ראשי אגודת הסטודנטים.

"אני שותפה לדרך שלכם. אעשה הכל על מנת לחזק את אוניברסיטת חיפה ואת נוכחותה בעיר וחשוב לי שיבינו את משמעות החיבור של האוניברסיטה לקהילה בקרבה היא מתקיימת. כדי שנחזק את אוניברסיטת חיפה, שיבינו את משמעות החיבור שלה לשטח. חזקים כי זה חשוב לצפון, חשוב לכל מי שגר כאן", סיכמה השרה שאשא ביטון.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך